Към съдържанието

Снимка

Какво е необходимо за една антена с единичен кабел за легално гледане на 5 тв.

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
10 отговора на тази тема

mitko17

mitko17

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Привет,

Искам да използвам една сателитна чиния с единичен приемник, като сигнала трябва да се разпространи до 5 телевизора, разтоянието между антена и телевизорите е около 80 м.
Става въпрос за абсолютно легално гледане на 5 телевизора и повече, просто там където е антената е изграден само един кабел и няма възможност за нови, кабела стига до помещение, в което може да се раздели сигнала.

Какво бихте ме посъветвали да направя, четох за усилватели, но после разбрах, че пада качеството на картината?

Мерси

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1223 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
unicable
http://www.inverto.tv/guide/?p=12

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

mitko17

mitko17

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
STB на булсат не работят с Unicable Quad 40mm LNB

bu12tras

bu12tras

Пластичен Хирург

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1682 Мнения:
Ще си купиш ти , от булсат не предлагат изграждане на мрежи.

Не отговарям на Л.С.

mitko17

mitko17

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Каква мрежа, аз съм си я изградил?

AAsat

AAsat

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 337 Мнения:

STB на булсат не работят с Unicable Quad 40mm LNB

Това не го разбрах особено. Конвертора, който ти трябва го наричат LNB stacked или LNB stacker или биполярен конвертор и приемниците на Булсатком работят с него. Най-вероятно за подобно разстояние ще е необходим и усилвател, монтиран на необходимото място.
В първия си пост говориш за чиния и единичен приемник - това предполагам е някаква грешка.

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1223 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
Това е идеята
Публикувано изображение
само дето техниката която му е пробутал оператора за нищо не става
при уникеибъл няма поляризации от гледна точка волтаж по кабела както при стандартните решения

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

mitko17

mitko17

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Здравей saentist разбрах идеята, за което благодаря за информацията.

Аз в момента имам само окабеляване и нищо друго

От антената иджа само един кабел както е на скицата на saentist и искам да отиде од Х броя тв-та.

saentist проверих вчера този сайт, но не мога да разбера от къде мога д аги купя, другото което питах от Булсат ще ми разрещат ли само да си купя картите и до колкото знам се прихваща номера на STB и на картата заедно и се свързват към моя договор, булсат няма ли да има против?

Мерси

mitko17

mitko17

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Благодаря за схемата, точно това искам да направя и аз, като при мен кабела е изграден.

Въпроса ми новите HD STB на булсатком работят ли с тези Unicable LNB-та, защото закупуването на техника извън булсатком ми излиза много солено.

ВС момента съм на близуу каот плащам месец за месец, след като в средата на договора ми ме оставиха без Discovery и сега се опитвам да намеря поносим вариант, няма спор че близу предлага най-добрите условия относно колко тв-та можеш да включиш на един договор (неограничен брой тв-та) плюс това всеки допълнителен STB е безплатен като себестойност, плаюа се само 5 лв. на месец такса за цифровиа сигнал, коеот никой друг не го предлага и искат пари да си ги купиш. но това което направиха за Discovery е селения, преди да станат близуу бяха кейбълтел те направиха същото 1,5 година нямаще Discovery.

Та за това разпитвам, зашото не се издържа, в моя район гр. София, кв. Витоша, няма други оператори, които да пускат по коаксиален кабел сигнала, а при мен всичко е изградено, за това дори Megalan не са решение.

Ще съм ви много благодрен ако дадете инфо, като цени, и вариянти.

Мерси

AAsat

AAsat

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 337 Мнения:
Не знам приемниците, които са в продажба сега имат ли я опцията - SD приемниците я имаха, HD приемниците първо я нямаха но след това смениха софтуера и вече я имаха. Предполагам че и сегащните я имат. Ако я нямат, проблема се заобикаля като се въведат допълнителни транспондери. Но при изградена и работеща мрежа доста бих се замислил дали оператора ме е ядосал достатъчно за да го сменям, като при това трябва да сменя и техниката с доста различна от сегашната.

mitko17

mitko17

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
За това искам да разбера, колко би ми излезнало всичко, за да си направя сметката, защото аз гледам главно Discovery (всичките), History, Travel Chanel, някой от бг филмовите канали.

За момента от към абонамент булсат би ми излезнал на половина, на близуу.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни