Към съдържанието

Снимка

DVB-T в София

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
58 отговора на тази тема

ecotronic

ecotronic

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:
Здравейте!

Извинявам се затова че отново пускам тази тема, но ме интересува актуалното състояние на излъчването на цифров телевизионен сигнал към настоящия момент в София.

Живея в центъра (квартал "Крива река")
След сканирането на UHF обхвата установих следното:

- хващам сигнал от 2 MUX-a (towercom.bg и НУРТС)
-Towercom.bg мултиплексира 8 канала на 23-ти канал и 8 на 40-ти канал.
- по тези общо 16 канала приемам само BTV и TV7 и двете с много добро качество.
- НУРТС мултиплексира 4 канала на 64-ти канал (BNT, Nova TV, BTV и The voice)
силата на сигнала от НУРТС e слаба и не става за гледане.

Ползвам външна правена антена от стар магнитен диск, с която аналогова телевизия гледах що годе добре.

Въпросите ми към Вас са:

1 - това ли е актуалното състояние на приеманите програми?
2 - Откъде излъчва НУРТС, за да мисля евентуално за по-сериозна насочена антена.
3 - Активните външни DVB-T антени които се продават (с около 15 - 20 Db усилване) вършат ли работа?

Предварително благодаря!

lz1mal

lz1mal

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 368 Мнения:
Нуртс или 64 канал излъчва от Копитото както и Тоуъридиотс
Качеството на картината няма да се подобри с по-хубава антена, при цифровата ефирна или има картина или няма
Няма смисъл да зимаш антена засега ако не ти пикселизира прекалено много, пък и уж Тоуъридиотс ще усилват сигнала тоя месец и ще качват нови програми
Ти вярваш ли си?Забелязъл съм че ти си boomberman(Mediadigital) ти си човека с бомбите постояно пускаш някакви бомби който въобще не избухват.

grujo

grujo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 59 Мнения:
Излъчването се извършва и от двете кули и всичко зависи от позицията, от коя от двете ще имаш сигнал, а много вероятно е сигнала да го получаваш и от двете.
Качеството на 64 е лошо и няма как да го подобриш, защото излъчването в самият мултиплекс е такова - никък битрейт и лоши източници на сигнал.

Айде Честита Нова Година!

rumenn

rumenn

Новобранец

• Members
  • 2 Мнения:
И аз да попитам..понеже от 2 дни имам някакво външно тунерче за монитор излишен ще го ползвам, та като сканирах при мен в Кр. Поляна на 23 и 40 канал илизат по 8 програми само звук..като радио ми ги разпознава (чудя се дали е така) и на 64 си излизат 5-те програми с прилично спорд мен качество..

Да ни е честита и Новата Година..:santa::drinks:

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1205 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София

И аз да попитам..понеже от 2 дни имам някакво външно тунерче за монитор излишен ще го ползвам, та като сканирах при мен в Кр. Поляна на 23 и 40 канал илизат по 8 програми само звук..като радио ми ги разпознава (чудя се дали е така) и на 64 си излизат 5-те програми с прилично спорд мен качество..

Да ни е честита и Новата Година..:santa::drinks:

нямаш Mpeg4 нормално е да е така

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

lz1mal

lz1mal

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 368 Мнения:
кофти работа баш на нова година да разбереш че нямаш МПЕГ4:santa:
Ти вярваш ли си?Забелязъл съм че ти си boomberman(Mediadigital) ти си човека с бомбите постояно пускаш някакви бомби който въобще не избухват.

rumenn

rumenn

Новобранец

• Members
  • 2 Мнения:
Странна работа..през УСБ-то което има пък плейва MPG-4.. ще опитам да му ъпдейтна фирмуеъра че е от '08 година :drinks:

ecotronic

ecotronic

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:
Реших си проблема с НУРТС. Настроих телевизора да ми показва нивото на сигнала на 64-ти канал и започнах да въртя антената, която е самоделка от стар магнитен диск.
Накъдето и да въртях сигналът не надвишаваше 25%. Когато опитах да завъртя пръта на антената на 90 гр. спрямо вертикалата, сигналът се изцепи на 90 - 100%. Качеството без забележки.
Сигналът от towercom при мен е на 100% без значение накъде е насочена антената.

Що се касае до това че при цифровия сигнал или го има или го няма това въобще не е вярно, защото носещата си има амплитуда, която си е аналогова величина и тази амплитуда си зависи от антената, местоположението и пр.

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:
Мдам, нали бяха на вертикална поляризация, ка ма цепи тиквата :barfly:

lz1mal

lz1mal

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 368 Мнения:
вертикална друг път, хоризонтална са нали в Капитал тоя директора на Тауъридиотс беше казал, че ще им трябва много време и пари за да пуснат вертикална.

east64

east64

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 10 Мнения:

Що се касае до това че при цифровия сигнал или го има или го няма това въобще не е вярно, защото носещата си има амплитуда, която си е аналогова величина и тази амплитуда си зависи от антената, местоположението и пр.

Не е вярно, ама си е вярно. 0% сигнал и качество не означават , че изобщо няма сигнал. Трябва да знаеш също , че сигнала и качеството дали са 2% или 99%, образа е един и същ.

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

Не е вярно, ама си е вярно. 0% сигнал и качество не означават , че изобщо няма сигнал. Трябва да знаеш също , че сигнала и качеството дали са 2% или 99%, образа е един и същ.

Така че твърдо - или го има или го няма!
FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

Здравейте!

Извинявам се затова че отново пускам тази тема, но ме интересува актуалното състояние на излъчването на цифров телевизионен сигнал към настоящия момент в София.

Живея в центъра (квартал "Крива река")
След сканирането на UHF обхвата установих следното:

- хващам сигнал от 2 MUX-a (towercom.bg и НУРТС)
-Towercom.bg мултиплексира 8 канала на 23-ти канал и 8 на 40-ти канал.
- по тези общо 16 канала приемам само BTV и TV7 и двете с много добро качество.
- НУРТС мултиплексира 4 канала на 64-ти канал (BNT, Nova TV, BTV и The voice)
силата на сигнала от НУРТС e слаба и не става за гледане.

Ползвам външна правена антена от стар магнитен диск, с която аналогова телевизия гледах що годе добре.

Въпросите ми към Вас са:

1 - това ли е актуалното състояние на приеманите програми?
2 - Откъде излъчва НУРТС, за да мисля евентуално за по-сериозна насочена антена.
3 - Активните външни DVB-T антени които се продават (с около 15 - 20 Db усилване) вършат ли работа?

Предварително благодаря!

Актуалното състояние показва ок.45 програми на ок.1300м. висoчина по южните склонове на Витоша с 28-елементна логопериодична антена:

Този пост е редактиран от popovp: 03 януари 2011 - 06:42

FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Програмите са 60 но има един пакет който излъчва на 20UHF канал и това е цифровата платформа BOOM която е наземна нещо като DTH оператор са

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
BOOM TV. 64 канал:http://boomtv.mk/kan...times-rj-berger
Да видим нещо от споменатия 20 канал...

Този пост е редактиран от popovp: 04 януари 2011 - 10:53

ecotronic

ecotronic

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:

Чул си те нещо за това че при цифровите сигнали има 2 възможни състояния. С други думи единицата или я има или я няма...........Ама само си чул и нищо не си разбрал.
При мен на 64-ти канал при ниво на сигнала 25% (12,5 пъти над 2-та % , които според теб били достатъчни) така пикселизира, че нищо не може да се гледа..........и слуша.

ivonti

ivonti

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 868 Мнения:

Чул си те нещо за това че при цифровите сигнали има 2 възможни състояния. С други думи единицата или я има или я няма...........Ама само си чул и нищо не си разбрал.
При мен на 64-ти канал при ниво на сигнала 25% (12,5 пъти над 2-та % , които според теб били достатъчни) така пикселизира, че нищо не може да се гледа..........и слуша.

не се хващай точно за тия 2% , колегата ги е споменал примерно.
Много ясно ,че има някакъв праг на сигнала от който започва гледането и в твоя случай е 25% а на моя ТВ и на 20 ниво/сигнал всичко си работи - за различните устройства е различно.
Като ги направиш 30% може и да спре пикселизирането.
Dreambox500S(QboxIII)/MTI-0,3db/150сm парабола/33Е-0.8W

east64

east64

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 10 Мнения:

не се хващай точно за тия 2% , колегата ги е споменал примерно.
Много ясно ,че има някакъв праг на сигнала от който започва гледането и в твоя случай е 25% а на моя ТВ и на 20 ниво/сигнал всичко си работи - за различните устройства е различно.
Като ги направиш 30% може и да спре пикселизирането.

така е, тези числа ги написах като крайни положения. Но аз наистина гледам 64 канал на 5% и образа не мърда.

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
Мен ми е интересно, казвате, сигнала ми е 20%. 20% от какво? Сигнала се измерва в децибели. А тези "проценти" са вътрешни числа, дето си се ползват в тунера и между различните устройства са различни. Стойностите им нямат почти никакво практическо приложение. Виж, процентите качество вече са съвсем друго, това е мярката за цифрова телевизия, не силата на сигнала. Може и 90% сигнал да имаш, ако нещо смущава сигнала, качеството може и 0% да ти е => нищо няма да видиш и обратното при 10% сигнал сигурно пак можеш да изкараш 90% качество. А видеото няма никакви забележки при над 90% качество, но точно този показател пада много по-рязко отколкото силата на сигнала пада и веднага от пиксели на черен екран.

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1205 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
процентите са си ясни за какво са
отчитат полезните пакети от FEC
на 818mhz в софия FEC е 2/3
демек 66,6% полезни данни и 33,3% корекция
та съответното качество е броя на корекциите
колкото по малко корекция толкова по добро качество

или общо взето мери едно и също нещо в различни мерни единици

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни