Към съдържанието

Снимка

Проблем с цифровата на Близоо !

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
22 отговора на тази тема

tian777

tian777

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 90 Мнения:
Днес към 13.00ч. изчезнаха всички цифрови канали на Близоо. Обадих се на оператор и от там ми казаха, че не би трябвало да има проблем . В момента работят единствено аналоговите канали. Има ли някой друг със същият проблем ?

jorkin29

jorkin29

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Мнения:
Дай заводски настройки и би трябвало да ти излезнат всичките програми.

tian777

tian777

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 90 Мнения:

Дай заводски настройки и би трябвало да ти излезнат всичките програми.

Само че аз сам със CA модул, който е вкаран в телевизора и трябва да правя необходимите настройки преди да пусна сканиране . Случайно да знаеш има ли промяна в честота на която предава Близоо ?

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:
Това да са ти проблемите от 15ти януари ще спират Диемите, 3те, НоваТВ и Нова спорт - така се влачи надпис по близоо.тв :faint:

helios

helios

Ozzy Osbourne

• Members
  • PipPip
  • 48 Мнения:
Здравейте, моля някой да ми обясни с думи прости какво ползвам.Цифрова телевизия или телевизия с цифрово качество.:insane:Ползвам Topfield TF6100EMC от Близу.Той няма цифров изход и е свързан със скарт към телевизора т.е.към аналоговия вход,а не към цифровия.Поисках приемник с цифров изход ,но се оказва,че за тях това са HD каналите и трябва да се абонирам за тях,...... а плащам за ЦИФРОВА телевизия.Според Близу....и двата приемника подават цифров сигнал към телевизора:insane:Според мен това не е възможно.
Благодаря предварително.

spaice

spaice

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 684 Мнения:

Здравейте, моля някой да ми обясни с думи прости какво ползвам.Цифрова телевизия или телевизия с цифрово качество.:insane:Ползвам Topfield TF6100EMC от Близу.Той няма цифров изход и е свързан със скарт към телевизора т.е.към аналоговия вход,а не към цифровия.Поисках приемник с цифров изход ,но се оказва,че за тях това са HD каналите и трябва да се абонирам за тях,...... а плащам за ЦИФРОВА телевизия.Според Близу....и двата приемника подават цифров сигнал към телевизора:insane:Според мен това не е възможно.
Благодаря предварително.

Задаваш риторични въпроси. Естественно че е аналогов сигнала през скарт-а. Миналата година, преди още да станат близо, даваха приемници без срочен договор. Тогава ги пробвах. През скарт-а при мен образа беше по-лош от колкото дирекно в тунера (аналоговия) на ТВ-то.
Сменях кабели, входове... все тая. Малко по-добър образ получих през компонента (би трябвало да е обратно). Върнах има "приемника" и почнах да чета форумите за сат ТВ.

helios

helios

Ozzy Osbourne

• Members
  • PipPip
  • 48 Мнения:

Задаваш риторични въпроси. Естественно че е аналогов сигнала през скарт-а. Миналата година, преди още да станат близо, даваха приемници без срочен договор. Тогава ги пробвах. През скарт-а при мен образа беше по-лош от колкото дирекно в тунера (аналоговия) на ТВ-то.
Сменях кабели, входове... все тая. Малко по-добър образ получих през компонента (би трябвало да е обратно). Върнах има "приемника" и почнах да чета форумите за сат ТВ.

Благодаря за отговора!
Това което разбирам е,че Topfield TF6100EMC преобразува цифровия сигнал в аналогов :conf: и гледам аналогов сигнал на цифров телевизор:frown: .
Има ли начин да без да се абонирам за HD каналите да си сменя приемника с такъв със цифрови изходи?
Нямам слот за cam,но си имам цифрови входове на телевизора.
Към кого да се обърна за решаване на казуса?:brick:
Благодаря предварително!

spaice

spaice

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 684 Мнения:

Благодаря за отговора!
Това което разбирам е,че Topfield TF6100EMC преобразува цифровия сигнал в аналогов :conf: и гледам аналогов сигнал на цифров телевизор:frown: .
Има ли начин да без да се абонирам за HD каналите да си сменя приемника с такъв със цифрови изходи?
Благодаря предварително!

Щом нямаш CI слот на ТВ-то, начина е само един: купуваш си приемник с такъв слот, съответния модул и слагаш картата в него. Не мога да препоръчам нещо по-конкретно като марка и модел.

magareto

magareto

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:

Благодаря за отговора!
Благодаря предварително!

Помоли техник от Близоо да ти замени приемника с черния заоблен приемник blizoo ! Аз имам такъв в нас. Много добре работи.

Този пост е редактиран от magareto: 19 януари 2011 - 11:11

helios

helios

Ozzy Osbourne

• Members
  • PipPip
  • 48 Мнения:

Помоли техник от Близоо да ти замени приемника с черния заоблен приемник blizoo ! Аз имам такъв в нас. Много добре работи.

То и Topfield TF6100EMC работи добре,но няма цифров изход.

lazarus18

lazarus18

• Members
  • PipPipPip
  • 244 Мнения:
Може да опиташ да ги врътнеш Близуу. Те могат да пускат HD пакетите без договор. Аз така ги пуснах да ги разцъкам 1-2 месеца. Като не ги платиш ги спират и това е.
Аз съм с КА модул, но ако ти дадат HD приемник на тази схема ще стане. Плащш един месец HD пакета и после спираш.

angelsat

angelsat

• Members
  • PipPipPip
  • 189 Мнения:
  • Моето местонахождение Търговище
Те може и да могат,ама не искат,аз поисках да си платя за един месец,да видя как е качеството,но не можело,трябвало нов договор за една година и се отказах,и аз съм с модул.

GIGA BLUE QUAD 4K TRIPLE-Openspa7.2.10,Mut@ntHD51-Openspa7.2.10,EDISION OSmini Combo-openATV 6.1,EDISON OSmega-Openspa7.2.10,K1plus,
Samsung-55JU60004K,Samsung-43J5500...

Durvoto

Durvoto

• Members
  • PipPipPip
  • 128 Мнения:
Може и да се опиташ да станеш собственик на Близуу и тогава всичко ще ти е ОК!
Младежи,що се занимавате с тия помияри?Просто седнете си на г...а и гледайте ТВ!
DM500S,Mutant200S, 120 cm ofset multifeed 13,16,19,23,28,39

Flier

Flier

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
[lang=en]Аз също съм на Blizoo, обаче съм много доволен. Никаго не съм имал проблеми с цифровата.[/lang]

oldgraf

oldgraf

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Мнения:
Но доста от форумците имат проблем с енкодинга на постовете ти

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:

Но доста от форумците имат проблем с енкодинга на постовете ти

A що, подписът се чете

Диета за Вас Калории

Dobriya

Dobriya

Просто Той!

• Members
  • PipPipPipPip
  • 332 Мнения:

A що, подписът се чете

Диета за Вас Калории

То не беше ли забранено да се правят такива "скрити" реклами!???

Tzviatko

Tzviatko

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 332 Мнения:
Днес Кейбълтел са изрязали аналоговите канали горе-долу 1/4 и най-вече така са ги разместили, че направо 30 минути работа за прехвърляне и пренареждане. Вървят стремглаво нагоре към цифрово разпространение само. С темповете си ще успеят точно на време за 2015г.

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:
Никой за нищо не ги гони, виж 2012 е притеснително :cry:

elcos

elcos

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:

Днес Кейбълтел са изрязали аналоговите канали горе-долу 1/4 и най-вече така са ги разместили, че направо 30 минути работа за прехвърляне и пренареждане. Вървят стремглаво нагоре към цифрово разпространение само. С темповете си ще успеят точно на време за 2015г.

Какво е махнато от аналоговата?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни