Към съдържанието

Снимка

DVB-T Тетевен

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
11 отговора на тази тема

bmvtooo

bmvtooo

EDISION Miniplus Highspeed COMBO

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Мнения:
Здравейте! Вече пуснаха тестовия сигнал в Тетевен на честоти 41, 51 и 57.
Програмите са: BNT1 ; BNT2 ; BNT World (само като надпис, а върви BTV) ; BNT1-HD (за момента само тест) ; BG on AIR и TV-7. На честота 57 все още няма сигнал, тия са от другите две честоти!
Със стайна антена на комбото сигнала е: Ниво-76% ; качество-78%
Имам обаче едно въпросче за телевизора на комшията, който е LG M2250D-PZ В сайта от линка пише, че има цифров тунер DVB-T Mpeg-4, но така и не успях да пусна сканиране в цифров режим?! Има общ избор на входовоте, от които е избрана антена, но сканира само аналоговите (и автоматично, и ръчно)! Да не би да има скрити функции за активиране на цифровия тунер или нещо шашаво има с този телевизор?
Моят сайт: DistroBG

ivod2

ivod2

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
Смени страната на Германия или Финландия.

Sent from my ZTE U795 using Tapatalk 2

bmvtooo

bmvtooo

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Мнения:
Благодаря, получи се!

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1218 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
При LG задай Англия бачка най-добре

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

bmvtooo

bmvtooo

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Мнения:
Нека ги пуснат официално пък тогава!

bmvtooo

bmvtooo

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Мнения:
Това официално пускане ще е май чак през септември ми се струва?!
Миналия четвъртък, точно преди деня на официалното стартиране сигналите тръгнаха, а каналите са както са описани в сайта на предавател, но вечерта към 22,40ч. сигнала от честота 57 изчезна и до ден днешен го няма никакъв?! Писах два пъти на НУРТС, но отговор от тях никакъв, а и проблема си остава?! Комшията е с активна външна антена и също няма сигнал. Днес говорих и с двама колеги от друг квартал на града ни (също с активни външни антени), но и при тях няма сигнал! Дано до септември има някакво развитие, че с това безхаберие от страна на НУРТС едва ли някога ще се гледа нещо по различно от програмите на БНТ.

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1218 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
Ти само погледни с какви мощности са в момента цифровите спрямо наличните аналогови

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

bmvtooo

bmvtooo

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Мнения:
При мен на комбото показва на честоти 41 и 51 ниво 78-79%, а качество на сигнала стои без да помръдва от 90%
В сравнение с булсатком на 12565 имам ниво 90% а качество 75%, което на делтата ми показваше 13-14dB
Сигнала на честота 57 също беше като на 41 и 51, но вече цяла седмица няма кой да погледне от къде е проблема (а съм сигурен, че е на местна почва)! За това реших и писах на телевизиите за този проблем след като от НУРТС отказват да го оправят - чакам да видя какъв щее резулнтата от всичко това?!

п.с.Бояне има ли антена, която да лови в пресечена местност на - да речем 30-40 километра разстояние (и повече ако може)?

bmvtooo

bmvtooo

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Мнения:
Днес се поразходих до пансиона (общежитието) на училище "Баньо Маринов" и направих снимка на ретранслатора:

Публикувано изображение

Направи ми впечатление, че чинията е насочена (предполагам) към 45°Е
Имам сателитен калкулатор на телефона си, който е с Андроид ОС, а калкулатора е Dish Aligner - за това и предполагам, че към 45°Е е насочена тази антена (чиния):

Публикувано изображение

А като се замисля, че живея на има, няма 100-на метра от него:

Публикувано изображение

Не знам дали приемат нещо с тази чиния, но до колкото разбрах от този ретранслатор се излъчва цифровия сигнал за града ни, а от седмица никакви техници не са ходили там!
Ето защо все още го няма сигнала на 57-ми мукс!

п.с.Де да имах нужните познания щях да се заема с тази работа, но ги нямам за съжаление!

bmvtooo

bmvtooo

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Мнения:
Най-сетне получих отговор от НУРТС и ми отговориха, че 57-ми мукс си работи, но в целия град продължава да липсва сигнала?!

ivailotok

ivailotok

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 95 Мнения:
То като тръгне сигнала пръв Михал от Камакс ще разбере :rockon: а дотогава поздрави и наздраве.

bmvtooo

bmvtooo

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Мнения:
Ха ха, баш пък той едва ли :D
Иначе щом си рекъл наздраве :beer:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни