Към съдържанието

Снимка

Сигнал на втори ТВ от първия, с приемник на Булсатком”

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

frent

frent

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Здравейте, уважаеми ТВ специалисти!
Вероятно моят проблем ще ви се стори дребен, но не успях да се справя.
Ползвам цифрова телевизия към Булсатком с приемник модел DL-STB-S202.
Опитах да пусна сигнал към втори ТВ, свързах коаксиален кабел между букса TV OUT от първия телевизора (с приемника) към другия ТВ, на който включих кабела към антенния му вход. Настроих приемащия ТВ на "auto", появи се картината, но ЗВУКЪТ Е С ДОСТА СИЛЕН БРУМ! Опитах всякакви настройки - не успя да се подобри звука.
Опитах да настроя високочестотния модулатор на ТВ с приемника- нито една от позициите не даде резултат.
Размених щепселите - също.
Намалих звука на първия ТВ- пак няма ефект.
Според вас, каква може да е причината? Бъркам ли нещо? Има ли начин, по който да оправят нещата? (ясно ми е, че на втория ТВ ще се гледа това, което е на първия....но поне звукът да е нормален!
...
Предварително благодаря на отзовалите се специалисти измежду вас!
Можете да ми пишете тук, на лично съобщение или на имейл: frent2@abv.bg

Момчил Минков

Момчил Минков

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 80 Мнения:

Здравейте, уважаеми ТВ специалисти!
Вероятно моят проблем ще ви се стори дребен, но не успях да се справя.
Ползвам цифрова телевизия към Булсатком с приемник модел DL-STB-S202.
Опитах да пусна сигнал към втори ТВ, свързах коаксиален кабел между букса TV OUT от първия телевизора (с приемника) към другия ТВ, на който включих кабела към антенния му вход. Настроих приемащия ТВ на "auto", появи се картината, но ЗВУКЪТ Е С ДОСТА СИЛЕН БРУМ! Опитах всякакви настройки - не успя да се подобри звука.
Опитах да настроя високочестотния модулатор на ТВ с приемника- нито една от позициите не даде резултат.
Размених щепселите - също.
Намалих звука на първия ТВ- пак няма ефект.
Според вас, каква може да е причината? Бъркам ли нещо? Има ли начин, по който да оправят нещата? (ясно ми е, че на втория ТВ ще се гледа това, което е на първия....но поне звукът да е нормален!
...
Предварително благодаря на отзовалите се специалисти измежду вас!
Можете да ми пишете тук, на лично съобщение или на имейл: frent2@abv.bg

Отговорих ти в другия форум, но нека и тук: не се прави така, има си сплитери, пряката връзка на коаксиален кабел не е препоръчителна. Включи единия ТВ със скарт кабел или с A/V кабел (по-близкия ТВ), а по-далечноя само с коаксиален.
В този живот всички неприятности идват от малкото четене!

frent

frent

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Ще Ви кажа какъв експеримент направих: Доближих куплунга на коаксиалния кабел (който отвежда сигнала до 2- ТВ) до TV OUT - изхода на приемника, към който е 1-я ТВм нез да го свържа директно. . Още на разстояние 1-2 мм се появи брум в звука на 2-я ТВ.
С други думи- нямаше никаква физическа връзка между двете букси?
НБякой ми предложи галваничен разделител, но няма да има ефект, след като от 1-2 мм, без кабелите да се докосват, се появява брум във 2-1 ТВ? И да сложа такъв разделител - няма да има ефект!
......
Опитах и със сплитер-същото! И все повече се съмнявам че причината може да е в самия сателитен приемник.
.........
Това навежда ли Ви на друга идея?

frent

frent

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Разреших проблема- смених в офис на Булсатком сателитния приемник, заедно със захранването му. И всичко се оправи аламинут- без галваничен разделител, без замасяване на корпусите, без сплитери, без други салтанати, без експерименти.
...
Все пак отдавам дължимото на всеки, който се е постарал да ме посъветва според познанията си!
БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ!
Бъдете здрави и читави!
Ако някога се наложи, пак ще потърся компетентните ви мнения!
(ТЕМАТА МОЖЕ ДА СЕ СЧИТА ЗА ПРИКЛЮЧЕНА)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни