Към съдържанието

Снимка

DVB-T Петрич и Сандански

- - - - - dvb-t петрич сандански

• Влезте в профила си за да пишете
22 отговора на тази тема

blagoo

blagoo

user

• Members
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:
Хану в Петрич на 33 ти канал 570Mhz - 2 тестови канала.Гледа се и в Сандански
Публикувано изображение

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1,50m парабола
  • Моя приемник Kathrein UFS 910
  • Моето местонахождение Варна
От братския гръцки народ дали няма да хванете нещо?:inbox:

30403b60fce0d325.jpg

blagoo

blagoo

user

• Members
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:
Шанс никакъв.Петрич е скрит под Беласица,а и сигнала е доста по надолу.Аз живея в Сандански и аналогиви гръцки 7-8 но ефирни забрави.:laugh:
Публикувано изображение

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Ако не те затруднява - кои аналогови гръцки(ТВ канал/програма, или честота, постоянно ли се хващат или предимно през лятото при подходящи тропо-условия?).

Този пост е редактиран от popovp: 12 ноември 2011 - 09:59
Допълнително

FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

blagoo

blagoo

user

• Members
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:
каналите са:
ET1
ET2
ET3
MEGA
TVS - SERES
SKAI

това са,трябва да пресканирам и ще доълня ако има и нови:inbox:
Публикувано изображение

BOBIKAT

BOBIKAT

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 Мнения:
Благо, ако пуснат заглушителя на Марикостиново, вервай си да хванеш нещо. :) Иначе едно време и в Петрич се гледаше "Мега", но със антена насочена към Тополница. Това, когато още живеех в блок 10-ти на ж.к. Изток.

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
А STAR няма ли?

30403b60fce0d325.jpg

vladobggr

vladobggr

SATURATE

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1241 Мнения:
В Атина излизат всичките аналогови ,но за там не знам би трябвало да излезе и стар и най вече нет

blagoo

blagoo

user

• Members
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:
утре съм замислил да сложа една антена на покрива.Намирам се на доста чист хоризонт посока Гърция и ще ви кажа какво излиза от моята позиция.Допълвам към списъка MEGA и STAR .Днес ми направи впечатление сигнала на Хану доста играеше,но след като се скри слънцето се повиши близо с 35%.Някой да сподели от причината за това.Второ сигнала на 33 канал не е от Петрич най-вероятно е от Връх Орелек (Ореляк).Ако ме чете някой от Гоце Делчев да сканира и да сподели.:rockon:

Публикувано изображение

Този пост е редактиран от blagoo: 12 ноември 2011 - 09:19

Публикувано изображение

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Относно сигнала - при пряка видимост към предавателя не се очаква промяна на сигнала в зависимост от времето както метеорологично така и часово. Все пак е възможно малко увеличаване при увеличаване проводимостта на антената вследствие намокряне от дъжд или кондензация(роса). Но 35% е голямо увеличение и според мен са променили сигнала от кулата. Засега е тестов режим и съвсем нормално е описаното явление, но може да провериш(те) и в бъдеще, и да споделиш(те) резултатите.

Този пост е редактиран от popovp: 13 ноември 2011 - 09:43
Допълнително

FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

blagoo

blagoo

user

• Members
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:
Смених антената и сега вече е на покрива,нов коксиален кабел чист хоризонт.Както и предполагах сигнала е от връх Ореляк.Сега сигнала е : Сигнал за качество 100% Ниво на сигнала 96%-97%.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

d3v1c3nv11

d3v1c3nv11

big brain, big pain

• Members
  • PipPipPipPip
  • 483 Мнения:
Ако ще ги целите дивибитата, врътнете антените на вертикална поляризация

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
А от Гърция нещо няма ли?:colors:

30403b60fce0d325.jpg

BOBIKAT

BOBIKAT

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 Мнения:
Благо, ти си по "яйляк" човек от мен. Вземи направи си една паяжина и я насочи надоле към юг. Може да излезе нещо на цифровата.

hgeorgiev

hgeorgiev

Морски

• Members
  • PipPipPipPip
  • 553 Мнения:
Само в смотания Бургас до последно няма да имаме DVB-T :( ....иначе няма корупция

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:

Благо, ти си по "яйляк" човек от мен. Вземи направи си една паяжина и я насочи надоле към юг. Може да излезе нещо на цифровата.

Ако се направи една хубава антена и се насочи надолу към Гърция няма начин да не излезе нещо, поне така си мисля аз

30403b60fce0d325.jpg

blagoo

blagoo

user

• Members
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:

Ако се направи една хубава антена и се насочи надолу към Гърция няма начин да не излезе нещо, поне така си мисля аз

Нестава пробвах,аналоговите са тези за който ви писах цифровите който се излъчват за Солун и региона около него немогат да се ловят.Релефа е много нагънат отделно има изкривяване на хоризонта,а и другото е че кулата от която се разпръсква сигнала за Солун е с насочени антени в съвсем друга посока.Някъде я бях снимал само да я намеря и ще ви я покажа.
Публикувано изображение

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
И задължително антенен усилвател при антената поне 25-30 dB.
А от Serres(ТВ кула Lithotopos) който е много по близо няма ли сигнал на 45 канал за който гърците пишат че ЕRT Psifiaki(ERT Digital) са пуснали тест-емисии, но не гарантират постоянно излъчване:http://www.maplandia...rai/lithotopos/
P.S. Светлото петно на снимките от пост#11 може да се избегне при избор на друг режим(без светкавица)-например Makro(за снимане от малко разстояние).

Този пост е редактиран от popovp: 14 ноември 2011 - 10:12
Допълнително

krasibel

krasibel

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 37 Мнения:

Само в смотания Бургас до последно няма да имаме DVB-T :( ....иначе няма корупция

То при нас във В. Търново иначе си имаме и корупция, и депутати четвърти мандат и квалитетни мутрафони, и работещи в "ползу роду" настоящи и бивши общински съветници:laugh::laugh::laugh:, но за DVB - T не се чува и вероятно скоро няма да се чуе нищо. Иначе ако от Арбанаси се излъчи цифров сигнал - има прекрасна видимост и покрива много голям периметър.

d3v1c3nv11

d3v1c3nv11

big brain, big pain

• Members
  • PipPipPipPip
  • 483 Мнения:
Корупцията е в обратната посока на тази дето си я мислиш. Нали ако пуснат двб-т и кабеларките ще умрат:idea:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни