Към съдържанието

Снимка

IPBOX 9900 HD Plus Review

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
19 отговора на тази тема

skyfan

skyfan

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 56 Мнения:
Ще нахвърля набързо, защото имах перипети с моя приемник.

Та приемника е страхотен. Самсунг тунерите си работят перфектно. Ще се опитам да систематизирам нещатата.

1. Енигма 2. Енигмата е стабилна, но отнема време докато зареди. Бутоните на дистанционно работят малко по бавно в сравнение с Енигма 1. Просто е леко тежка. Засега нямам забележки към нея.
2. Менюто е доста приятно направно. Има си авто ъпдейти от самото меню във вид на плъгин. Като цяло енигмата (2) е направена с плъгини. Web сървър се инсталира от плъгин и се настройва през него.
Най-важното е има плъгин за Oscam който работи перфектно. Пробвал съм го само на CCcam. Работи като клиент и сървър. Има и къстъм плъгини като google maps. Може да гледаш на ТВ-то по адрес зададен от теб. Има и къстъм плъгин за WebCams. Или с други думи може да гледаш картина от live камери навсякъде по света. Самите камери са зададени в плъгина и просто като избереш държава и ти дава картина директно. Не е видео, а снимка. Всички плъгини, без web сървъра не са официални и си е играчка докато ги инсталираш. Важното е, че работят.
3. Търсенето на сателити. Много приятно нещо. Работи както с USALS, така и с DiSEqC 1.2. За USALS иска много прецизно насочена антена, но я върти. В самото меню на тунерите може да задаваш различни режими на тунерите. Примерно двоен конвертор или двата тунера да въртят антена или единия да върти, а другия на loop. На advanced режим му задаваш на кои спътници да има DiSEqC и на кои да няма.
Самото търсене на сателита е много удобно направно. Задаваш му транспордер на който спътник искаш и има 2 бутона - search east or search west. Като намери сигнал антената спира и вече има fine tune бутони за допълнително настройване на качеството на сигнала.
4. От менюто може да си инсталираш плъгини с разширение .ipk. Самия файл трябва да ти е в /tmp директорията и от менюто го вижда директно и го инсталира.
5. Картина в картината работи перфектно с 2-та тунера. Не работи на 2 HD канала само. Минуса е, че може да гледаш само от един транспордер канали в тоя режим.
6. На HD каналите се държи много добре. Тествах го само на 23.5 градуса. Нямам оплаквания от него. Имаше само един проблем при boot на приемника, ТВ-то ми пръщеше много яко ако съм на HDMI режим. Съпорта ми казаха, че при тях няма такъв проблем. Може да е от моя ТВ. Казах им да го погледнат.
7. Има и различни скинове, които се инсталират като плъгини. Тествах няколко и работят добре.

Като минус мога да отбележа, че няма меню Edit Transporders. За сметка на това има само manual scan и може да си сканираш каквото му кажеш. Има някакви вградени транспордери, но не може да ги променяш от менюто и ти излизат само като търсиш спътник като опция за автоматичен режим.

Това е засега. Ако имате въпроси питайте.

За съжаления моя приемник се оказа нещо дефектен и го върнах да ми го оправят. Дефекта беше, че на Тунер 1 не ми въртеше антената, но сигнала си го обработваше в loop режим. Не подава захранване изобщо. На тунер 2 си работи перфектно и си върти антената.

Като ми го върнат ще пиша още.

Като цяло мога да кажа, че приемника е страхотен и ABCOM са доста добре със софта. Съпорта е също на ниво. За 3-те дена през които го имах ми отговаряха на всички въпроси.

Този пост е редактиран от skyfan: 25 март 2011 - 05:21

skyfan

skyfan

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 56 Мнения:
Приемника е пак при мен оправен. Ако имате въпроси питайте.

buldozer

buldozer

ШИБАМ ЛОВДЖИИ И ФРИЗЬОРИ!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2378 Мнения:
Абе Тиесто,къде го връща да ти го оправят,на околовръстното или в АБком?
Ти, на какъв телевизор го гледаш,щото и при мене пращи на бута?

skyfan

skyfan

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 56 Мнения:
Хаха, приемника не е купуван от него, а директно от АБКОМ Словакия. Също така беше оправен там. Гледам на стар модел деу. Явно е от телевизора.

skyfan

skyfan

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 56 Мнения:
Да спомена, че за четене на Cryptoworks карта не е нужно да имаш софт, като OSCAM.

buldozer

buldozer

ШИБАМ ЛОВДЖИИ И ФРИЗЬОРИ!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2378 Мнения:
А какво е нужно?

skyfan

skyfan

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 56 Мнения:
Нищо не се ползва. Приемника сам си разкодирва картата. Принципно четеца поддържа cryptoworks.

С друг имидж нямам намерени да пробвам. Този си е достатъчно добър. Вече 1 седмица нямам никакви забележки. Боднах му 500 ГБ WD и си бачка перфектно.

SkySat

SkySat

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Нищо не се ползва. Приемника сам си разкодирва картата. Принципно четеца поддържа cryptoworks.

С друг имидж нямам намерени да пробвам. Този си е достатъчно добър. Вече 1 седмица нямам никакви забележки. Боднах му 500 ГБ WD и си бачка перфектно.

Аз съм с имидж на PKT_Team и съм много по доволен от Enigma на ABCom.
http://e2.pkteam.pl/... ABCOM/Enigma2/

Пробвай нещо по различно да видиш че има и по добро.Между другото оскама работи перфектно като клиент на ССсам и др. ему.
Плъгините са малко кът,но предполагам с течение на времето ще заработят повечето.
Иначе приемника си е супер :)
Vu+ Duo,Parabola 140 motor,Triax TD88 7 LNB (1W,5E,9E,13E,16E,19E,23.5Е),70см (39Е),80см (75Е)

skyfan

skyfan

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 56 Мнения:

ъпдейтването онлайн е за същия имидж, който ползваш - отстраняват се бъгове, а друг имидж на юсб се инсталира, ама явно все още не си в час кое за какво служи :inbox:

Ами като си толкова напред с мат'реала си купи такъв приемник и си прави каквото искаш. А аз съм много повече от теб в час и правя разлика м/у USB и flash.

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Да той е много напред, не един път ми е помагал докато бях с IPBOX 910 HD PVR ! Skyfan е един от малкото хора които притежават IPBOX 422S, още преди да се появят HD приемниците !

Разбира се, всеки си има своите пристрастия към имиджите и не отричам, че с него имаме разлики в интереса от към имиджи !

Ето тук има повече инфо за Enigma 2 на ABCOM (9900 HD PVR PLUS)

А това е Manual за инсталиране на Slimline HDD

Този пост е редактиран от Tiesto: 03 юни 2011 - 02:56

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Това видео е правено от Словашкия производител, явно Явор е по запознат от тях !

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Ми те скоро му спират поддръжката тъй че ще става за чистене на сняг :).

Към момента софтуерните разработчици са фокусирани на новите модели !

Колкото до старите модели въпрос на време е да спрат поддръжката при тях !

Италянците се мъчеха да направят читава енигма за тези приемници, корейците не дават драйверите, накрая сигурно ще се окаже проблем при слабият процесор и малкото рам памет, както и оскъдната флаш памет която имат тези приемници ! Тъй като имат да гонят DM800 :).

Флаш паметта на старите IPBOX-ове едвам побира енигмата, след което няма място да се сложи нещо в повече ! При лошия (за някои) DM800 HD PVR Made in China флаш паметта е 64MB, рам паметта е 256MB и процесора е 300MHZ !

При старите IPBOX-ове (старите модели) - 9000 например - флаш паметта е 32MB, рам паметта 192MB и процесора е 266MHZ, при новия DM800 HD SE процесора е вече 400MHZ.

И как реши, че старите модели на IPBOX били по-скъпи от новите, ми то при словашкия производител старите модели изобщо ги няма на склад ! Спряни са от производство !

Моделите които се произвеждат в момента са AB IPBOX 55HD/99HD/9900HD и AB Cryptobox 300HD/350HD.

Това е официалния онлайн магазин на Словашкия производител ако успееш да намериш старите модели тука, аз ше се гръмна !

http://www.abcom.sk/...158.html?page=1

От тука познай кой другар с чии микробус ги зарежда :).

Доставката до БГ през EMS стъпва на 20 EUR.

Този пост е редактиран от Tiesto: 03 юни 2011 - 07:16

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Словаците са единствените които представляват тия приемници в Европа и поддържат гаранцията в Европа на всички AB COM модели !

Старите модели изобщо не се произвеждат вече, само новите !

А останалото което е по другите западни онлайн магазини е прекупвачи през AB COM !

Колкото до 9900 PLUS, еми Skyfan си го купи от словаците с 2-та тунера ! А от словаците никой не може да ти даде по-добра цена, както и гаранция, тъй като тя се поема от тях !

Ако продукт на AB COM няма стикер на заден панел TESTED IN EU, най-вероятно е произведен в Китай ! Пазете се от клонингите :).

Колкото до китайските ментета VIZYON (на които цената е много по-ниска от продуктите на AB COM и Cuberevo-digital), в DENKTENK се скъсаха да обесняват, че енигмата не работи така добре, както на оригинален AB COM продукт или продукт на Cuberevo-digital !

Наскоро забелязах, че огромния магазин за сат техника satshop.tv е спрял да продава продукти на AB COM !

Колкото до старите продукти на AB COM имат си хардуерна ревизия (RC1, RC2, RC3), ако продукта е със стара хардуерна ревизия може да има проблем с по-новите версии на енигмите (важи особено за старите модели).

За момента на продукт на AB COM (HD модел), не работи нито GBOX и нито CCcam, тъй като процесора е SH4. OSCAM работи като клиент на CCcam (прави единствено конекция), Incubus също (прави конекция под CCcam, GBOX, Newcamd, препоръчително е конекцията да е само 1, защото ако се добави повече от 1 стават бозите).

Колкото до mBOX все още прекалено нов и непопулярен и масов емулатор, който се поддържа от IPBOX !

Колкото до новите модели, енигмата на AB COM засега е перфектна !

И пак казвам, ако продукт на AB COM няма стикер на заден панел TESTED IN EU, най-вероятно е правен в Китай !

Аз лично от как си продадох моя IPBOX 910 HD PVR, съм доста доволен с DM800 не съм му сменял имидж още от преди нова година Enigma 2 Gemini 5.1 и CCcam 2.2.1 :).

Този пост е редактиран от Tiesto: 03 юни 2011 - 10:23

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Недей да объркваш хората, аз съм един от първите притежатели на HD моделите в БГ, а твоето 2-ра употреба дърво вземи го изхвърли през балкона, защото след хардуерната работа която си го направил е цяло чудо, че изобщо работи (ако работи).

Иначе Боян навремето добре го беше казъл за IPBOX-a - голямата измама ! Точно така си е, пълно със софтуер който не върши същата работа, каквато върши енигмата за Dreambox ! Вместо да дезинформираш хората обесни великата Енигма на AAF Team и другата на Sifteam точно колко пъти крашва, как изкарва пясъчната картина и другите бъгове !

А от как има Clark Tech и VU+, няма нужда от IPBOX, тъй като и двата са SH2 тип на процесора или с други думи, работят като сървър под CCcam, както и с всички плъгини, сетинги и т.н от енигма 2 на дриймбокс !

Другият проблем при енигма 2 на сифтийм е, че работи само с позиционери Moteck (ако ползвате друг позиционер няма да можете да въртите антена с него).

Ето това е енигма 2 на сифтийм при великия IPBOX

Сравни енигмата на IPBOXA с ето това:

Този пост е редактиран от Tiesto: 03 юни 2011 - 11:04

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
По-умният отстъпва, с радио не се спори :good:

Това пък колеж по туризъм незнам от къде го изкопа :).

Американски е колежа в София а специалността е software engineering с 2 издържани държавни изпита пред огромна комисия от министерството на образованието с много добър успех (от двата държавни изпита) и по диплома 5.50.

Колкото до мен в момента гледам SKY SPORT HD 2 на 28.2E от 1 хоп :).

А от как смених IPBOX 910 HD PVR с DM800 направо се родих :).

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Това беше още средното образование, вероятно съм го писал преди доста години, все пак гледай датите на постовете ми !

Re: Koi koi e v #varna
« Отговор #29 -: септември 05, 2008, 04:43:29 »

Сега сме 2011, голям си археолог :).

W123sat

W123sat

Доносник

• Members
  • PipPipPipPip
  • 788 Мнения:
Не те ли е срам бре, сестра ти е била толкова малка тогава а сте били гаджета :naughty:
1,5м. крива турска парабола, линеен 18" сбирщина от три потрошени,менте 500S.Kабела ми обаче е хубав-RG11 на аванта :rockon:

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Сестра ми е 9 години по-голяма от мен !

Ставаше въпрос за едно гадже на име Велислава !

kiko7

kiko7

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 245 Мнения:
Абе Тестю стига се буташ дето не тие работа :brick:

Я отговори защо не работи вече форума ти където си пишеше само ти и според твойте думи щеше да е най-добре развития форум за САТ ТВ в Европа :brick:
Защо не работи и интернрт магазина ти в който постоянно "зареждаше" нова стока и модели :brick:

Guest_luis6_*

Guest_luis6_*
  • Guests
Няма вече кой да му се върже на въдицата , през всички мина -Милен, Жоро-Бургас,Боян,Николай ,навсякъде се издъни ,оффф ама забравих той беше официален вносител на всичко ,те другите зареждаха от него :lolsign::worry:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни