Към съдържанието

Снимка

MSAT и приемник DC 215-KL

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
23 отговора на тази тема

vencityyy

vencityyy

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 30 Мнения:
Здравейте! Интересува ме някой запознат ли е от къде може да се влезе в меню за търсене на канали. Това подобие на приемник, за когото дори и google не е чувал, няма меню за сканиране на канали. А често се случва нещо да се обърка или да изчезне някой канал и при Topfield-a да се оправи автоматично, а това дърво да си седи така. Прилагам и една снимка на въпросния приемник:
Публикувано изображение

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1,50m парабола
  • Моя приемник Kathrein UFS 910
  • Моето местонахождение Варна
На тая щайга човешкият гений още не е измислил начин да и изкара менюто за търсене, а познавам доста хора с него. Предполагам, ако му се сложи оригинален софтуер ще има такова меню, но нямам дори и бегла представа коя фирма е производител.:brick:

Lucky Luciano

Lucky Luciano

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:
Пловдивската DCC имаха подобен приемник DC107, който се оказа копие на Topfield 6100.
Направи снимка на менюто!

!!!Cooolbox - най-смешният доставчик на интернет в Пловдив!!!

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
  • Моята сателитна антена TD88
  • Моя приемник GigaBlue Quad Plus
  • Моето местонахождение Пловдив
DC 107 ги сглобяват Валвекс във село Царацово до Пловдив, това със 100 % сигурност , за другия не знам.

Triax TD88 - 90E<-->8W; Strong 90 - 45Е<-->30W, DVB-T Antenna - Funke ABM 4551, AVer3D Quadro HD, GigaBlue HD Quad Plus, DM800HD OEM, Sony KDL-40W4000

Lucky Luciano

Lucky Luciano

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:
Да направи снимка на менюто, а може направи и на дистанционното и ще видим.

vencityyy

vencityyy

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 30 Мнения:
Публикувано изображение Публикувано изображение
Публикувано изображение Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Този пост е редактиран от vencityyy: 09 октомври 2011 - 04:19
Добавени още снимки

Lucky Luciano

Lucky Luciano

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:
Ами какво да ти кажа, прилича на Топфилд, даже много. Особено с този ID 40753. Май ще се окаже, че е Topfield TF 5110, защото там има такова ID, ако не ме лъже паметта. Може да пробваш да го закачиш на мрежа на Близо и да видиш дали няма да се ъпдейтне с техния фирм? Ако се ъпдейтне, ще имаш достъп до сканирането на пакети.

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
:rolleyes:Дори хипотетично да стане, ще му се изгуби възможността да се ъпдейтват каналите автоматично от MSAT, а там както знаем има едни много весели спортни канали от един голям остров. Просто няма смисъл.

Lucky Luciano

Lucky Luciano

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:
Тогава си купува един Topfield и ако може си гледка с него.
По принцип тези с фирм на Близу също се ъпдейтват, но не знам дали ще стане на МСат.

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
Само да вметна малко като офтопик: Попринцип всички канали на МСАТ вървят на телевизор с CAM модул Conax и карта, без абсолютно никакъв проблем, даже ония веселите спортни канали ги има в HDTV...

vencityyy

vencityyy

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 30 Мнения:

Само да вметна малко като офтопик: Попринцип всички канали на МСАТ вървят на телевизор с CAM модул Conax и карта, без абсолютно никакъв проблем, даже ония веселите спортни канали ги има в HDTV...

За "веселите" канали ми е ясно, но аз тях не ги гледам и ми е все тая за тях. Дразни ме фактът, че вече втора седмица на този приемник не са обновени каналите и някои изобщо не тръгват, за това ме интересуваше менюто за сканиране.

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
Задай фабрични настройки, ще ти изтегли чанел листата наново. Само ако си правил фаворитна листа недей - след рестарта ще изчезне.

Lucky Luciano

Lucky Luciano

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:
А на този приемник с карта ли гледаш или не?
Ако си с карта, намери някой на Близу с Топфилд да ти го даде за малко и да пробваш дали Топфилда с фирм на Близу, ще тръгне с твоята карта и ако тръгне или пробваш ъпдейт на мрежата на Близу, който мисля, че ще стане или си купуваш един Топфилд - намират се по 35-40лв. новички и си готов.

Едит: Като гледам няма опция за фабрични.

vencityyy

vencityyy

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 30 Мнения:
В нашият град каналите от МСАТ не са заключени и се гледат без карта (свободно). Има опция за фабрични настройки, но ме е страх като ги върна, ако ми изчезнат каналите после как ще ги добавя??

peshan

peshan

a.k.a. TV1000

• Members
  • PipPip
  • 62 Мнения:
В главното меню местиш маркера така, че да се оцвети в оранжево "Настройка" т.е. първия ред. Без да натискаш ОК въвеждаш някой от следните кодове : 123321123321 или 123321 или 1234432112344321 , като дистанционното трябва да сочи към приемника. Ако някой от кодовете е за твоя софтуер ще се появи нужното меню. Тук в една от русенските кабелни сработва първия код. Успех !
1.20 "BOM"-cka парабола, DM500-S, Opticum 9500 HD , Optibox Koala, Aver DVB-S, 60cm булсатска антена, застопорена на 23Е !

HappyMan

HappyMan

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 74 Мнения:

Пловдивската DCC имаха подобен приемник DC107, който се оказа копие на Topfield 6100.

Пълна измишльотина. Нямат две еднакви части. Topfield-а е с чипсет на NEC, а DC107 на Fujitsu (като на Illusion M2/3 само че с друг тунер).
DC215 пък няма нищо обшо с горните два, освен че и той е БГ производство. Най-големия му минус е че е с ефирен тунер , с надуто АРУ, и за да бачка нормално изисква низки нива на входа. Втория е че ако нещо стане с флаша е практически мъртвец - флаш паметта е в БГА корпус , залят от всички страни със смола.

peshan е написал как се процедира, само дето кода трябва да е варненски.

vencityyy не беше ли по-просто да се обадиш на кабелната, още повече , че част от таксата ти е за поддръжка ?

Този пост е редактиран от HappyMan: 10 октомври 2011 - 02:09

Lucky Luciano

Lucky Luciano

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:

Пълна измишльотина. Нямат две еднакви части. Topfield-а е с чипсет на NEC, а DC107 на Fujitsu (като на Illusion M2/3 само че с друг тунер).

Някъде да съм написал, че чипсета е същия?
Двата приемника имат еднакви ID, работят с еднакви кодове и са с почти еднакви менюта като подредба.
DC107 се ъпдейтва в мрежата на Blizoo и след това се разпознава като Topfield и като меню става като Топфилд!
За жалост приемникът не е при мен отдавна, за да снимам и покажа.
Днес ще мога да снимам менюто на Topfield 5110, който е бройка на Близу, за да се види, че ID-то /почти на 100% съм сигурен/ е като на този DC215, за който е темата.

vencityyy

vencityyy

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 30 Мнения:
HappyMan Цифровата ТВ на МСАТ в нашия град едва прохожда, до сега имахме само аналогова. За поддръжка изобщо не си мечтая в момента. Казвал съм им, че някои канали не вървят нормално и отговорът им беше "Ще предам на колегите". Но и до ден днешен все още си предават на колегите :D Пробвах с друг приемник Topfield на Blizoo, но не беше с розовото меню, а от старите. Всичко си вървеше нормално и каналите се ъпдейтваха без проблем. Ще пробвам довечера с кодовете дали ще се получи нещо.

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
И пиши дали имате Sky Sport или Sky Sport /ITA/

Lucky Luciano

Lucky Luciano

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:
Се проверих и версията е 40754, а не 40753, но няма особено значение, защото приликите са достатъчни. Като чипсет и тунер, може да са различни, но софтуерно са еднакви. Фактът, че DC107 се ъпдейтва и след това се разпознава като Топфилд за мен е достатъчен.
Този DC215, е пак клонинг на Топфилд, според мен. Колегата plevel, ако може да провери дали Валвекс имат общо с DC215, ще сме му благодарни :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни