Към съдържанието

Снимка

Въпрос за DVB-T на телевизор DSM LED 2405 FHD

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
16 отговора на тази тема

bmvtooo

bmvtooo

EDISION Miniplus Highspeed COMBO

• Members
  • PipPipPip
  • 232 Мнения:
Преди малко бях при един комшия, който живее през 5-6 къщи т.е. не е далече и има този телевизор DSM LED 2405 FHD
В спесификацията му пише, че има DVB-T Mpeg-4 тунер, но му изкарва само звук без картина?!
Ето данните за този телевизор:

Производител: DSM
Модел: LED 2405 FHD

Характеристики:

Full HD LED телевизор
Екран: 24"( 60 см.)
Ultra slim design
Резолюция: Full HD 1920 x 1080
Цифров тунер DVB-C/T (MPEG4)
U-player (USB: JPEG/MPEG2/MPEG4/DivX - БГ Субтитри)
Recorder - (Възможност да записва предавания от TV на USB или външен диск)
Телетекст
Памет за 1000 програми
Входове: HDMI; USB; COMPONENT; SCART; D-SUB; S-VIDEO; PC Audio
3D Comb filter/ De-interlace
HDMI 1.3 with Deep Color - 30/36/48-bit
Ниска консумация на енергия

Интересното е, че у тях имаше сигнал (до като бях там - след това не знам) и на трите мукса с такава антена:
Публикувано изображение
А при мен с външна с вграден усилвател в самата антена няма никой на 57-ми мукс от 1-ви мярт до сега, а вече изчезна и сигнала на 51-ви мукс! Въпреки, че той е с 50 метра по-далече от ретраслатора, отколкото съм аз т.е. аз съм на около 100м., а той на около 150м.?!

Както и да е, важното е да се разбере дали този телевизор наистина има Mpeg-4 или не? Според мен няма щом му излиза само звук, но според инфото би трябвало да има?!

Този пост е редактиран от bmvtooo: 14 март 2013 - 06:21

Моят сайт: DistroBG

gogyto

gogyto

рашън))

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 823 Мнения:
  • Моята сателитна антена Sky Sat 125
  • Моя приемник Octagon SF 4008
  • Моето местонахождение Ruse
Ами то тези телевизори са си чисто китайски,та относно характеристиките...и на китайските телефони ги пишат камерките по няколко мегапиксела,пък като го отвориш с една проста VGA камерка.
Между другото имам модел на LG 22 инчов , на който в характеристикте му пишеше че поддържа MPEG 4 ,а в крайна сметка се оказах само с един звук без картина на каналите,така че...не им вервай на характеристиките...

Този пост е редактиран от gogyto: 14 март 2013 - 09:40

Публикувано изображение

angelsat

angelsat

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 184 Мнения:
  • Моето местонахождение Търговище
Имам го същия модел,няма картина,само звука върви,явно послъгват китайците или нашите търговци в описанието.

GIGA BLUE QUAD 4K TRIPLE-Openspa7.2.08,Mut@ntHD51-Openspa7.2.08,EDISION OSmini Combo-Openspa7.2.08,EDISON OSmega-Openspa7.2.08,K1plus,
Samsung-55JU60004K,Samsung-43J5500...

bmvtooo

bmvtooo

• Members
  • PipPipPip
  • 232 Мнения:
Е то и на мен ми беше ясно, че е невярно инфото, но все пак реших да питам, за да знае и приятеля ми!

r.i.f.

r.i.f.

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Досега гледах аналогова ефирна телевизия.Телевизор Gold Star, екран 22 инча,купен 1993г.
Има SCART изход и за антена.Декодерът NEO DVB-T 1000.В магазина го изпробвах - беше си настроен .При покупката трябваше да взема и SCART-SCART кабел.Прибрах се свързах , включих и проблем-звук- да,а картина не.Пропуснах да спомена ,че свързах старата стайна антена и тя си пасва идеално.
Ще съм благодарна,ако някой ми даде съвет.
Дали проблемът е в телевизора,дали в кабела,дали в антената,или пък в декодера?

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5980 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
Проблема вероятно е в това, че е настроен в момента на хд резолюция и трябва да се превключи на 576i. Това може да стане като се включи към хд тв и от менюто на приемника се настрои.

Sent from my JY-G3 using Tapatalk 2

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

r.i.f.

r.i.f.

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Благодаря за отговора,но обърнахте ли внимание на марката на телевизора и на годината?
Какво HD,телевизорът си е супер стар ,и освен това си личи ,че няма HD-по картината на BTV.
Сигурен ли сте?
P.S.Почетох повторно отговорът ви и може би имате предвид ,че декодерът е настроен на HD.
Но това е NEO DVB-T 1000,този модел просто не е устроен за HD.И освен това в магазина беше включен към подобен телевизор.

Този пост е редактиран от r.i.f.: 03 май 2013 - 03:33

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5980 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
Да имах предвид втория, но не съм запознат с модела и щом няма хд и е бил изпробван значи е много вероятно или скарт кабела да е проблема или не е избран правилния A/V вход на телевизора. Други варианти не се сещам, като изключвам този приемника вече да се е скапал след успешната проба в магазина.

Sent from my JY-G3 using Tapatalk 2

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1,50m парабола
  • Моя приемник Kathrein UFS 910
  • Моето местонахождение Варна
Може и скарт буксата на телевизора да е проблема. При мен е така на SONY Trinitron отпреди 20 години. Кабели съм пробвал 3 броя, но не е ли кабела в определена позиция звук има, ама картина няма.

30403b60fce0d325.jpg

r.i.f.

r.i.f.

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Благодаря на коко_varna и Boyan.
Вие потвърдихте съмненията ми.Аз съм един невежа в това отношение , но се доверих на момчетата в магазина(от малък град сме и може да се каже ,че всеки знае кой - кой е)Действително и те бяха на същото мнение като вас,но лошото е ,че в резултат на цялото това включване и изключване се откачи кабелът на антената.Сменихме го с друг(кабелът е съвсем обикновен,какъвто се намери)и сега вече няма никаква ТВ - нито аналогова ,нито цифрова.Мога да направя извод,,че вида на кабела,който свързва стайната антена с декодера също има значение.Ако е така - какъв кабел трябва да бъде?

MAESTROTO

MAESTROTO

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 92 Мнения:
Вземете си от най-качествените коаксиални кабели.Също-и преходник от СКАРТ към АВ кабел.Той е по-надежден и няма многобройни букси които да се изкривяват или разхлабват при включване и и изключване.Един път съм си купил преди 8 години и до преди 3 не съм го свалял от ТВ.Работеше без грешка.Сега вече всичко е ХД,но не всеки днес може да си позволи.АВ-то го взех за 15 лева от Техномаркет.И картината по-качествена и здравината на връзките по-надеждна.СКАРТ-а е тенекиени пластини за левче-две.

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:

И картината по-качествена и здравината на връзките по-надеждна.СКАРТ-а е тенекиени пластини за левче-две.

Изобщо не е вярно. Картината през пълен СКАРТ е много по-добра от ЧИНЧ, особено в RGB режим. Скартове има Hama пълни и изобщо не са левче-две и са ПЪЛЕН Скарт.

30403b60fce0d325.jpg

MAESTROTO

MAESTROTO

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 92 Мнения:

Изобщо не е вярно. Картината през пълен СКАРТ е много по-добра от ЧИНЧ, особено в RGB режим. Скартове има Hama пълни и изобщо не са левче-две и са ПЪЛЕН Скарт.

Защото така каза Коко............................
Всеки според критерийте си.Нека опита и сама да си хареса.:inbox:

bmvtooo

bmvtooo

• Members
  • PipPipPip
  • 232 Мнения:

@koko_varna уточни за какъв чинч става дума, понеже има чинч свъзване по-добро от скарт-а ;)

r.i.f.

r.i.f.

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Първо ХРИСТОС ВЪЗКРЕСЕ !
И после много благодаря за всички мнения - определено са ми от голяма полза.
Иначе-намерих майстор ,който да прегледа и телевизора ,и декодера.Изпробва на място ,запои ми предишния кабел на стайната антена.В момента има перфектна картина на аналогова ТВ.А относно СКАРТ-а се оказа ,че СКАРТ буксата на телевизора не работи - ще трябва да се смени(поне така твърди майстора)Така че се надявам след още едно разнасяне на тоя китюк да приключи одисеята.

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1207 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P

@koko_varna уточни за какъв чинч става дума, понеже има чинч свъзване по-добро от скарт-а ;)

Има ама не са композитни а компонентни (y pb/cb pr/cr)

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:

Има ама не са композитни а компонентни (y pb/cb pr/cr)

Точно така, говорим за композитен сигнал. Там от пълен СКАРТ по-добро няма. Даже S-Video е добре има го на някои стари телевизори. Колегата който цитирах е прав, за компонентния сигнал вече е съвсем друга бира положението.

Този пост е редактиран от koko_varna: 07 май 2013 - 06:06

30403b60fce0d325.jpg

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни