Към съдържанието

Снимка

Поредното окастряне на ирдето?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
77 отговора на тази тема

teolink

teolink

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1026 Мнения:
  • Моята сателитна антена 80 см offcet
  • Моя приемник DM 800 PVR и др.
В момента BNT1, BTV и Discovery на 12524 не се гледат на ему, а при пресканиране се вижда че липсва кодировката ирдето.
HotBird + EutelsatW2 + Astra-мултифийд, Hellas-39, ABS-75---> Pinnacle PCTV400i, Echosmart 791, делтичка с чердже, някакъв ФТА и един аналогов за Астра

anti

anti

тайните служби

• Members
  • PipPipPipPip
  • 361 Мнения:

В момента BNT1, BTV и Discovery на 12524 не се гледат на ему, а при пресканиране се вижда че липсва кодировката ирдето.

:cry: ...да за съжаление...и при мен е така...

ELVIS

ELVIS

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 75 Мнения:
В България каналите могат да се гледат на аналоговата, а на някой места вече и на цифровата DVB-T(като изключим дискавъри).
Проблема е в чужбина за хората гледащи на емулатор.

veskop

veskop

Безнадежден случай...

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3313 Мнения:
  • Моята сателитна антена Triax 110 Black
  • Моя приемник Gigablue Quad,ET5000
  • Моето местонахождение Orange County

В България каналите могат да се гледат на аналоговата, а на някой места вече и на цифровата DVB-T(като изключим дискавъри).
Проблема е в чужбина за хората гледащи на емулатор.

И какъв е проблема на хората в чужбина?Абонират се за услугата,плащат си и гледат!

Серхи

Серхи

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1235 Мнения:

И какъв е проблема на хората в чужбина?Абонират се за услугата,плащат си и гледат!

Някои хора и в чужбина искат всичко да е им без пари.:laugh:

kallojan

kallojan

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 207 Мнения:
Угаснаха още два канала: ТВ7 и Супер7... Явно ще махнат ирдето изобщо от всички канали!
[SIZE=1][/SIZE]

petar

petar

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 366 Мнения:
  • Моя приемник Vu+ zero 4k
  • Моето местонахождение Бургас

Угаснаха още два канала: ТВ7 и Супер7... Явно ще махнат ирдето изобщо от всички канали!

Тъкмо няма да вкарвам повече кодове :D

Sent from my HTC Explorer A310e using Tapatalk 2

gogyto

gogyto

рашън))

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 867 Мнения:
  • Моята сателитна антена Sky Sat 125
  • Моя приемник Octagon SF 4008
  • Моето местонахождение Ruse

Няма да махат,другите за сега остават....
Публикувано изображение

Alexandro

Alexandro

Strange Devotee

• Moderators
  • 2487 Мнения:
  • Моята сателитна антена Triax-110, GS-120
  • Моя приемник CST, Reelbox AVG III
  • Моето местонахождение София
Аз пък се надявам да паднат всички. Крайно време е българинът да се научи, че трябва да си плаща. В противен случай се превръщаме на мизерници, смятащи, че някой им е длъжен.
Публикувано изображение
dBox1; dBox2; Coolstream (dBox3); XBMC+VDR; Reelbox Avantgarde III.
C`mon...gi`me Neutrino.
www.etheraudio.net

orlinm

orlinm

Обикновен потребител

• Members
  • PipPipPip
  • 254 Мнения:

Аз пък се надявам да паднат всички. Крайно време е българинът да се научи, че трябва да си плаща. В противен случай се превръщаме на мизерници, смятащи, че някой им е длъжен.

С риск да си навлека модераторски гняв :) това което го пише под ника Ви е готско.
Иначе честно казано всеки е крайно време да се научи да си плаща. Кой тока, кой водата, кой общите условия, които е дал за одобрение пред КРС :).
Важното е да е весело и да продължаваме да създаваме национални герои в стил Бай Ганьо, Андрешко, да си ги тачиме като кой знае какво и да смятаме, че ние сме различни от тях.
Помните ли оня хубав виц от татово време:
- Какво е малшанс ?
- От 1300 години история да живееш в последните 35 от тях.

Оказва се че може и по-далеч да стигнем.
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.

gogyto

gogyto

рашън))

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 867 Мнения:
Аз също съм за това да се плаща,само с едно не съм съгласен...да плащам за да гледам национална телевизия,е това никъде го няма ...,ама никъде....В смисъл става на въпрос за място където няма ефирно покритие на националните телевизии и единственият начин е само с някой сателитен оператор....
Публикувано изображение

kallojan

kallojan

• Members
  • PipPipPip
  • 207 Мнения:
Не знам дали съм прав, но всички ние плащаме данъци и трите национални програми, които са на бюджет (БНТ1, БНТ2 и БГ САТ) трябва да са безплатни във всички мрежи. Това го пише дори в закона за мултиплексите.
Що се отнася за комерсиалните частни телевизии - това е съвсем друг спор!....

Този пост е редактиран от kallojan: 08 май 2012 - 09:41

[SIZE=1][/SIZE]

krisi89

krisi89

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 42 Мнения:
Да плащаш - това звучи гордо! Е да, ама НЕ ! Както казва Петко Бочаров. За какво да им плащам на някои, които си искат парички за нещо което е свободно или достъпно отдавна в космоса. От къде на къде ще ми искат пари за Канал1,2 и свят като от нашите данъци им плащаме, за да има такива нерядко тъпи продукции - на Митко пъпеша например? От къде накъде ? И вместо КРС да се самосезира и тя като онзи лумпен от комисията по газта, водата и тока се прави на ударен с мокър парцал. Колкото до филмовите им канали ........ да си ги кодират, така че и те да не могат да си ги гледат тези дубайски фабрици от годините на баба ми.

kostading

kostading

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 489 Мнения:

Да плащаш - това звучи гордо! Е да, ама НЕ ! Както казва Петко Бочаров. За какво да им плащам на някои, които си искат парички за нещо което е свободно или достъпно отдавна в космоса. От къде на къде ще ми искат пари за Канал1,2 и свят като от нашите данъци им плащаме, за да има такива нерядко тъпи продукции - на Митко пъпеша например? От къде накъде ? И вместо КРС да се самосезира и тя като онзи лумпен от комисията по газта, водата и тока се прави на ударен с мокър парцал. Колкото до филмовите им канали ........ да си ги кодират, така че и те да не могат да си ги гледат тези дубайски фабрици от годините на баба ми.

Момко млади, никой не ти пречи да ги гледаш ефирно посочените национални канали за който ти плащаш данъци.
Обаче когато даден доставчик плаща наем за ползване на транспордери може да кодира всичко на транспордера за който той вади пари от джоба си.

Сега разбираш ли какво се опитах да ти кажа?

поздрави

adskiqt

adskiqt

Чешит

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3127 Мнения:
Бате пий си хапчетата по на често, никой не те кара да плащаш, каналите ги има безплатно ефирно, това, че от була са ги качили на спътник и са ги вкарали в пакетите си те си плащат някаква макар и минимална такса, като не се брои сателитният капацитет. Когато от националните телевизии си платят за капацитета, тогава може би трябва да са фта, до тогава по-добре е даже да липсват от пакетите на операторите!

keleme

keleme

• Members
  • PipPipPip
  • 132 Мнения:

Не знам дали съм прав, но всички ние плащаме данъци и трите национални програми, които са на бюджет (БНТ1, БНТ2 и БГ САТ) трябва да са безплатни във всички мрежи. Това го пише дори в закона за мултиплексите.
Що се отнася за комерсиалните частни телевизии - това е съвсем друг спор!....

не е така,възможно е тези телевизии да са платили права за международни лицензи,например спортни събития на живо,нови филми и др.поради тази причина ги задължават да кодират сателитните канали!така е например и в австрия-ORF са кодирани на 19,2Е,а на DVB-T в страната са свободни.

kostading

kostading

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 489 Мнения:

Аз също съм за това да се плаща,само с едно не съм съгласен...да плащам за да гледам национална телевизия,е това никъде го няма ...,ама никъде....В смисъл става на въпрос за място където няма ефирно покритие на националните телевизии и единственият начин е само с някой сателитен оператор....

Някоя е длъжен да плаща за да гледаш ти някъде където няма ефирно покритие ли?
Еми ако си в Щатите, дай да направят безплатен пренос до там за да можеш да гледаш ти щото и там ги няма ефирно покритие?

Некой ти е длъжен на теб сигурно защото си му орал на нивата.
Аидеееее Поздрави.

gogyto

gogyto

рашън))

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 867 Мнения:

не е така,възможно е тези телевизии да са платили права за международни лицензи,например спортни събития на живо,нови филми и др.поради тази причина ги задължават да кодират сателитните канали!така е например и в австрия-ORF са кодирани на 19,2Е,а на DVB-T в страната са свободни.

Права....спортни събития..НОВИ филми хахахха, и пак с кой пари това е платено (което така и го няма)...

Някоя е длъжен да плаща за да гледаш ти някъде където няма ефирно покритие ли?
Еми ако си в Щатите, дай да направят безплатен пренос до там за да можеш да гледаш ти щото и там ги няма ефирно покритие?

Некой ти е длъжен на теб сигурно защото си му орал на нивата.
Аидеееее Поздрави.

Ти изобщо мислиш ли като пишеш???
Публикувано изображение

krisi89

krisi89

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 42 Мнения:
"до тогава по-добре е даже да липсват от пакетите на операторите!" Съгласен съм с това ! Иначе всеки частник си определя какво и как ще го прави и какви цени ще си иска. Може би прекалих с примери но, натам върви всичко. Иначе всеки е свободен сега да гледа с каквото и както може. Е някои са по-малки :laugh: и не помнят, че навремето щяхме да крием чиниите под покрива за да не ни натресат глоба, а радио антената ми я въртях ръчно да не шуми за да слушам радио Скопие-музички аутобус. Дано не се появи и този момент някой ден както е тръгнало и да не ви навести агент Явор! :colors:

kostading

kostading

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 489 Мнения:
@gogyto
Национална телевизия се разпространява ефирно в географското положение на дадена държава.
Пак ще повторя че ако даден оператор не уплинква тази национална телевизия на даден транспордер с нищо не е длъжен да ти я предоставя без пари.

Сега првилно ли пиша?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни