Към съдържанието

Снимка

Антена за цифрова ефирна телевизия?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
19 отговора на тази тема

showman1

showman1

Super Showman

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:
Доста често в рекламата споменават, че повечето досегашни антени ще стават за цифровата телевизия, но не съм сигурен в това. Щях да взимам EDISION Miniplus Higspeed COMBO но се отказах, защото се оказа, че телевизора ми (SONY KDL-32EX650) има вграден DVB-T тунер и се пренасочих към EDISION PINGULUX PLUS-а (за сега обаче изчаквам поради финансови причини)!
Имам такава антена и дали въобще ще мога да я ползвам (за това пуснах тази тема):
Публикувано изображение

Модела и е RISING и съм сложил допълнително (не знам как точно се нарича тази елипсовидната пръчка за VHF обхвата, но са две в момента)! И ме интересува (според рекламата им, че повечето досегашни антени ще могат да се ползват), тази дали изобщо ще стане? Благодаря!

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5980 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
Да но трябва да се завърти вертикално. Вече се използва вертикална поляризация на сигнала.

Sent from my JY-G3 using Tapatalk 2

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

ctoyan6

ctoyan6

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 275 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1.42 парабола
  • Моя приемник Underline 3x1
  • Моето местонахождение гр. Първомай
Ако си чел внимателно,щеше да знаеш,че поляризацията бе променена на вертикална,а ти как ще я завъртиш?Все пак пробвай и така-може пък да работи...

<90E...30W>1.50 парабола,Invacom Fibre Optic, мотор Strong SRT А18+,позиционер Strong SRT V50,OPTIMUSS OS2+ и бск 65,Underline 3in1

dodo_pv

dodo_pv

Ну, погоди!

• Members
  • PipPipPipPip
  • 756 Мнения:
  • Моята сателитна антена Tecatel 120
  • Моя приемник ET9200; vu+Solo2
  • Моето местонахождение Пловдив
Изработката, пластмасата и скоростта на въртене на мотора на тази антена са под всякаква критика. Антената е пълен боклук, с живот 2 летни месеца.

Xtrend ET 9200, Vu+Solo2, DMxxxx, Samsung UE55F8000

representjah

representjah

• Members
  • PipPipPip
  • 250 Мнения:
изивинявам се за офтопика но имам един въпрос.
Какъв тип е кабела който е от антената до приемника.
При сателитните антени е коаксиален кабел, а при тези антени какъв кабел се използва за връзка до приемника/или телевизора?

bajivan

bajivan

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 28 Мнения:

При сателитните антени е коаксиален кабел, а при тези антени какъв кабел се използва за връзка до приемника/или телевизора?

Е как какъв - пак същият.
Малииии ...... :bow:

dodo_pv

dodo_pv

Ну, погоди!

• Members
  • PipPipPipPip
  • 756 Мнения:
  • Моята сателитна антена Tecatel 120
  • Моя приемник ET9200; vu+Solo2
  • Моето местонахождение Пловдив

Кои са "тези антени"? Едни от тях са с вълново съпротивление 300 ома и изискват симетричен кабел. Други са със 75 ома и се свързват с коаксиален кабел. Антената в първия пост, например, е с антенен усилвател, на входа на който има 2 съгласуващи трансформатора и се свързва с коаксиален кабел.

Xtrend ET 9200, Vu+Solo2, DMxxxx, Samsung UE55F8000

bmvtooo

bmvtooo

EDISION Miniplus Highspeed COMBO

• Members
  • PipPipPip
  • 232 Мнения:

Ако си чел внимателно,щеше да знаеш,че поляризацията бе променена на вертикална,а ти как ще я завъртиш?Все пак пробвай и така-може пък да работи...

Интересно?! А аз как гледам със стайна купена от левчето на комбото?

Ето за такава антенка става дума:

Публикувано изображение

А сигнала ми е: Ниво - 78%, Качество 90% ;)
Моят сайт: DistroBG

representjah

representjah

• Members
  • PipPipPip
  • 250 Мнения:

Кои са "тези антени"? Едни от тях са с вълново съпротивление 300 ома и изискват симетричен кабел. Други са със 75 ома и се свързват с коаксиален кабел. Антената в първия пост, например, е с антенен усилвател, на входа на който има 2 съгласуващи трансформатора и се свързва с коаксиален кабел.

Толкова ли беше трудно някой да напише : коаксиален кабел или какъвто и да било и толкова.
Благодаря все пак

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5980 Мнения:

Интересно?! А аз как гледам със стайна купена от левчето на комбото?

Ето за такава антенка става дума:

Публикувано изображение

А сигнала ми е: Ниво - 78%, Качество 90% ;)

Ако е силен сигнала става със всякаква. Ако се пуска към инсталация от която ще гледат повече телевизори има смисъл антената да е по-сериозна.

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:

bmvtooo

bmvtooo

EDISION Miniplus Highspeed COMBO

• Members
  • PipPipPip
  • 232 Мнения:

...Ако се пуска към инсталация от която ще гледат повече телевизори има смисъл антената да е по-сериозна.

Имам такава с вграден усилвател, но не е като показаната от Шоумена! Разлика в силата и качеството на сигнала няма между нея и тази стайната! Единственото предимство което има е вече изградената мрежа за всичките ми телевизори (както и ти си го споменал)!
Моят сайт: DistroBG

jumpa82

jumpa82

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 31 Мнения:

Доста често в рекламата споменават, че повечето досегашни антени ще стават за цифровата телевизия, но не съм сигурен в това. Щях да взимам EDISION Miniplus Higspeed COMBO но се отказах, защото се оказа, че телевизора ми (SONY KDL-32EX650) има вграден DVB-T тунер и се пренасочих към EDISION PINGULUX PLUS-а (за сега обаче изчаквам поради финансови причини)!
Имам такава антена и дали въобще ще мога да я ползвам (за това пуснах тази тема):
Публикувано изображение

Модела и е RISING и съм сложил допълнително (не знам как точно се нарича тази елипсовидната пръчка за VHF обхвата, но са две в момента)! И ме интересува (според рекламата им, че повечето досегашни антени ще могат да се ползват), тази дали изобщо ще стане? Благодаря!

тези антени са пълен шит имам такава вече с половината елемнти ето един сайт, за да си избeрeш антена и да почетеш малко http://www.cifronim.com/

<THOR>

<THOR>

cule

• Members
  • PipPipPip
  • 145 Мнения:
  • Моята сателитна антена Triax TD88
  • Моя приемник Gigablue ultra
  • Моето местонахождение Guadalajara, ES
Ето ви качествени и доказали се във времето антени: http://www.satshop-b...tegory&path=122 . В България имам изградена инсталация с подобна испанска антена, аналога работи безпроблемно на 4 телевизора, няма сенки и влияние на атмосферните условия.

ctoyan6

ctoyan6

• Members
  • PipPipPip
  • 275 Мнения:

Ето ви качествени и доказали се във времето антени: http://www.satshop-b...tegory&path=122 . В България имам изградена инсталация с подобна испанска антена, аналога работи безпроблемно на 4 телевизора, няма сенки и влияние на атмосферните условия.

Доста ,,солени" са за нашенските доходи.Ако получавахме испански заплати е друго...Затова хората питат за схеми и размери на любителски модели.

<90E...30W>1.50 парабола,Invacom Fibre Optic, мотор Strong SRT А18+,позиционер Strong SRT V50,OPTIMUSS OS2+ и бск 65,Underline 3in1

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5980 Мнения:
След све седмици идват нови антени. Мерцедеса на всичката DVB техника:thumbup:

Иначе за схемите в нета ми се струва несериозно да се изгради инсталация за сат и ефирна тв примерно в една къща с два ,три етажа и да се ползва самоделка. Най малкото ако ползвам за целта меден кабел по два лева метъра, едва ли ще ме препъне 60лв за ефирна антена. Но всеки си има гледна точка.

Sent from my JY-G3 using Tapatalk 2

ctoyan6

ctoyan6

• Members
  • PipPipPip
  • 275 Мнения:
До към 50 лв. е поносимо,но 100-150 лв. малцина ще платят.Това е колкото за сат.приемник.

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5980 Мнения:
Някой искат най-доброто, като айфона например, други ги устройва нокиа с фенерче, трети не могат да си позволят да имат най-доброто и се задоволяват с по-евтини неща. За съжеление това е истината и всякакво самозалъгване, че евтиното за 5лв върши работа, е вършене на работа като за 5лв. Поносимо до 50лв, колко да е поносимо? Масово хората носят телефони за 1000лв, а иначе антената до 50лв:) Примерно говоря. сигурно има изключения както винаги.

Ето това е една от най-добрите антени в момента (идват още):

[TABLE="class: list"]
[TR]
[TD] Публикувано изображение
Televes ефирна антена DAT-75 HD BOSS
149701
216.00лв.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

<THOR>

<THOR>

cule

• Members
  • PipPipPip
  • 145 Мнения:
Трудно ще е като гледам Televes DAT75 да се монтира за вертикална поляризация.

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5980 Мнения:
Има начин утре ще кача пдф-а

<THOR>

<THOR>

cule

• Members
  • PipPipPip
  • 145 Мнения:
Наистина, сега потърсих подробно и го намерих: http://www.televes.c...not-601-2004-en
Но малко ме притеснява стабилността.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни