Към съдържанието

Снимка

HBO аналогово излъчване и кодиране в кабелните мрежи в страната

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
2 отговора на тази тема

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1,50m парабола
  • Моя приемник Kathrein UFS 910
  • Моето местонахождение Варна
Колеги днес се зачетох в някакъв неофициален форум на blizoo и с изненада установих, че в градове като Стара Загора и Бургас още си върви HBO аналогово по стария начин с кодировка Teracom май беше. Някой има ли информация дали тази практика наистина продължава? Предоставят ли се все още устройства на абонати? В нашата кабелна HBO го изнесоха в цифровата още по времето на Diema Extra.:brick:

Доста странен ми се струва този ход след толкова години и навлизането на HD-програми, да продължава излъчването по този начин. За свободните аналогови кабелни канали е напълно оправдано, я си представете как се включва хотел с 50 телевизора цифрово. Но за HBO е безмислено аналогово излъчване, така и така на всеки телевизор си му трябва декодер, пък бил и той аналогов.

30403b60fce0d325.jpg

grujo

grujo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 59 Мнения:
В софийската мрежа на Кейбълтел също се излъчва със смущаващ сигнал и може да се гледа с режекторен филтър. На времето Евротур/Естнет бяха пуснали кодировка по Далви. След старта на цифровата телевизия преминаха на системата с филтрите за да са конкурентноспособни на другите кабеларки и особено Евроком. Последните до преди няколко месеца също излъчваха по метода със смущаващия сигнал. Каква е реалната ситуация в техните мрежи не знам.

Този пост е редактиран от grujo: 25 март 2011 - 03:13

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1,50m парабола
  • Моя приемник Kathrein UFS 910
  • Моето местонахождение Варна
Малко излизам от темата, но сега се зачитам, че имало места където и до ден днешен аналоговите кабеларки започвали от 48,25 Мхз /което май е Втори канал на Band 1 - VHF-L/. Е така е като не искаш да плащаш за усилватели и ги слагаш през 2 баира по 1. Покрай тия сателити съм изтървал каква веселба става по кабеларките.:rockon:

30403b60fce0d325.jpg

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни