Към съдържанието

Снимка

DVB-T в Казанлък

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
6 отговора на тази тема

kalkab

kalkab

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Въпросът ми е има ли DVB-T в Казанлък? Ако не кога да очакваме. Ако да някой да каже някакви параметри.

martinez

martinez

unscrupulous

• Members
  • PipPipPipPip
  • 438 Мнения:
Цифорвизацията започна в цяла България от 1 март официално - така че и твоя град трябва да може да гледаш цифрововите телевизий.Цифрова Ефирна Телевизия DVB-T в Стара Загора - ЦифроНИМ ООД 22/ 482Mhz , 37/ 602Mhz , 64/ 818Mhz това са честотите на който трябва да търсиш.

let's make the things better.....world is changing..... approaching Judgement day

kalkab

kalkab

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Телевизора ми е LG M2280D със DVB-T/C (MPEG4) тунер. Настройките обаче са му шибани - първо избираш страна. Като избера България въобще не търси цифрова телевизия (DTV). Избрах някоя западноевропейска страна - Швеция и когато правя автоматична настройка ме пита - антена или кабел. Избирам антена и не намира нищо. При ръчна настройка ми позволява да променям само VHF CH. от 5 до 69 с опция добави която обаче е неактивна. Ползвам една стара 75 ома стайна антена. Хващам само аналогво БТВ с доста лошо качество. Някакви идеи?

bmvtooo

bmvtooo

EDISION Miniplus Highspeed COMBO

• Members
  • PipPipPip
  • 232 Мнения:
Като се избере страна България цифровия тунер няма да ти се покаже! Смени на Германия, Англия, Холандия, че даже и на Словения (ти си избери, но да е различно от България) и ще ти излезе (Швеция не съм пробвал)! Това няма да ти смени езика на менюто, а само ще ти се покаже цифровия тунер! На комшията е LG и вече питах тук за този проблем, по този начин се оправи! Просто в софтуера не е зададено, че в България има DVB-T за да го добавят, и да излиза в опциите на телевизора! В бъдеще дано да го добавят, за да няма повече такива недоразумения!
Моят сайт: DistroBG

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5980 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
След първи септември може и да го добавят, но до тогава за производителите цифрова ефирна в България все още няма:D

Sent from my JY-G3 using Tapatalk 2

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

kalkab

kalkab

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Така прочетох в упътването на телевизора че ако искам да търся цифрова телевизия в страни в които телевизора търси само аналогова да задам като страна да задам Финландия, Швеция, Дания или Норвегия. Пробвах ги четерите както и други западноевропейски държави и не хваща никакви цифрови телевизии. Аналоговите си ги хващам - тоест не проблема в антената. Знам че сигнала е енкодиран с MPEG4 и тук http://www.lg.com/bg...-specifications пише че тунера на телевизора е DVB-T MPEG4. Мисля че или цифровия тунер на телевизора е повреден (попринцип рядко гледам телевизия на този телевизор) или в моя район няма цифрово покритие (живея в края на града а предавателите доколкото четох в нета са 3 в Казанлък и 3-те максимално далеч от мен)

kalkab

kalkab

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Вчера 13.11.2013г. отново реших да пробвам да хвана цифрова ефирна телевизия в Казанлък - неуспешно. Пробвах със два телевизора с MPEG4 DVB-T тунери, пробвах със стар телевизор и приемник, пробвах със стайна антена с усилвател 36dB, пробвах със стаина пасивна, пробвах с външна пасивна антена и различни комбинации помежду им. Резултата - единствено с външната антена улових няколко канала с много артефакти в картината и насичане. Добре че попринцип имам кабелна телевизия и реших да хвана антенна само като резерва. Но уви - щом в град като Казанлък още няма годна за гледане телевизия не ми се мисли за селцата. Въпроса ми е колко още ще трябва да се чака докато има силен и стабилен сигнал (цифровизацията глътна доста милиони а накрая нищо).

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни