Към съдържанието

Снимка

Виваком оборудване

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
4 отговора на тази тема

didaka1999

didaka1999

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Здравейте,Регистрирах се във форума за да разкажа за една ситуация, която доста ме затрудни. Преди около 20 дни преподписах договора си с Виваком, като служителите им в офиса ми предложиха една доста добра оферта. Телевизия – Мобилна услуга – Интернет за около 20 лв. Тази оферта доста ме заинтригува т.к. имам роднина в едно село до града, който кара на ефирна телевизия и едвам хваща 3 канала. Тъй като в къщи имам цифрова телевизи на Булсатком, реших да подпиша договор за пакетната услуга, като основната ми идея бе инсталирам цифрова телевизия на тази баба в близкото село. Интересното в този офис, е че винаги влизам там с една идея и излизам с различен резултат. При попълването на договора им казах, че цифровата телевизия не е за същия адрес на който е инсталиран интернета. Тогава момчето се почеса по главата и каза: Ами то може ли така? Май май не може. Дай сега да пуснем поръчката за адреса ти в града, а като дойдат техниците ще се разбереш с тях и ще я инсталират в селото. Всичко наред и оттам като се започна един филм............................Идват техниците, аз съм на работа и жена ми звъни и ми казва, че техникът искал да говори с мен. Оказва се че тая, където искам аз да стане не може да се случи, тъй като те били градски техници, а по селата ходели други. Единственото, което може да се направи е да ми оставят пълният комплект оборудване и аз си го слагам сам, като подписвам протокола че всичко е наред и услугата е инсталирана. Аз нямах нищо против, тъй като вече бял слагал Булсаткомско оборудване и знам, че не е знае колко сложно. Речено сторено. След два дни вземам всичко необходимо, грабвам се и отивам в селото. Избрах си дискретно място, сложих антената, навързвам всичко и цък...................пускам и на канал през канал сече, ще кажеш че валят камъни от небето. Гледам сигнала между 16,5 и 18,5 ДБ при различните настройки, които правих. Качвам се пак на стълбата и почвам..............4 часа същата работа сече и сече и то не на всички канали. Връщам се в града изчитам всички форуми. Викам нещо хвърля сянка на антената. Отивам и купувам нов конвертор, за да отхвърля и това предположение. Купувам нови дюбели. След една седмица пак отивам в селото. Качвам антената на върха на къщата. Сменям конвертора и на 18 ДБ пак си сече, ще кажеш че нищо не съв свършил. Превъртях. Бях си взел обаче Булсаткомския примник от вкъщи. Вързах го, завъртях антената към техния сателит и само с три движения картина като слънце. Оставям Булсаткомския приемник в селото, вземам Вивакомския и пак обратно в града. Нося Вивакомския приемник на едни комшия, който има тяхната телевизия слагам си моя приемник и се оказа, че при перфектно настроена антена /18,5 дб/ се получава пак същата работа със подсичането на картина и звук на половината канали. Окончателно ми стана ясно, че след два изгубени дни и допълнителни разходи, хората са ми оставили дефектен приемник. И за да ми бъде още по-гадно се оказа, че щом съм сложил антената на адрес различен от адреса на интернета, Виваком не носели отговорност и проблема си бил мой и не могат да дойдат техници. По този начин Виваком ме изгубиха като клиент още на 9-ия ден, а Булсатком спечелиха още един.

dandy_1

dandy_1

amateur

• Members
  • PipPipPipPip
  • 321 Мнения:
То хубаво са те изгубили,но нали си преподписал договор???:frown:
53°E <-> 30.0W Все има с какво да се гледа! :jump:

тедос

тедос

ЦЕСЕКАР

• Members
  • PipPipPipPip
  • 603 Мнения:
Така като ти чета писанията приемника е HD и най-вероятно не е упдейтнат :)
Поздрави!

kiko7

kiko7

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 245 Мнения:

Така като ти чета писанията приемника е HD и най-вероятно не е упдейтнат :)
Поздрави!

Май си прав!
Наскоро монтираха при мой познат и след монтажа техниците на виваком се захванаха да упдейтнат приемника!

didaka1999

didaka1999

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Най - вероятно сте прави т.к някъде в менютата бях видял съобщение за грешка с текст Foreground Download или Download Foreground. Мисля, че това бе текстът на грешката. Благодаря за съветите!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни