Към съдържанието

Снимка

VIVACOM HD приемник

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
11 отговора на тази тема

qbadabaduuu

qbadabaduuu

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Въпросния приемник оправда очакванията ми... пълно дърво е
Техниците на виваком ми казаха че не поддържа DiSEqC оказа се че не е така

и тук се появи проблем... как да си добавя сателит?

тедос

тедос

ЦЕСЕКАР

• Members
  • PipPipPipPip
  • 603 Мнения:
Приемника може да е дърво но и двата модела си работят с дисек!

qbadabaduuu

qbadabaduuu

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:

Приемника може да е дърво но и двата модела си работят с дисек!

да видях че работи :)

намери програмите от Eutelsat, проблема ми е друг
в менюто има 4 сателита аз как да добавя още?

d3v1c3nv11

d3v1c3nv11

big brain, big pain

• Members
  • PipPipPipPip
  • 483 Мнения:
като сканира намира ли и други транспондери? Ако да - какъв ти е проблема с името на сателита?

suso1

suso1

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:
Абе я кажете как да го накарам да сканира SD приемника им.Намира транспондера исписва заключване на сигнала и след 10 секунди не са намерени програми.

Rodot

Rodot

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 778 Мнения:

Абе я кажете как да го накарам да сканира SD приемника им.Намира транспондера исписва заключване на сигнала и след 10 секунди не са намерени програми.

Ако търсиш канали на друг сателит който е в списъка на приемника търсиш през подменю "Свободни програми " влизаш там и пускаш да сканира .
САТ ТВ --- че това е много просто :rotate:
:super: Като усливател на затихването може да се ползва делител на напрежение с 2 резистора за съответния коефициент. Ако се търси мах коефициент на усилвателя на затихване може да се откачи кабела от приемника. Друг вариант е с генератор на бял/розов шум и смесител преди входа на приемника:heh:
Извинявам се за плагиатството на автора : mк912

bmvtooo

bmvtooo

EDISION Miniplus Highspeed COMBO

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Мнения:

Ако търсиш канали на друг сателит който е в списъка на приемника търсиш през подменю "Свободни програми " влизаш там и пускаш да сканира .

Една добавка само - като се влезе в това меню трябва да се избере User от поле "Транспондер" и след това да се въведе честотата, поляризацията, скорост на символите, Fec, DVB стандарт и модулация тип - чак след това се натиска синия бутон за да се търси! Но това е само за един транспондер, и ако се иска сканиране на повече то трябва да се прави за всеки транспондер по отделно, като преди всяко следващо сканиране трябва намерените програми да бъдат запаметени! Нека се има в предвид обаче, че HD приемника им не може да побере повече от 250 програми - сканирах Астрата и ми изписа, че не може да ги запамети всичките поради липса на място!
Моят сайт: DistroBG

suso1

suso1

• Members
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:
Всичкото хубаво ама изобщо не ме допуска да меню.Това е след като са му дадени фабрични настройки.Включваш избираш език отива на неговия си вивакомски транспондер намира пълни индикатори с сигнал уж сканира и след малко изписва не са намерени канали.

vlcto

vlcto

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 42 Мнения:
Възможно ли е някой с HD приемник на Виваком да запише на видеоклип и да го качи в Youtube, защото не знам как се прави сканиране на всички честоти на Виваком. Благодаря предварително!

Ако се сканира примерно честота 11.673, намерените канали на коя позиция ще се появят? Възможно ли е да се сканира само една честота, и да се добави само един канал от нея, но в същото време да не се развали абсолютно нищо по останалите канали, които са запаментени в приемника преди сканирането?

Rodot

Rodot

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 778 Мнения:

Всичкото хубаво ама изобщо не ме допуска да меню.Това е след като са му дадени фабрични настройки.Включваш избираш език отива на неговия си вивакомски транспондер намира пълни индикатори с сигнал уж сканира и след малко изписва не са намерени канали.

А антената настроена ли е на 45 Е ако не е винаги това ще е резултата ?
САТ ТВ --- че това е много просто :rotate:
:super: Като усливател на затихването може да се ползва делител на напрежение с 2 резистора за съответния коефициент. Ако се търси мах коефициент на усилвателя на затихване може да се откачи кабела от приемника. Друг вариант е с генератор на бял/розов шум и смесител преди входа на приемника:heh:
Извинявам се за плагиатството на автора : mк912

suso1

suso1

• Members
  • PipPipPip
  • 193 Мнения:
Естествено че е настроена.Нали писах че пълни и двата индикатора.

тедос

тедос

ЦЕСЕКАР

• Members
  • PipPipPipPip
  • 603 Мнения:
suso1 ако се опитваш да сканираш транспордер на виваком няма да намериш нищо.
Пробвай да сканираш друг сателит.
Поздрави!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни