Към съдържанието

Снимка

ZHD100 + Втори телевизор без втори приемник

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
10 отговора на тази тема

jameshet

jameshet

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 34 Мнения:
Здравейте,

Пускам тази тема за да събера добри идеи за следното нещо:

До днес бях със стандартен приемник на Булсатком DLT-STB-S1002 и бях си вързал към него със коаксиален кабел втори телевизор, който гледаше същото както и другия, тъй като не се ползва много често и нямам смисъл от втори приемник за него. Сега обаче нямам такъв вход/изход(не съм сигурен как му е наименованието, но изглежда като стандартен вход за кабелна, само че буксата му е трябва да е женска). Сега взех ZHD100 и бих искал отново да си ги вържа така, но за съжаление този приемник няма такъв вход. Молбата ми е за идеи как да свържа двата телевизора, така че да не ми се налага ново прекарване на кабели и да нямам загуба на качество на картината.

Благодаря предварително.

sokola

sokola

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 127 Мнения:
Вече няма как да стане.
Публикувано изображение

gentu

gentu

Banned

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 614 Мнения:
Трябва ти нещо подобно на това:
http://www.tpetrov.c...D МОДУЛАТОР MAX

jameshet

jameshet

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 34 Мнения:
Ами да може би ще ми свърши работа, но не ми се слагат допълнителни устройства. Май ще трябва да сложа просто една стайна антена на другия ТВ, макар че последните ми опити с такава на него не бяха много успешни. Все пак благодаря на отзовалите се.

boy123

boy123

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 792 Мнения:
Някое старо записващо видео VHS не ти ли се намира? С него става.
П.С. Бояне,какви са тия кандидатстудентски тестове?

jameshet

jameshet

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 34 Мнения:
Имам VHS не чак толкова старо, ама ако може да ми обясните малко как да го свържа с приемника, че нещо май пропускам?

alikiba

alikiba

• Members
  • PipPipPip
  • 217 Мнения:
трябва ти сплитер на 2 за честотния диапазон (950~2150MHz) с power pass (не са скъпи. около 4-5лв в сат магазините). вържиш кабела от чинията на in на сплитера и вече имаш два изхода към всеки приемник

jameshet

jameshet

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 34 Мнения:
Това с използване на видеото като приемник ли? Или без него?

alikiba

alikiba

• Members
  • PipPipPip
  • 217 Мнения:
Просто не прочетох темата ти правилно. Не съм разбрал че нямаш 2-ри приемник.на zd100 обаче няма RF изход. освен ако имаш тв с hdmi и за втория тв да бъде скарт кабел. Гледайки изходите на zd100 не виждам друг начин. Продаваше се преди AV сплитер но незнам сега дали се намира

Този пост е редактиран от alikiba: 02 август 2011 - 01:08

karl_reumann

karl_reumann

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 47 Мнения:
http://www.shop.paco...tantsionno.html

boy123

boy123

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 792 Мнения:

Имам VHS не чак толкова старо, ама ако може да ми обясните малко как да го свържа с приемника, че нещо май пропускам?

Свързваш ZHD100 със Скарт кабел с видеото (или с чинчове - видео изход от ZHD към видеовход видео,звука-аналогично).Включваш видеото на "външен сигнал" ( AV или нещо подобно трябва да имаш на дистанционното) и ВЧ изхода на видеото ти изкарва сигнала от ZHD към втория телевизор.Само трябва на втория ТВ да сканираш канал,за да ти намери сигнала от видеото.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни