Към съдържанието

Снимка

Vivacom били истинските телефонни измамници

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
14 отговора на тази тема

pe6o1975

pe6o1975

Легален Пират

• Members
  • PipPipPipPip
  • 448 Мнения:
  • Моята сателитна антена Medna Tel
  • Моя приемник Ariva 152 combo
  • Моето местонахождение Sofia,Bulgaria
http://www.razkritia...126715/vivacom/

Публикувано изображение
[h=4]Не подписвайте нищо в клоновете на Vivacom, за да не станете жертва на телефонни измамници, предупреждават ужилени[/h]Vivacom са истинските телефонни измамници! Техните служители са дори по-опасни от тези на престъпниците, защото ни грабят законово”, гласи сигнал на ужилен абонат на телекома. Той предупреждава за нагла измама от страна на служители на Vivacom, които се възползват от невинни пенсионери, като ги обвързват с договори.
Схемата е следната. Служители на Vivacom се обаждат на абонат-пенсионер и го канят в един от офисите да си получи подаръка, като лоялен клиент на компанията. В най-честият случай това е мобилен телефон. При връчване на т.нар. „подарък” служител на телокома учтиво предлага на клиента да преподпише договора си с компанията. Абонатът обаче не обръща внимание, че към договора за старите услуги е прикрепен и нов – такъв, който се отнася специално до „подаръка”.
Така на практика от Vivacom ти подаряват телефон, към който има втори договор за други услуги и който вие сте длъжни да обслужвате всеки месец с дадена сума.
Потребителят, подал сигнала, дори е посочил имената на служителите на Vivacom в Ловеч – Поля Красимирова Цанкова и Галина Станева. „Предупредете възрастните си родители да не подписват нищо в клоновете на Vivacom, за да не станете жертва на подобни телефонни измамници”, предупреждават от izlugan.com.
Това със сигурност не е първият случай на ужилени абонати на компанията. Ако и вие сте станали жертва на наглост и нелоялност от страна на Vivacom, пишете ни във формата „Подай сигнал до Razkritia.com” или в коментарите по-долу.

http://vbox7.com/pla...&start=95&r=emb

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Ситуацията е следната 3 лета подред докато им бях клиент в Август, казват - имаме нов период за отчитане и по договор 30лв интернет и телефон, е да ама не. Трябвало 50лв, защото имали нов период за отчитане 3 години това и накрая като се влоши качеството на интернета и си прекратих и договора. И това ако не е измама здраве му кажи, сметнете колко абонати имат и като вземат от всеки 20лв отгоре заради новото (измислено) отчитане, сами можете да прецните за какви суми в цифри става въпрос.

Хубавото в случая е, че те карат да платиш 20лв отгоре само за 1 месец, ама според мен не е коректно.
Публикувано изображение
3 x MTEL IPTV HD STB, DM800 HD PVR, American DJ LED Laser. Obertron 4KW

Lucky Luciano

Lucky Luciano

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:
При Глобул идентична ситуация - бабата и дядото на приятелката ми отиват преди 2 години да си регистрират предплатените карти, дават им да попълнят формуляр, като през това време им искат телефоните "да ги видят". Връщат им апаратите с нови SIM карти, като вместо да им регистрират картите, БЕЗ тяхно знание, ги пускат на договор по 6,90лв. на месец за 2 години... Яко...

!!!Cooolbox - най-смешният доставчик на интернет в Пловдив!!!

sladkija

sladkija

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:
Аз съм бивш служител на Германос, но и там беше същото, така че вивакома правят каквото ги карат като цяло.Над служителя седи регионален, който ти задава цели за изпълнение, над него зонален и така.Всичко е навързано, ако неизпълняваш таргета поставената цел и си заминаваш.Всеки служител сам избира как да ги прави тези неща обаче, дали да лъже пенсионери или да им обесни човешки и те ако желаят ще се възползват.Това е трудна работа защото натиска и напрежението е голямо, по цял ден някой ти мърка да изпълняваш цели иначе ще те увалнят и така.Всяка фирма си прозвънява клиентите и им предлага нови услуги, било то безплатен телефон или нещо друго с цел да доидат повече хора в даден магазин и да се предлагат услуги, та уж били и те подарък, но има и много премълчаване в краина сметка уж такса 3-5лв ама за първите 3/6 месеца, за това който и да сключва договор да запомни, Че ПРЕДИ ДА СЕ ПОДПИШЕ ДАДЕН ДОГОВОР ТРЯБВА ДА СЕ ПРОЧЕТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО КЛАУЗИТЕ ПО НЕГО И УЛОВКИТЕ!!!
Нали и Мтел си смениха платформи, промени в саита им, за да разберат потребление на хора от какви услуги имат нужда какви телефони използват с цел и тях да ги зарибяват.Всичко това са маркетингови трикове.

Този пост е редактиран от sladkija: 18 януари 2012 - 10:17

Lucky Luciano

Lucky Luciano

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:
Така е, знам, че ги притскат, но ако иска наистина да си изпълните таргета, има и честен начин. Фирмен клиент съм на Виваком от пускането на оператора. Фирмата е с 9 карти, отделно 2 стационарни и още карти на близки до мен хора, които са на физически лица. Имам акаунт мениджър от 2007, който се е доказал като коректен. Той си знае, че ако е коректен с мен, всяка година има доста ритеншъни и то само от мен, отделно доста хора съм му пратил, които са били подведени от реклама или служители от други офиси и остават като гръмнати, когато той им обясни, че има уловка, поясни точно каква е и предложи по-добър вариант. Той си знае, че като наближи ритеншън, само звънка и казва, че мога да преподпиша, като ако реша, ще получа примерно 9 телефона тип 1208 и отделно някаква си отстъпка, а ако искам може тези 9 телефона да се изразят в един по-скъп, казва, че няма по-добри планове от тези, на които сме и план няма да сменя. В момента ползвам 9% отстъпка от месечната фактура, като 7 са заради преподписване, а 2 заради електронна фактура. Всичко това на около 200-250лв. сметка, не е толкова много, но пак е нещо.
Всичко е до човека, а и няма как да се сложи целият Виваком или целият Глобул под общ знаменател, защото навсякъде има мърша.

!!!Cooolbox - най-смешният доставчик на интернет в Пловдив!!!

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5995 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
може и да е така но цените са им на-добри, така че не бих се отказал от вивакома

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1,50m парабола
  • Моя приемник Kathrein UFS 910
  • Моето местонахождение Варна
За Виваком-а и аз не мога да кажа лошо. Интернета им за 7 години ми е прекъсвал 4-5 пъти за по час, а съм минал през всичките им оферти от 128kb/sec през 2004-а до сега. Скоростта - ами колкото искам толкова и плащам. Винаги си ми е 12 мегабита, но повече не ми и трябват. За кол центъра и съпорта нищо не мога да кажа, щото само веднъж ми се наложи да им се обадя през 2008-а май да ми ресетнат паролата, за да си пусна POP3/IMAP мейл.

30403b60fce0d325.jpg

ivonti

ivonti

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 868 Мнения:
Що те като ти дадат рутер заключват ли го.Как ще си отваряш портове и други нещица ако е така:shocked:
Dreambox500S(QboxIII)/MTI-0,3db/150сm парабола/33Е-0.8W

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1,50m парабола
  • Моя приемник Kathrein UFS 910
  • Моето местонахождение Варна
Ами те паролите за рутерите на БТК са обществена тайна. Аз не познавам човек да не ги знае. Тази парола която им исках е за портала my.globul.bg.

30403b60fce0d325.jpg

pe6o1975

pe6o1975

Легален Пират

• Members
  • PipPipPipPip
  • 448 Мнения:

При Глобул идентична ситуация .

Така е! Последният път като ходих да си плащам сметката мисля,че беше в "internity" BILLA кв.''Хаджи Димитър'' София.Каката ми заяви в ПРАВ текст да си дам личната карта!?Аз я попитах защо? А тя ми отговори,че ми се полагали безплатни минути срещу някаква си таксичка от 10 лв +нов договор ЕСТЕСТВНО! И Аз естествено и теглих една м...а защото не ми трябва допълнителна карта! Но я си представете ако беше някой по възрастен или доверчив човек дали нямаше да си даде личните данни на въпросната девойка?

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Нещо много важно да кажа за Мобилтел.

Предвид, че от 10 години с тях не съм имал проблеми има няколко особени и зависимости за които трябва да се внимава когато се ползва веригата Хенди/Мтел.

Първото нещо е, че когато още влезете в централния офис на Мтел и като искате да подписвате договор, ще ви оговарят за най-незигодните и скъпи оферти и тарифи, трябва да бъдете много настоятелни и да искате максимално тънка отстъпка за пакетна услуга, напримдер преди беше друго, но сега за всичките им услуги ти свалят 10-15лв месечно от общата такса за домашен телефон, интернет, цифрова тв, и GSM (това за което плащам аз е 4 GSM-a). Така, че не трябва да се слушат консултантите. А да щях да пропусна и мобилен интернет който ми е подарък от оператора, той всъщност е 5лв но влиза в отстъпката от общата такса.

Накратко ползвам от тях следните неща - цифрова телевизия с 3 IPTV HD приемника. Интернет 50Mbps, чакам да дойде оптиката за да го вдигна на 100Mbps за скромните 15лв отгоре като такса. Димашен телефон който няма никаква такса и има 200 безпл. мин към стационарни телефони, мобилния интернет който е неограниечен и го ползвам предимно когато съм с лаптопа на почивка на планина, когато съм в София и Велико Търново или когато съм на Златните. На вилата имам две решения едното е взимам сигнал от комшиите Wi Fi B/G от рутер на БТК и се вързва на 1Mbps към черно Пирели, или с USB Modem-a на Mtel. Това което ползвам то тях е - домашен телефон, мобилни телефони 4 броя, цифова телевизия 3 приемника, интернет (засега е 50Mbps, скоро ще го правя 100Mbps) и Мобилен Интернет с USB модем за лаптоп. За всичко това плащам между 60 и 80лв месечно. Като таксата всеки месец варира между 60 и 80лв. Имам и една карта на Globul в Samsung-a ми който е с 2 сим карти. Тя е на договор за 20лв с 1500 мин към глобул и 30 към другите оператори.

Основно за GSM-ите това което ползвам е неограничен разговори между 4-те карти. 200 безпл. минути към Мтел за моята карта, другите карти имат по 100 безпл. мин към всички оператори, а аз имам още една на глобул която е с 1500 мин, понеже говоря много с Глобул и 30 мин които ги ползвам за разговори към Виваком.

Този пост е редактиран от Tiesto: 19 януари 2012 - 06:11

Публикувано изображение

Rabin

Rabin

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 201 Мнения:

...Всеки служител сам избира как да ги прави тези неща обаче, дали да лъже пенсионери или да им обесни човешки и те ако желаят ще се възползват.Това е трудна работа защото натиска и напрежението е голямо, по цял ден някой ти мърка да изпълняваш цели иначе ще те увалнят и така...

Крайно време е да има и физическа саморазправа с някой такъв нагъл "служител", то се е видяло, че няма закони! Това, че не можеш да си намериш свястна работа - не значи, че трябва да лъжеш пенсионери.
Иначе се присъединявам към доволните от нета на Виваком. Да видим само ако започна да си прекратявам договора - ще има ли въртели.

Така е! Последният път като ходих да си плащам сметката мисля,че беше в "internity" BILLA кв.''Хаджи Димитър'' София.Каката ми заяви в ПРАВ текст да си дам личната карта!?Аз я попитах защо? А тя ми отговори,че ми се полагали безплатни минути срещу някаква си таксичка от 10 лв +нов договор ЕСТЕСТВНО! ...

Все пак за договор не трябва ли подпис? Всички банки ни имат снимани личните карти - това значи ли, че могат да подписват от наше име?

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Въртели има и то големи, скъсаха ми нервите като спирах ADSL-а.
Публикувано изображение

pe6o1975

pe6o1975

Легален Пират

• Members
  • PipPipPipPip
  • 448 Мнения:

Все пак за договор не трябва ли подпис? Всички банки ни имат снимани личните карти - това значи ли, че могат да подписват от наше име?

E,естествено,че ще те накара да се подпишеш,каката ако се вържеш веднъж да си дадеш личната карта.
А относно виваком аз също съм доволен НО от предплатените им карти.

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Бай Ганьо е казъл - всичките са маскари, та и всички оператори са маскари, ама аз лично не съм забелязъл, някой от тях да ме удря в сметката. А когато си лоялен като клиент към оператора ти предлагат и доста отстъпки от таксата. Като например моите 15лв дето ги спестявам всеки месец затова, че ползвам и 5-те услуги на Мобилтел.

Мтел наистина много ги бива в отстъпките, ползвах 6 месеца интернет 30Mbps само за 30лв общо за 6-те месеца.
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни