Към съдържанието

Снимка

Сила на сигнала и Качество на сигнала

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
4 отговора на тази тема

peterstamov

peterstamov

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Каква е разликата между сила на сигнала и качество на сигнала?
Нали отскоро имаме цифрова и точно 20 канала накъсват на квадратчета. Всъщност на ТВ имам две скали - "сила на сигнала " и "качество на сигнала". Силата на сигнала не мърда и е постоянна а скалата за качество при тези дето накъсва е в червеното а при каналите които работят добре е в зелено!

Всъщност въпросът ми е може ли да се подобри качеството на тези канали със подмяна на сплитери или поставяне на усилвател?
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Този пост е редактиран от peterstamov: 16 юли 2012 - 06:05

AAsat

AAsat

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 337 Мнения:
Съвсем образно - силата на сигнала показва физическото ниво на сигналa. По-важния показател е качеството - пак образно - качеството показва колко процента от предадената информация е правилно приета. Примерно по колкото по-дълъг кабел мине сигнала толкова нивото му пада (силата е по-малка). При това качеството може да си остане същото - процента на правилно приетите символи не е задължително да се влоши от това, че сигнала е с по-ниско ниво. От друга страна нивото може да е високо но качеството да е ниско - ако например има много смущения, сравними с полезния сигнал.
Не може да се каже еднозначно, че качеството на сигнала ще се оправи ако сигнала се усили - все пак това е най-лесното, което може да се опита а може и да помогне. Но може и качеството да се влоши - добре е усилвателя да има регулатор на усилването. При много силен сигнал може да се наложи той да се затихне за да се подобри качеството - ако примерно е толкова силен че претоварва приемника или телевизора.
Най-добре е от кабелната да си измерят сигнала и да го коригират. ( колко бързо ще го направят е друг въпрос)

buldozer

buldozer

ШИБАМ ЛОВДЖИИ И ФРИЗЬОРИ!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2378 Мнения:

Каква е разликата между сила на сигнала и качество на сигнала?
Нали отскоро имаме цифрова и точно 20 канала накъсват на квадратчета. Всъщност на ТВ имам две скали - "сила на сигнала " и "качество на сигнала". Силата на сигнала не мърда и е постоянна а скалата за качество при тези дето накъсва е в червеното а при каналите които работят добре е в зелено!

Всъщност въпросът ми е може ли да се подобри качеството на тези канали със подмяна на сплитери или поставяне на усилвател?
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Покажи някаква картинка на честота над 700Мхц!Ако има такава,иначе това което се вижда,че на две близки има голяма разлика,което може да е от сплитер,пречупен кабел или в най лошия случай,което не го вярвам,калпава станция!Викай ги за диагноза!

peterstamov

peterstamov

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Ситуацията е следната....
Каналите не ги подреждам - идват си прилично подредени. Точно от 20 до 40 канал е накъсването и червената зона. Има налични 60 канала. От 01 до 19 и от 41 до 60 са добре. Проблемните са от 424Mhz до 432Mhz.
Най високата честота на последния канал е 448Mhz.
Публикувано изображение

peterstamov

peterstamov

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
От кабелната ме увериха че съм близо до преносна точка. Последвах съвета на @buldozer (благодаря) за сплитера и открих проблема! Нямах висока стълба, че взех от съседи. Общо имам 7 разклонения вкъщи. Оказа се една тройка която беше счупена и вътре окислена и малко ръждясала. Май и входния кабел беше на един от изходите - смях малко----. Сега вече и двете деления за сила и качество са пълни и програмите не накъсват. Отделно аналоговите на другите ТВ светнаха и те.
Благодаря на включилите се в темата!

Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни