Към съдържанието

Снимка

Как да размножа цифровия ефирен сигнал на два и повече телевизори ?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
7 отговора на тази тема

akako

akako

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:
Как да размножа цифровия ефирен сигнал на два и повече телевизори ? Вчера взех и вдигнах една стара дециметрова антена и хванах цифровите ефирни 8 програми .Перфектно качество .На позиция 800 ,801,802,803,804,805,806,807 съответно BG on AIR,BTV и т.н. Вкарах сигнала от антената в сплитер 1-4 (През този сплитер едно време гледах на 4 места кабелна телевизия) ,но на телевизора LG с цифров тунер излезе само първата на позиция 800 а именно BG on AIR .На всички други позиции 801,802 и т. н. ми изписва НЯМА СИГНАЛ .Защо да става така ?

Miron

Miron

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 195 Мнения:
  • Моята сателитна антена 60-200
  • Моето местонахождение Полски Тръмбеш
А ако в същия момент са спрели другите честоти?:atten:
Пробвахте ли без сплитера какво се случва?

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1214 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
да не ти е активна опцията за пускане на ток към антената
или сплитера да е еднопосочен

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

oldman

oldman

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 112 Мнения:
Пробвай да настроиш поотделно всеки телевизар без сплитер и така ще се ориентираш дали проблемът е в сплитера или в някой от телевизорите.

akako

akako

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:
Здравейте ,колеги ! Проблема е решен .Сложих усилвател и вдигнах нивото . На канал 23 - сигнал 94% ,качество -41% до 47% .На канал 40 - сигнал 94% ,качество -2% до 12% . На канал 52 -сигнал 70% ,качество -5% до 16% .Като се има в предвид мястото къде се намирам съм много доволен .Това е сигнала през 38 метра коаксиален кабел и сплитер 1-4 , сплитер 1-2 и 3бр. снадки. Не си спомням точно ,но мисля ,че усилвателя е лентов за НОВА ТВ .Може би с широколентов усилвател нещата ще са по добре .

liudmil1945

liudmil1945

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
Искам да питам как може да стане обратното- съгласуване на 2 антени към 1 телевизор.Дали става със сплитер, който мерен с омметър дава проводим и в двете посоки или по метода на запояване на трите жила / двете от антените и това на кабела към телевизора. Става въпрос за 30 канал от Букурещ 546 мгх. ланда 549мм. Какво съгласуване трябва?

akako

akako

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:
Става със сплитер .Затихването на сигнала е 3.5 db/mv .

liudmil1945

liudmil1945

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
30 канал излезе след точна настройка към Букурещ, но 54 и 59 заминаха на някъде.Посоката от която се появяват е някъде на северозапад.Да не би да са започнали излъчване от Кощила, щом ги хващам с вертикална поляризация. От Букурещ 54 59 са с хоризонтална.Работата се оцапа. Ако искам ПРО бегом на покрива и към Букурещ,ако искам ТВР НД пак горе и с 30 градуса на запад. Ще стане като вица за маймуната и жирафа.Сега ще се опитам да ги разскрача, да не са успоредни. Поотделно ще ги настроя и хайде на сплитера, който е отворен и трите изводи са запоени заедно.Ще обадя какво се е получило.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни