Към съдържанието

Снимка

кой доставчик за HDTV? може ли без 2-ро дистанционно?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
23 отговора на тази тема

lada21

lada21

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:
имам следния въпрос има ли доставчик на HDTV които да не трябва да се ползва 2-ро дистанционно, а да се използва дистанционното на телевизора за смяна на програмите?
И ако може да ми препоръчате кой доставчик е най-добър за избора на качество/цена ?
Мерси предварително.

valkiras

valkiras

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 136 Мнения:
Какво му е лошото на второто дистанционно . Напиши къде се намираш все пак .

lada21

lada21

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:

Какво му е лошото на второто дистанционно . Напиши къде се намираш все пак .

Хасково

valkiras

valkiras

• Members
  • PipPipPip
  • 136 Мнения:
Нямам представа как са кабеларките в Хасково .
Ако не гледаш много спорт и Ф1 може да пробваш Сателайт бг .
Стига да имаш изглед към спътника . Таксата е 38 лв на месец . Плюсовете са, че договора е необвързващ и може да ги пробваш за два месеца . Ако не ти харесва може да ги смениш след изтичане на 2-та месеца . Това са им офертите
ТЕКУЩИ ОФЕРТИ
  • Opticum 2 – 99 лв. с включено ДДС. Сключва се абонаментен договор, като посочената цена включва такса активация, абонамент за два месеца, HD приемник Opticum X110p.
  • Opticum 2 Plus - 149 лв. с включено ДДС. Сключва се абонаментен договор, като посочената цена включва такса активация, абонамент за два месеца, HD приемник Opticum X110p, комплект сателитна антена, конвертор, инсталация, настройка.
    Ако се интересуваш от чужди HD канали ще ти трябва по-скъпо оборудване .
    При положение, че си почитател на футбола и Формула 1 може да се ориентираш към Булсатком или някоя местна кабеларка .
    Второто дистанционно не е болка за умиране .

Този пост е редактиран от valkiras: 07 януари 2013 - 03:23

JulianoG

JulianoG

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:
Дали ще ползваш второ дистанционно в голяма степен зависи от телевизора ти - трябва да има съответния DVB (T, C или S) тунер. Другото условие е доставчикът да не кодира цифровите си канали (напр. НЕТ1) или да предоставя CI модул и карта за достъп, които да позволяват на телевизора ти да ги разкодира. Към вторите спадат СателитБГ, Близу, някои от каналите на Виваком. Номерът не става при IPTV, където задължително си с второ дистанционно. Такива са Ментел и пълният HD пакет на Виваком.

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk 2

lada21

lada21

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:
телевизорът е SAMSUNG UE-40ES6710 , мисля си за булсатком , при тях възможнолие да няма 2-ро дистанционно или няма вариант ?

d3v1c3nv11

d3v1c3nv11

big brain, big pain

• Members
  • PipPipPipPip
  • 483 Мнения:
Булсат нямат ХД телевизия

JulianoG

JulianoG

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:
При Булсат няма начин без второ дистанционно. И имат най-важния за мен HD канал - Discovery HD Showcase.

d3v1c3nv11

d3v1c3nv11

big brain, big pain

• Members
  • PipPipPipPip
  • 483 Мнения:
Трябва да те разочаровам, но и Дискавъри не е ХД формат. Освен, че е замазан, канала реално се излъчва във формат 1280/1088. Е поне е 16:9

vili 255

vili 255

• Members
  • PipPipPip
  • 166 Мнения:

При Булсат няма начин без второ дистанционно. И имат най-важния за мен HD канал - Discovery HD Showcase.

За това, не си много сигурен? Има универсални - Самсунг и Делта, с едно дистанционно!:rockon:

JulianoG

JulianoG

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:
На мен ми е през коледните камбанки каква е реалната резолюция на потока. Важното е, че си гледам любимия канал заедно с останалите дискавърита и е с много по-добра картина от SD каналите (вкл. ефирните цифрови).
Това за дистанционното ми стана интересно. Моля те да споделиш опит с марка, модел, магазин, замества ли всички функции (вкл. DLNA управлението) и най-вече колко изкарва преди да иска в кофата.

zizo69

zizo69

• Members
  • PipPipPip
  • 135 Мнения:
Една Ferguson Ariva 200 ще ти свърши работа,тя е с универсално дистанционно.

HD COMBO GOLDEN INTERSTAR VOYAGER 2-ZHD210-ZHD100-Triax TD 110- Motor Optibox DM2400-2 x 60cm

karl_reumann

karl_reumann

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 47 Мнения:
Можеш да си избереш всеки един доставчик, който ти е най-изгоден и с най-много канали.
Вземаш си едно дистанционно на Pacostar с два бутона POWER ON/OFF и забравяш за двете дистанционни.
Този модел е най-удобния може би. До 4 устройства с 1 дистанционно.
http://www.satshop-b...&product_id=325

d3v1c3nv11

d3v1c3nv11

big brain, big pain

• Members
  • PipPipPipPip
  • 483 Мнения:

На мен ми е през коледните камбанки каква е реалната резолюция на потока.

Явно камбанките звънят на всичко дето ги бутне. Но е смешно когато имаме претенции за подреденост и качество на картина и съдържание, да говорим за Булсат. Е, ако говорим за най-ниска цена - да така е. Шом заради тази цена вече си направил компромиса да гледаш този бълвоч, спокойно може да направиш и компромиса да работиш с две дистанционни. Къде е проблема? Нали в кафето си слагаш и двата телефона на масата пред теб?

lada21

lada21

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:

Явно камбанките звънят на всичко дето ги бутне. Но е смешно когато имаме претенции за подреденост и качество на картина и съдържание, да говорим за Булсат. Е, ако говорим за най-ниска цена - да така е. Шом заради тази цена вече си направил компромиса да гледаш този бълвоч, спокойно може да направиш и компромиса да работиш с две дистанционни. Къде е проблема? Нали в кафето си слагаш и двата телефона на масата пред теб?

ми значи прав си за телефоните , но просто питам. Аз мисля за Булсатком просто защото има хора които я хвалят и които са недоволни от нея , затова съм постнал тази тема за да споделите възгледи и мнения. Просто много натрупано става 2 дистанционни за ТВ-то отделно за ДВД, а за климатик има дистационно и става доста натрупано. Както каза и 2 Телефона, А и телевизора поддържа управление от смартфон затова ако има начин за HDTV без второ дистанционно е приоритет защото ще мога и от телефончето да си сменям каналите : ))

lada21

lada21

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:
близу или булсатком имат по качествен сигнал?

valkiras

valkiras

• Members
  • PipPipPip
  • 136 Мнения:
А защо не пробваш Сателайт-а за 2 месеца . От Близу и Виваком по-добре стой далече .

shemetcho

shemetcho

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 17 Мнения:
Еском. Няма договор, ХД каналите са свободни и интернета им е добър.
GPS: 42.052795,25.581155

jordyto

jordyto

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:
За да може да използваш напълно функционалноста на този телевизор ще ти трябва според мен кабелен оператор. Близу е не лош вариант техните канали са с едни от най-високите битрайте-ве между операторите в БГ. Друг вариант е TVNET - също добър битрейт стига да са налични при теб. Никой от сателитните оператори няма да ти свърши работа за това за което питаш. Булсат са с изключително лошо качество на каналите и на практика е все тая на какво ще ги пускаш (все пак ще ти трябва и някакво STB там). Сателайт е по-добре и е опция тъй като TV-to изглежда има DVB-S2 но пък се говори, че оператора едва ли ще изкара още дълго, май като чели за пробата все пак става :).

lada21

lada21

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:

Еском. Няма договор, ХД каналите са свободни и интернета им е добър.

От личен опит знам, че интернета им е добър обаче не знам точно как седи въпроса с HD-то

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни