Към съдържанието

Снимка

DVB-T приемане на сигнал от други държави

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
27 отговора на тази тема

dvbtv

dvbtv

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
В България все още този формат за цифрова наземна телевизия е пълна мъгла и докато чакаме да се случи по активно тестване на Муксовете нека да обсъдим какво се приема в България от съседни държави.

pe6o1975

pe6o1975

Легален Пират

• Members
  • PipPipPipPip
  • 448 Мнения:
  • Моята сателитна антена Medna Tel
  • Моя приемник Ariva 152 combo
  • Моето местонахождение Sofia,Bulgaria
http://www.dvb-bg.eu...ead.php?t=13130

http://www.dvb-bg.eu...ead.php?t=25989

http://www.dvb-bg.eu...ead.php?t=23069

Може и още да има.

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

... Ние Варненци си бием рекордите - по 500 километра ефирно приемане,,,

И повече от 1600 км - иранците IRIB2. А в миналото шведите, руски, арабски -хвашах ги в града.

TV Ch.2 - IRIB2
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Този пост е редактиран от popovp: 19 март 2013 - 08:46

FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

Преди 10 години имах антена с усилвател от тия с чинията мисля,че бяха турско производство Tevsan беше марката . Аз също живея до морето и лятото тогава хващах с тази антена над 15 турски канала повечето с перфектно качество на моменти ,но за облачи ли се веднага се губеха ,после пак се появяваха ,но с по лошо качество .

Облаците прекъсват плавното прогресивно намаляване влажността по височина. Най-добри са условията при слънчево и тихо време.Колкото повече се задържи такова - толкова повече време се гледа стабилно.
FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1,50m парабола
  • Моя приемник Kathrein UFS 910
  • Моето местонахождение Варна

И повече от 1600 км - иранците IRIB2. А в миналото шведите, руски, арабски -хвашах ги в града

Иранците още ли са на СЕКАМ? Защото като бяха на аналог на Интелсат 62 изток бяха на Секам, та си мисля че ефирно и до сега са си така. Пък и звука им беше един скапан преемфазис J17, 6,65 мех=гахерца ли беше звука, абе нестандартни си бяха :colors:

30403b60fce0d325.jpg

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Не съм проверявал за Пал/Секам, но последното което е променено - вече не са в метровия, а в дециметровия диапазон.

Dobriya

Dobriya

Просто Той!

• Members
  • PipPipPipPip
  • 332 Мнения:
Тук в източната част на София се хваща една аналогова телевия от сръбско, BelAmi /Beograd/. Лови се с обикновена антена, но картината е със снеговалеж. Иначе дават интерсни програми но без звук. Явно стандарта на звуковия им съпровод е някакъв по друг и аз дори и да сменям форматите на звука в телевизора пак не се получава да се появи звука.

jika 64

jika 64

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 164 Мнения:

Тук в източната част на София се хваща една аналогова телевия от сръбско, BelAmi /Beograd/. Лови се с обикновена антена, но картината е със снеговалеж. Иначе дават интерсни програми но без звук. Явно стандарта на звуковия им съпровод е някакъв по друг и аз дори и да сменям форматите на звука в телевизора пак не се получава да се появи звука.

Оправи си антената 44-ти канал звук 5.5 мегахерца ПАЛ.

piratt

piratt

V.I.P

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 991 Мнения:
Някой от Русе да каже как са румънските DVB-T-a за сега май само в Букурещ и Сибиу имат излъчване...но нещо разбирам че направо ще скочат на Т2 и са готови да активират първия такъв над Турну северин
dBox2 Master

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Romania sets DTT targets

June 21, 2013 10.16 Europe/London By Chris Dziadul
Romania’s Ministry of Information Society (MSI) has announced that a selection process for the operators of five national DTT multiplexes will start before June 17, 2015.
Four of the multiplex licences (three UHF and one VHF) will be awarded by the regulator ANCOM before this date, with the possibility of them transmitting commercial TV services afterwards.
The fifth multiplex, the licence for which will also be awarded by ANCOM at the same time, will employ the UHF band and have to cover 90% of the population and 80% of the territory of Romania by the end of 2016.

Пишат че спират аналоговите на 17.06.2015.

piratt

piratt

V.I.P

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 991 Мнения:

Romania sets DTT targets

June 21, 2013 10.16 Europe/London By Chris Dziadul
Romania’s Ministry of Information Society (MSI) has announced that a selection process for the operators of five national DTT multiplexes will start before June 17, 2015.
Four of the multiplex licences (three UHF and one VHF) will be awarded by the regulator ANCOM before this date, with the possibility of them transmitting commercial TV services afterwards.
The fifth multiplex, the licence for which will also be awarded by ANCOM at the same time, will employ the UHF band and have to cover 90% of the population and 80% of the territory of Romania by the end of 2016.

Пишат че спират аналоговите на 17.06.2015.

Във Варна не закачваш ли нещо румънско с Icecrypt-a?
dBox2 Master

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник Edision Primo
  • Моето местонахождение Русе

Някой от Русе да каже как са румънските DVB-T-a за сега май само в Букурещ и Сибиу имат излъчване...но нещо разбирам че направо ще скочат на Т2 и са готови да активират първия такъв над Турну северин

Ето как се ловят трите честоти в Русе . Жалко ако минат на dvb-t2 . От около 5 години гледам трите им HD канала и мога да кажа че са перфектни . Шампионска лига , лига Европа и още доста интересни събития във фул ейч ди . Това е цифровизация , а не пародии като нашата . Определено ще взема т2 приемник за тях като направят прехода , дано само нивата на сигнала останат същите .
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

Във Варна не закачваш ли нещо румънско с Icecrypt-a?

Не, и е очаквано имайки предвид приемането при пряка видимост в Русе от колегата GARFIЕLD където се вижда че е с малък запас. Тук през планината приемам слабо само аналоговия TVR2(Techingior/Констанца). Тук надеждата е да пуснат цифровата от този район, но няма да е скоро.

piratt

piratt

V.I.P

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 991 Мнения:

Не, и е очаквано имайки предвид приемането при пряка видимост в Русе от колегата GARFIЕLD където се вижда че е с малък запас. Тук през планината приемам слабо само аналоговия TVR2(Techingior/Констанца). Тук надеждата е да пуснат цифровата от този район, но няма да е скоро.

ОК...колко км смяташ да има между варна и украйнския предавател по права линия и ти на кой етаж си и с каква антена ти излизан украинците?
dBox2 Master

vanibulgaria

vanibulgaria

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 25 Мнения:
Здравейте.
Аз не съм много запозната с нещата около тези антени но мога да кажа следното ние се изръсихме с мъжа ми 250лв за антена но не съжаляваме купихме антената от САЩ от тези СателайтБГ,наш приятел от Обзор си взел от тях антена преди време и като ни пусна да видим за кво става на въпрос просто онемях,значи антената е с мотор и може да захрани 2 ТВ...но мъжа ми на изхода от зад от тв1 сложи сплитер и сега захранваме 4 тв...от другия изход на тв2 мислим и там да сложим сплитер за да се захранят още 4 тв...така че да ги захраним 8 тв..забравих да спомена ние сме в Бяла (Варненско) и имаме малко хотелче така че инвестицията си заслужава и най важното незнам как става но гледам около 50 канала...само Българските са около 15 турските са 21 украинките са 7 и маме 3 руски тв...мъжа ми казва че в антената имало някаква усилвателна мошност и някак си явно хващаме от кулата на Сл...Бряг или от някакъв кабелен достсвчик нашият приятел и той така ги хваща квото гледаме ние,но останалите хора неги ловят всички тези тв...нямам обеснение как се случва това но ние гледаме почти 50 канала.На края само ще кажа че антената е насочена на югоизток и има 230км покритие ако не бъркам по опътването на англииски пише 150мили което е около 230км.

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

ОК...колко км смяташ да има между варна и украйнския предавател по права линия и ти на кой етаж си и с каква антена ти излизан украинците?

Ок. 530км, но имай предвид че приемите не са постоянни а тропосферни при определени подходящи метео-условия каквито над големи водни площи са чести явления. Може и да не си на толкова високо - приема се отразен от тропосферата сигнал. Приемам от покрива на едноетажна вила с много разпространена китайска антена DT-850C от 18.75 дo ок.25лв - двуетажно яги, 20-28dB с моторче, два изхода за ТВ.

Този пост е редактиран от popovp: 21 октомври 2013 - 07:56

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

Здравейте.
Аз не съм много запозната с нещата около тези антени но мога да кажа следното ние се изръсихме с мъжа ми 250лв за антена но не съжаляваме купихме антената от САЩ от тези СателайтБГ,наш приятел от Обзор си взел от тях антена преди време и като ни пусна да видим за кво става на въпрос просто онемях,значи антената е с мотор и може да захрани 2 ТВ...но мъжа ми на изхода от зад от тв1 сложи сплитер и сега захранваме 4 тв...от другия изход на тв2 мислим и там да сложим сплитер за да се захранят още 4 тв...така че да ги захраним 8 тв..забравих да спомена ние сме в Бяла (Варненско) и имаме малко хотелче така че инвестицията си заслужава и най важното незнам как става но гледам около 50 канала...само Българските са около 15 турските са 21 украинките са 7 и маме 3 руски тв...мъжа ми казва че в антената имало някаква усилвателна мошност и някак си явно хващаме от кулата на Сл...Бряг или от някакъв кабелен достсвчик нашият приятел и той така ги хваща квото гледаме ние,но останалите хора неги ловят всички тези тв...нямам обеснение как се случва това но ние гледаме почти 50 канала.На края само ще кажа че антената е насочена на югоизток и има 230км покритие ако не бъркам по опътването на англииски пише 150мили което е около 230км.

Постоянно ли приемате каналите?Вероятно ловите кабелни програми от видеосендер, недобре екранирана кабелна мрежа. Кои са украинските канали и на какви честоти/номер на канали. Интересно е да видим снимка на антената.

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
Аз довечера у нас ще пробвам аналоговите турци, купих си една антена от магазина под операта, времето предразполага, по всичко личи че ще успея. Но за DVB-Т2 ти си на много по-добро място.

30403b60fce0d325.jpg

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:

Много добре това като гледам може и да са повече от 300км...помага това че имаш идеaлни условия за приемане между предaвател и приемник никакъв релеф...само когато има големи вълни може да ти насича :)

Аз ще пробвам Истанбул - TV NET са ми клиенти, макар,че по това време на годината надали ще излязат, но луд умора няма.

30403b60fce0d325.jpg

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:

Излезе още един мукс - 40 канал с Mega...
Публикувано изображение

Жестоко!!!!

30403b60fce0d325.jpg

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни