Към съдържанието

Снимка

DVB-C на компютър?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
7 отговора на тази тема

soka4i

soka4i

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 72 Мнения:
Здравейте.

Значи искам да си пусна кабелна телевизия от Нет1. Имат аналогови, цифрови и 1-2HD канала. Искам всичко тва да мога да го гледам на компа. Идеи каква карта ми трябва? Нещо от сорта на Скайстар или няква друга подобна? Софтуер за гледане?

bate_dino

bate_dino

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 58 Мнения:
Аналога за кабелна DVB-C на Скайстар се казва Cablestar 2. Сега имат HD вариант Cablestar HD 2 . Само,че DVB-C вариантите са по-скъпи поради по-малкото търсене, спрямо DVB-S и DVB-T. Аз лично съм със стария модел, но нямам никакви грижи дори и на HD каналите на Близу. HD платката има допълнителна платка със слот за CI в случай, че сигнала е кодиран поставяй CAM с декодираща карта. В моят случай CI не е предвиден, поради тази причина ползвам Phoenix/Smartmose програматор и смарткартата на оператора.
Други варианти за DVB-C USB или PCI варианти са Тератек или USB устройствата на TBS.

soka4i

soka4i

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 72 Мнения:
Добре, да забравим за HD-то. Някакви по-евтини варианти за карта с която да гледам останалите канали? Пак ли трябва да е DVB-C с DVB-T карта няма ли да стане? Препоръчайте някоя евтинка карта?

beatman

beatman

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 40 Мнения:
Пробвай някой от продуктите на TechnoTrend от тук:

http://dvbshop.net

Правил съм много поръчки от там и всичко пристига за по-малко от седмица!

soka4i

soka4i

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 72 Мнения:
Не не, имам впредвид нещо от България, с поръчки извън страната нямам неври да се занимавам, пък и като им гледам цените не си и заслужава.

vili 255

vili 255

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 166 Мнения:
Има много компютърни платки,зависи от средствата.......Погледни в магазините за компютри - от 50лв.нагоре....

soka4i

soka4i

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 72 Мнения:
Добре - най-евтиното вършещо работа? Да стесним малко избора :)

jordyto

jordyto

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 32 Мнения:
Всъщност DVB-C платките не са много разпространени и като цяло избора е малък. Вероятно в този момент Cablestar HD 2 (цена около 180 лв) е единственото смислено решение. Има и не лоши драйвери за Linux, което за някои хора е важно. :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни