Към съдържанието

Снимка

Каква антена ми трябва за Sony Bravia KDL-32EX650

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
9 отговора на тази тема

showman1

showman1

Super Showman

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:
Това е модела на телевизора ми Sony Bravia KDL-32EX650 и ме интересува вградения DVB-T тунер дали ще стане за цифровата телевизия, и най-вече каква точно антена ще ми трябва? Сигнала на аналоговите телевизии в нашия град е под всякаква критика т.е. сега не покрива целия град и е задължително да се ползва антена с усилвател. Така е и моята от тия дето с дистанционно се въртят на 360 градуса, като тази на снимката, но съм сложил допълнително още една елипсовидна пръчка на VHF обхвата:

Публикувано изображение

Между другото искам да питам ако тунера на телевизора не става дали с тази антена ще мога да гледам като пуснат цифровите телевизии с приемника EDISION Miniplus Highspeed COMBO? Благодаря!

martinez

martinez

unscrupulous

• Members
  • PipPipPipPip
  • 438 Мнения:
С най обикновенан антена ще можеш да хващаш цифровата телевизия.Няма смисъл да слагаш една гора антени за да гледаш цифровата.Сега при теб сигнала може да е слаб защото все още е тестов сигнала, но после ще усилят силата на сигнал и ще може да се гледа и дет се казва и без антена.Ако ме питаш мен въобще не се занивамай с тея антени и без тях ще хващаш цифровата ефирана но твоя си работа.С телевизората Sony Bravia KDL-32EX650 ще можеш без проблемно да гледаш цифровата има вграден DVB-T (MPEG-4) тунер.Да също така и с приемника EDISION Miniplus Highspeed COMBO ще може да се гледа той също има вграден тунер DVB-T (MPEG-4).

Този пост е редактиран от martinez: 22 февруари 2013 - 10:32

let's make the things better.....world is changing..... approaching Judgement day

showman1

showman1

Super Showman

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:
Благодаря! Интересува ме още нещо, но не знам къде да търся в нета: Има ли някъде написани честотите на които ще се излъчват цифровите телевизии в различните градове? Пуснах търсене на телевизора, но тук все още няма и тестов сигнал. Забравих да кажа, че съм от Тетевен, а тук всичко, което става в страната се случва последно или изобщо не се случва!

ivo7908

ivo7908

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 259 Мнения:
Колега не се занимавай с тая умряла цифрова тв! когато нещо зависи от държавата то става бавно а накрая може и да нестане изобщо! ако бяхме цивилизована държава тая цифрова ефирна тв. щеше да е стартирала още преди 5 години, но нали виждаш че все го отлагат! слагай си сат. антена и си гледай, да чакаш нормална цифрова тв за момента е все eдно от умрял писмо да дойде.....

xariss_44

xariss_44

Новобранец

• Members
  • PipPipPip
  • 109 Мнения:

Благодаря! Интересува ме още нещо, но не знам къде да търся в нета: Има ли някъде написани честотите на които ще се излъчват цифровите телевизии в различните градове? Пуснах търсене на телевизора, но тук все още няма и тестов сигнал. Забравих да кажа, че съм от Тетевен, а тук всичко, което става в страната се случва последно или изобщо не се случва!

Ето ти това което търсиш:http://www.cifronim....t-в-плевен.html

showman1

showman1

Super Showman

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:
@ivo7908 уж на рекламата твърдят, че е сигурно това с цифровата телевизия, но както казват руснаците "поживьом увидим"
Сателитна антена имам, абонат съм на Булсатком с HD приемник, но нали все пак се надявам да има развитие и с ефирните програми.

@xariss_44 благодаря за линка, но Тетевен е на почти същото разстояние от Плевен, и от София. Може би да има разлика от около 10-тина километра. Явно е възможно да не ни огрее тук цифровизацията. За Троян има покритие, а за тук няма инфо, жалко.

xariss_44

xariss_44

Новобранец

• Members
  • PipPipPip
  • 109 Мнения:

@ivo7908 уж на рекламата твърдят, че е сигурно това с цифровата телевизия, но както казват руснаците "поживьом увидим"
Сателитна антена имам, абонат съм на Булсатком с HD приемник, но нали все пак се надявам да има развитие и с ефирните програми.

@xariss_44 благодаря за линка, но Тетевен е на почти същото разстояние от Плевен, и от София. Може би да има разлика от около 10-тина километра. Явно е възможно да не ни огрее тук цифровизацията. За Троян има покритие, а за тук няма инфо, жалко.

Ето и за София:

http://www.cifronim....-t-в-софия.html

bmvtooo

bmvtooo

EDISION Miniplus Highspeed COMBO

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Мнения:
Ето ти снимка от сайта на цифровизация с отговор на въпроса: Кога ще започне излъчването на цифрова ефирна телевизия в моя град/село/регион/област?
Публикувано изображение

п.с.Виждам, че и ти си от Тетевен! Кажи къде живееш - може да се окаже, че се познаваме?!
Моят сайт: DistroBG

showman1

showman1

Super Showman

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:
Благодаря за отговорите!
@bmvtooo живея в кв.Пеново. Ако искаш ме намери по скайп, за да не пълним темата с излишни неща и ще се доразберем, може пък наистина да се познаваме!?

bmvtooo

bmvtooo

EDISION Miniplus Highspeed COMBO

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Мнения:

@bmvtooo живея в кв.Пеново. Ако искаш ме намери по скайп, за да не пълним темата с излишни неща и ще се доразберем, може пък наистина да се познаваме

Съседни квартали значи, но нещо не виждам как ти е скайпа?! Напиши ми го на ЛС и ще те намеря!
Моят сайт: DistroBG

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни