Към съдържанието

Снимка

Проблем с Кам модул и LCD телевизори

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
15 отговора на тази тема

darkmanx

darkmanx

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:
Колеги взех си модул за телевизора, но имам много странен проблем с него. Значи телевизора намира модула като влеза в Д менюто, но от всички канали - 16парчета на 23 и 40 канал ми бачка само 5 канал на 23 с перфектен звук и картина. На всички други канали картината седи забила и се чува само звук. Първоначално си помислих, че може да е от модела на телевизора - самсунг, но пробвах на сони, филипс и пак същия проблем. Отделно пробвах и з друг модул - имам към 3,4 и пак е същия проблем при всички. Та моля ви ако имате някаква идея от къде се получава тоя гаден проблем да споделите! Изобщо някои гледа ли с кам модул 23 и 40 канал???

resetdv

resetdv

Новобранец

• Members
  • 9 Мнения:
да, не е пусната нужната мощност. трябва търпение

darkmanx

darkmanx

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:

да, не е пусната нужната мощност. трябва търпение

значи и при тебе го има тоя проблем. еми да се надяваме, че е от това, но при мен сигнала е доста силен знам ли

deian

deian

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 205 Мнения:
С какъв модул гледаш некодирана ефирна телевизия?!?

darkmanx

darkmanx

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:

ми конверторен се води free to air

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1218 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София

модула не е за декодиране а за конвертиране
така познатия Mpeg4 > Mpeg2

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

darkmanx

darkmanx

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:
още 2 модула ми пристигнаха днеска таа станаха 5 парчета и при сички едно и също. баца само 5 канал на 23 и тва е. :head:

Golf520v

Golf520v

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:

още 2 модула ми пристигнаха днеска таа станаха 5 парчета и при сички едно и също. баца само 5 канал на 23 и тва е. :head:

Дай някакъв линк за тези модули ако е възможно. Имам LCD Монитор Samsung T220 HD с CI, тв тунер, аналогов и цифров обаче не поддържа MPEG4 а само MPEG2 Приема цифровото излъчване на Towecom BG обаче няма картина само звук. Та доколкото си правя изводи този модул позволява приемането на MPEG4 и конвертирането му в MPEG2 формат и е възможно гледането му на такива LCD' та като в моя случаи така ли? Или съм разбрал грешно нещо:conf:

Този пост е редактиран от Golf520v: 04 февруари 2011 - 09:35

120 cm Parabolic Motorized Antenna 45E - 30W, Inverto Quad Flange LNB, TBS DVB-S2 PCI-E 6920, Gigabyte GA-MA770T-UD3, AMD Phenom II X4 955 BE, DDR3-4GB, Sapphire Radeon HD 5570 1GB

darkmanx

darkmanx

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:

Дай някакъв линк за тези модули ако е възможно. Имам LCD Монитор Samsung T220 HD с CI, тв тунер, аналогов и цифров обаче не поддържа MPEG4 а само MPEG2 Приема цифровото излъчване на Towecom BG обаче няма картина само звук. Та доколкото си правя изводи този модул позволява приемането на MPEG4 и конвертирането му в MPEG2 формат и е възможно гледането му на такива LCD' та като в моя случаи така ли? Или съм разбрал грешно нещо:conf:

точно така колега модула е предназначен за телевизори с мпег2, които имат CI! и действително се получава работата - на мпег4 с модула си има и картина и звук, но бачка само 1 канал на 23 канал засега дано като тръгне официално да заработят всички:nipple:

Golf520v

Golf520v

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:
Благодаря ти за доуточнението колега. Дай някакъв линк колко струва ориентировачно? Откъде мога да се сдобия с такъв модул?..
120 cm Parabolic Motorized Antenna 45E - 30W, Inverto Quad Flange LNB, TBS DVB-S2 PCI-E 6920, Gigabyte GA-MA770T-UD3, AMD Phenom II X4 955 BE, DDR3-4GB, Sapphire Radeon HD 5570 1GB

darkmanx

darkmanx

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:

Благодаря ти за доуточнението колега. Дай някакъв линк колко струва ориентировачно? Откъде мога да се сдобия с такъв модул?..

писах ти ЛС.

bullet

bullet

user

• Members
  • PipPipPipPip
  • 486 Мнения:
тези модули работят ли на кабелна телевизия или само на ефирно?
[URL=http://www.speedtest.net]Публикувано изображение[/URL]

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1218 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
работят и на кабелна
обаче съфорумеца се стиска да пусне публични линкове

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

darkmanx

darkmanx

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:
сега пуснаха 52 канал и на него пробвах и пак не се получава. нащо dvb-t ли е сбъркано, ония от западна европа ли прават кофти модули... истината е някъде там....:hehehe:

deian

deian

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 205 Мнения:
Досега не знам някой да се е похвалил, че с такъв модул успява да гледа MPEG-4 каналите на телевизор с MPEG-2 тунер.

lz1mal

lz1mal

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 368 Мнения:
е аз гледам ама само 1 от 16:head: някои с некоя по специфична програма може ли да види тоя 5 канал има ли неква разлика с другите - кодиране ли там нещо....
Ти вярваш ли си?Забелязъл съм че ти си boomberman(Mediadigital) ти си човека с бомбите постояно пускаш някакви бомби който въобще не избухват.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни