Към съдържанието

Снимка

Topfield 6100 EMC Стария софт!

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
26 отговора на тази тема

pe6o1975

pe6o1975

Легален Пират

• Members
  • PipPipPipPip
  • 448 Мнения:
  • Моята сателитна антена Medna Tel
  • Моя приемник Ariva 152 combo
  • Моето местонахождение Sofia,Bulgaria
Пичове,дайте някаква идея за възстановяване на оригиналния(стария)софт на Topfield 6100 EMC (евроком-кейбълтел)през rs232.Щото този новия на ''blizoo'' е пълна ОТВРАТ:wc:.Само да уточня,че пробвах с лодер и софт от официялния сайт на Topfield http://www.topfield....=Cable&pidx=143 обаче не стаа фатката :brick:

fanfan

fanfan

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 169 Мнения:

Пичове,дайте някаква идея за възстановяване на оригиналния(стария)софт на Topfield 6100 EMC (евроком-кейбълтел)през rs232.Щото този новия на ''blizoo'' е пълна ОТВРАТ:wc:.Само да уточня,че пробвах с лодер и софт от официялния сайт на Topfield http://www.topfield....=Cable&pidx=143 обаче не стаа фатката :brick:

Естествено, че не "стаа фатката". Отвори си ръководството към приемника то си го пише на 42 страница. Прехвърлянето на нов фърмуеър е възможно единствено ако съвпадат System ID. Също така не можеш да прехвърлиш софтуеър от приемник на приемник менюто е заключено не се занимавай. Трябва ти единствено верния файл за стане фатката.
Pasat Ф140, LNB Inverto 0,3db, Super PowerJack 12", NP-601, {DM500s, DM800PVR} - clone {Gemini - mbox 0.4}, {Vu+ solo2}, {4°W-57°E}

pe6o1975

pe6o1975

Легален Пират

• Members
  • PipPipPipPip
  • 448 Мнения:

Трябва ти единствено верния файл за стане фатката.

Е ТОЧНО де,това ми е идеята-за ВЕРНИЯ файл!Ако знаеш кой е той,дай някаква насока. Предполагам,че ще бъде полезен и на други потребители които са "очаровани" от новата визия на "близ,близ"

Момчил Минков

Момчил Минков

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 80 Мнения:

Също така не можеш да прехвърлиш софтуеър от приемник на приемник менюто е заключено не се занимавай. Трябва ти единствено верния файл за стане фатката.

Колега, щом знаеш за System ID-то, то трябва да знаеш, че като пробваш `159357147369' пъти по заключеното меню и все ще се отключи

HappyMan

HappyMan

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 74 Мнения:
Не си губете времето. Този приемник даунгрейд (връщане към по-стара версия) НЕ поддържа , само ъпгрейд.
Единственният вариант е флаш паметта на програматор.

pe6o1975

pe6o1975

Легален Пират

• Members
  • PipPipPipPip
  • 448 Мнения:

`159357147369' пъти по заключеното меню и все ще се отключи

Моят се отключва с "963741753951" обаче не става нищо относно изгледа на менюто.

AAsat

AAsat

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 337 Мнения:
Начина е даден в пост номер 5. Добре е да се свали файл от приемник работещ в същата мрежа. Мога да ти кача файл , който е от приемник работещ в мрежата на ВИДЕОСАТ във Велико Търнова.Метюто ще е старото - не на БЛИЗУ. Када за менюто за търсене ще е известен но като цяло не съм сигурен че работата на приемника ще е адекватна. Поне като съм купувал приемници TF6100 , работили в други мрежи за да заработят адекватно в Търново е необходимо да се препрограмират - иначе обикновено се рестартират като се качва автоматично списъка с канали.

fanfan

fanfan

• Members
  • PipPipPip
  • 169 Мнения:

Колега, щом знаеш за System ID-то, то трябва да знаеш, че като пробваш `159357147369' пъти по заключеното меню и все ще се отключи

За съжаление нямам права иначе щях да те банна. Ти не ми давай акъл коя е паролата. Тя ти служи единствено да ти се отключи менюто да си пресканираш каналите наново. Менюто за прехвърляне на софта си остава заключено дори и да въведеш паролата и искаш да прехвърлиш софтуеъра от приемник който е основен (майка) към твоя приемник. А единствено как става съм го написал.
Pasat Ф140, LNB Inverto 0,3db, Super PowerJack 12", NP-601, {DM500s, DM800PVR} - clone {Gemini - mbox 0.4}, {Vu+ solo2}, {4°W-57°E}

elcos

elcos

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
Добре де...взех да се чудя - ако се вземе оригинален фърмуер от сайта. Разпои се флаш чипа и му се налее фърмуера, дали ще тръгне приемника? По точно къде се пази това SystemId? Във фърмуера или в някой чип? Чудя се понеже ако е в някой чип няма да запали вероятно...

AAsat

AAsat

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 337 Мнения:
Файла от сайта на производителя не е във формат , подходящ за програмиране на флаша.Иначе идентификацията на мрежата няма отношение към това ще тръгне ли сам по себе си приемника , а към това ще работи ли адекватно в различни мрежи. Приемника TF6100 няма да има проблем с работата в мрежа, в която по принцип не се ползуват такива приемници - поне пробите , които аз съм правил показват това. Идентификацията на мрежата има значение , когато кабелната станция има възможност да "манипулира " приемника - това би трябвало да е заложено още при проектирането на системата.

Момчил Минков

Момчил Минков

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 80 Мнения:

За съжаление нямам права иначе щях да те банна. Ти не ми давай акъл коя е паролата. Тя ти служи единствено да ти се отключи менюто да си пресканираш каналите наново. Менюто за прехвърляне на софта си остава заключено дори и да въведеш паролата и искаш да прехвърлиш софтуеъра от приемник който е основен (майка) към твоя приемник. А единствено как става съм го написал.

Дрън, дрън. Е за това не са ти дали пава да бан-ваш, щото ще го правиш без да знаеш що го правиш.
1. За твое сведение, прочети ми пак поста и виж дали някъде съм казал че това е парола.
2. Ето ти доказателство че не си прав и за менютата. Съжалявам че качеството на снимките е лошо!
Само че не знам що снимките не излизат

Момчил Минков

Момчил Минков

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 80 Мнения:

Дрън, дрън. Е за това не са ти дали пава да бан-ваш, щото ще го правиш без да знаеш що го правиш.
1. За твое сведение, прочети ми пак поста и виж дали някъде съм казал че това е парола.
2. Ето ти доказателство че не си прав и за менютата. Съжалявам че качеството на снимките е лошо!
Само че не знам що снимките не излизат

оффф, то снимки не могат да се качат, поста си не мога да редактирам....
Отключени менюта
Преди иницииране на трансфер
Опит за трансфер

Нямам друг приемник и няма как да пробвам, имаче опитвах да източа нещо с хипертерминала ама греда!

fanfan

fanfan

• Members
  • PipPipPip
  • 169 Мнения:
Все пак ти благодаря, но моя приемник не е на близу и при мен тези менюта са заключени. И това е съвсем различно меню от моето между другото.

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
  • Моята сателитна антена TD88
  • Моя приемник GigaBlue Quad Plus
  • Моето местонахождение Пловдив

Естествено, че не "стаа фатката". Отвори си ръководството към приемника то си го пише на 42 страница. Прехвърлянето на нов фърмуеър е възможно единствено ако съвпадат System ID. Също така не можеш да прехвърлиш софтуеър от приемник на приемник менюто е заключено не се занимавай. Трябва ти единствено верния файл за стане фатката.

Сменяте System ID то в зависимост от :

Публикувано изображение

с :
TFD ID Changer.
http://www.sat-filez...rar&directory=

А .tfd файла от сайта на Топфийлд.

Този пост е редактиран от plevel: 16 септември 2011 - 10:36

Triax TD88 - 90E<-->8W; Strong 90 - 45Е<-->30W, DVB-T Antenna - Funke ABM 4551, AVer3D Quadro HD, GigaBlue HD Quad Plus, DM800HD OEM, Sony KDL-40W4000

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
Трябва някой да се жертва и да пробва дали ще стане на 6100 тази хватка.

Triax TD88 - 90E<-->8W; Strong 90 - 45Е<-->30W, DVB-T Antenna - Funke ABM 4551, AVer3D Quadro HD, GigaBlue HD Quad Plus, DM800HD OEM, Sony KDL-40W4000

fanfan

fanfan

• Members
  • PipPipPip
  • 169 Мнения:
Не не става поне при мен. Пробвал съм го много отдавна. Това е руска програмка. Ъпдейта тръгва но спира на 1% и мисля, че изписваше грешка 12, но такава грешка аз не намерих да има. Все пак някой ако успее да пише. Бях сменил ID-то на три софта, но и при трите, резултата беше един и същ.

Lucky Luciano

Lucky Luciano

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:
И аз се пробвах и не става. При мен излиза грешка 16. Тези дни може да се видим с plevel и двамцата да си блъскаме главите, пък може и да стане!:guitar:

!!!Cooolbox - най-смешният доставчик на интернет в Пловдив!!!

HappyMan

HappyMan

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 74 Мнения:
"На канала" (флаша на програматор ) му е майката.

elcos

elcos

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:

"На канала" (флаша на програматор ) му е майката.

Намери ми бинарен файл който да е подходящ за флашване понеже колегата по горе писа че .tfd файла не става директно. Аз съм навит да тествам. Имам един приемник за тест и програматор мога да осигуря. Трябва ми подходящ файл само! :)

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
Можеш ли да видиш на твоя какво му е ID то да ти пратя едно файлче ...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни