Към съдържанието

Снимка

Прекъсва булсата в чужбина?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
23 отговора на тази тема

ивели

ивели

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:
Здравейте ! От вчера прекъсва картината на всички програми?Не изписва в нито един момент липса на сигнал.Което е по интересно че прекъсва при сравнително силен сигнал 11,45дб и 44% -тези стойности са постоянни и не се менят. Само от долната величина -ber. постоянно се мени ту 0 ,70, 200, 3500,150,3800,...........аз и незнам това грешки ли са кво е?Имате ли некакви идеи по въпроса?П.п. приемник ZHD 100 ако има значение.Помагайте моля ви!

Този пост е редактиран от ивели: 16 ноември 2011 - 08:26

tibuzdrev

tibuzdrev

• Members
  • PipPipPipPip
  • 613 Мнения:
Антенката ти е разместена,или други обстоятелства по нея.:idea:

ивели

ивели

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:
Е що тогава сигнала е добър?Преди време даже гледах с 11,20дб без проблем.А сега с 11,45дб. да е разместена?:suicide:

Lucky Luciano

Lucky Luciano

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:
Кабелите прегледай, също така F-конекторите. Когато накъсва, тогава виж децибелите!

!!!Cooolbox - най-смешният доставчик на интернет в Пловдив!!!

stoyan9000

stoyan9000

YOU'LL NEVER WALK ALONE

• Members
  • PipPipPipPip
  • 597 Мнения:
При мен си бачка нормално, от чужбина.

ивели

ивели

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:
Какво е обозначението ber. и трябва ли така да играят стойностите?П.п. децибелите не мърдат дори когато насича!

stoyan9000

stoyan9000

YOU'LL NEVER WALK ALONE

• Members
  • PipPipPipPip
  • 597 Мнения:

Какво е обозначението ber. и трябва ли така да играят стойностите?П.п. децибелите не мърдат дори когато насича!

Бера е хубаво да стои на 0. Виж дали конвертора е затегнат добре или играе,ако се люшка оттам се вдига и бера.

ивели

ивели

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:
Абе на моменти въобще не засича и гледайки другите антени през прозореца ми мина мисълта да не е некоя гарга да се е научила да каца горе?

tibuzdrev

tibuzdrev

• Members
  • PipPipPipPip
  • 613 Мнения:
Гарга не е,нема де да кацне че да пречи.
:drunk:

ивели

ивели

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:
Стана темно та се не види ама ми се струва че има един кабел дека го немаше по рано.Демек некой се е закачил на мойта антена и нещо не е направил връзката като хората.Утре посветло ще провера и ако е така .............:sabre:

toda154

toda154

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 57 Мнения:
При мен, ХД приемникът прекъсва за части от секундата от както съм го сложил. Сигнала е над 15 Дб на някои трансп., имам два допълнителни СД които си работят ОК. На друга антена друг ХД приемник също прекъсва, на около 13 Дб. и винаги е прекъсвал. Спира за части от секундата понякога 5 пъти за 1 час, друг път ( на един мач по Диема си спомням) 5 пъти на минута. Не вярвам да се оправи някога.

ивели

ивели

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:
Мисля да се качвам днес на покрива.Гледах по нета днес е последният слънчев ден в района.Аз от сат. много-много не разбирам затгова дайте идеи.Аз съм намислил да сменя буксите( да ги пренавия) да им сложа изолирбланд.Да сменя късият кабел от окото до мотора.(нема пари за дългия до етажа).Имам и друго око лошото е че и двете са стари .Незнам дали да го сменявам това горе е от тия по едрите дето имат като кутиика на изхода на буксата.Другото е от помалките даже става по тънко на буксата.Незнам кое е по добро?Уред за сигнала нямам и незнам кво да гледам затова друго няма и да пипам.А наклона на окото колко трябва да бъде в центр.Испания?Пак ли на 7 без 20?

ивели

ивели

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:
Идеята е да видя ако мога от какво е прекъсването.Няма вятър няма дъжд що да прекъсва?Да не е заминал вече тунера?Тази конфигурация антена,мотор,тунер я гледам 2год. с булсат и преди това 3 год. с аи ти ви.Затова ми е чудно без лоши мет.условия да прекъсва?1

bademos

bademos

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 512 Мнения:
Провери си конектора на конвертора, вероятно има влага която разяжда и прави окиси в кабела и дори го разлага по-късно!

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Булсатком монтират евтини китайски конвертори и може проблема да е от това. Възможно е конвертора да е вече стар. Основно когато има проблем по офсетовите или параболичните антени, проблема се изразява от недобре настроена антена или проблем с конверотра или връзките. В случая по-горе е най-добре да се извика специалист по монтажите на антени за да види къде е проблема и да го установи ! Със сигурност проблема не е в приемника, а по-скоро връзката на антената до него. Това което монтира като конвертори на булсатските сапунерки от оператора е основно евтините китайски от 5-15лв (DAXIS, GT-SAT и разни други). Едно Inverto 0.2dB е идеалният вариант, но ако не можете да се справите сами с насройката си викнете майстор. Добре е също кабела да се провери дали няма загуби, както и F конекторите. Ако е нужно кабела да се смени, RG-6 кабела е евтин 30-40ст. му е метъра.

От лични наблюдения при идеално настроено оборудване на булсатком при дъждовно време сигнала пада на 0% при 100% от времето, като зависи колко силен ще е дъжда. Типичното падане на сигнал с булсатско оборудване се изразява във freezing на картината докато има силен дъжд и до ниво на сигнала 0%.

За замерването на сигнала не е добре да се прави с приемник а с уред, тъй като всички приемници показват различно ниво и е крайно субективно да се прави преценка, но като цяло може да се разбере поне до колко са големи загубите. Типичният сигнал за антена на булсатком с техен конвертор е не повече от 7-8-9dB. При настройката при 39.0Е е добре да се прави тест на транспондера с каналите на MAD.

Все пак моето мнение е, че на толкова малка антена е добре да се монтира по-качествен конвертор от евтинтие китайски (визирам конвертора който идва с оборудването на булсатком и който е евтин китаец от 5лв). Но всеки сам си преценява.

Inverto Black Ultra 0.2dB е идеален вариант за подмяна на основния.

39.0E - Hellas Sat 2 излиза идеално в цяла европа с 60см. антена.

Публикувано изображение

Този пост е редактиран от Tiesto: 18 ноември 2011 - 05:04

martinez

martinez

unscrupulous

• Members
  • PipPipPipPip
  • 438 Мнения:
Антенинте на Булсатком са си доста добри спрямо предназначението си.60см са напъно достатъчни за 39E.При нагласяне на антена на Булсатком ако има транспондер с по малко от под 70% значи че не нагласена добре, при повечето трябва да стига до 75- 76%,a при някой може и до 77 - 78% това е напълно достатъчно да се гледа тв и без да прекасва и да се смущава.При дъжд, да пада сигнала, но не пада чак до нула пада с около 20 - 25 - 30%, но все пак се гледа.Сега булсат пуснаха антените си с inverto red classic не бих казал че е зле - напротив бих казал че добре работи.Защо да не се настройва антената по приемника? Мисля че като нямаш апарат за настройка си е добре да си го настройваш по индикатора на приемника.Вече МАD TV я няма на 39E.И честно да си кажя и invacom да сложиш немисля че ще ти се качят процентите на качеството.Мисля си че и един АLPS или inverto red classic или GT-SAT или какъвто и да е конвертор да сложиш ще все същата не се заблуждавай че като сложиш някой по марков конвертор ще ти се качят значително процента на качеството.Където викаш GT-SAT че бил голям боклук, бих ти казал че той се държи по добре от един АLPS singel с малките облъчватели.GT-SAT изакара по добри проценти от ALPS - тествах ги.Конверторите който са с по големи облъчватели са по добри от тези който са с по малки.И накрая всичко зависи най вече от настройката на антената и до колко си кадърен да я настройш.Всичко друго е пунта мара.

Този пост е редактиран от martinez: 18 ноември 2011 - 06:16

let's make the things better.....world is changing..... approaching Judgement day

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
При офсетовите антени опита ми е с Alps 0.5dB, Inverto 0.2dB. При параболичните Inverto 0.3dB и Invacom 0.3db. Фланцовия инваком вади средно с 5-8% повече сигнал от фланцово Inverto, при перфектна настройка на парабола. Офсетов Invacom не ми се е налагало да монтирам тъй като е безмислено в общи линии, за офсетите Invertoto - Black или Red Extend е достатъчно.

<THOR>

<THOR>

cule

• Members
  • PipPipPip
  • 145 Мнения:
  • Моята сателитна антена Triax TD88
  • Моя приемник Gigablue ultra
  • Моето местонахождение Guadalajara, ES
Тесто, човека е в Испания, тука булсатком не идват да монтират :worry:.... и я виж хубаво покритието на F1 лъч над Иберийския полуостров, щото тая картинка е на F2!

Ивели, смени кабелните конектори и конвертора(внимавай при смяната му да не промениш ъгъла!!!) за всеки случай. Ако кабела надолу ти е нагорял и е започнал да се цепи също е за смяна. Ориентировъчно ако си с 80см антена трябва да изкараш някъде 12,6-13Дб, ако е 1м - 13,8-14,3Дб.

ивели

ивели

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:
Новини по въпроса.Сигнала си го хващам но прекъсава .Оня ден изписа * късо съединение* на два пъти но се оправи.Обаче днес след дъждовете се редуват надписи *късо съединение* или лбн без сигнал.Като влеза на индикатор процента на сигнал си стой 44% но дб. изчезват от време на време.Въпрос -Проблема е в мотора , окото или кабела????????Помагайте!

alikiba

alikiba

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 217 Мнения:
Най вероятно е кабела. смени си кабела от LNB до приемника.Все пак провери на F конекторите вътре да няма жичка да опира на средното жило

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни