Към съдържанието

Снимка

SH4 vs mipsel плюсове и минуси?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
24 отговора на тази тема

keleme

keleme

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 129 Мнения:
привет!

интересува ме принципното сравнение между 2-та типа ресивъри и понеже например cccam бачкал само на вторите означава ли това че сравняваме А с Б група?
и защо въобще продължават да развиват SH4,ако горното предположение е вярно(atevio7500) ?

мерси!

veskop

veskop

Безнадежден случай...

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3311 Мнения:
  • Моята сателитна антена Triax 110 Black
  • Моя приемник Gigablue Quad,ET5000
  • Моето местонахождение Orange County

привет!

интересува ме принципното сравнение между 2-та типа ресивъри и понеже например cccam бачкал само на вторите означава ли това че сравняваме А с Б група?
и защо въобще продължават да развиват SH4,ако горното предположение е вярно(atevio7500) ?

мерси!

Едва ли един cccam вкава в А група.... :) Има доста емулатори за SH4,някой от които се справят доста добре,а за картината на Ипбокса няма какво да говорим...Едва ли има нещо по-важно от качеството на картината.Дали ще ползвам mgcamd,oscam,mbox,incubus,vizcam за мен няма абсолютно никакво значение.Както би казал поета-cccam картина не прави ;)

keleme

keleme

• Members
  • PipPipPip
  • 129 Мнения:
мерси veskop!

значи не може генерално да се правят изводи от този род.и излиза,че тия с SH4 процесори се справят малко по-добре с картината.в един друг форум човек,имащ 2 ресивъра atevio7000 i vu+duo казва,че не вижда абсолютно никаква разлика в качеството(hd-sd),но никога повече не би се върнал към атевио като вече познава и vu+ на marusys.много интересно,подобно негативно изказване по адрес на ABCOM IPBOX ресивъри също ми е познато.
да видим как ще се представи най-новия atevio7500,би трябвало да е най-доброто с SH4.

veskop

veskop

Безнадежден случай...

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3311 Мнения:
  • Моята сателитна антена Triax 110 Black
  • Моя приемник Gigablue Quad,ET5000
  • Моето местонахождение Orange County

мерси veskop!

значи не може генерално да се правят изводи от този род.и излиза,че тия с SH4 процесори се справят малко по-добре с картината.в един друг форум човек,имащ 2 ресивъра atevio7000 i vu+duo казва,че не вижда абсолютно никаква разлика в качеството(hd-sd),но никога повече не би се върнал към атевио като вече познава и vu+ на marusys.много интересно,подобно негативно изказване по адрес на ABCOM IPBOX ресивъри също ми е познато.
да видим как ще се представи най-новия atevio7500,би трябвало да е най-доброто с SH4.

естествено,ву-то е с доста по-бърз процесор,а и атевиото е доста нисък клас ресивър.аз лично от 1 месец ползвам е2 на ипбокса и е супер бърз,за разлика от дгс базираните имиджи.

satbradar

satbradar

Free Elektron

• Members
  • PipPipPipPip
  • 787 Мнения:
Нещо генерално по хардуера - тва да се сравняват 2 или незнам си колко процесора и т.н има само теоретична стоиност.
Освен хардуера в сат приемниците е доста поважен софта.Ако някои наклепа софта а това в повечето случаи е таи то ако ще и наи турбо процесор да е картинката е трагична.

Лично за мене е по важно фирмата дет прави силикона да може да и се вярва - имам много случаи дето като четеш бумагите на процесора и е много кефещо -после като на рактика почнеш да правиш нещо и се оказва тргедия.... дет се вика листа на багните е по голям от на фичарите...
85cm Gibertini Ofset , LNB-MTI Supreme ,CTech 3100 Plus, TV= LG -37LH3010

satbradar

satbradar

Free Elektron

• Members
  • PipPipPipPip
  • 787 Мнения:
Аз си вадя хляба с електроника- брада от нахвалени фирми.....седял съм по няколко дена на воркшопве и им доказваш че имат мизерия в силикона,в инструкции, модулатор и т.н ама понеже струва кинти да го оправят и хвърлят къчове огромни че няма проблем при тях.
Аз не съм в консумер електрониката но там е още по зле що няма стандарти -кове се нещо и се пуска на пазара -ако бачка ок ,ако не да го духа клиента.
Така че думата доверие ...... не става.
85cm Gibertini Ofset , LNB-MTI Supreme ,CTech 3100 Plus, TV= LG -37LH3010

keleme

keleme

• Members
  • PipPipPip
  • 129 Мнения:
хорица да не се отплесваме. значи в тоя бранш си ги знаем,че пускат нещо и чакат клиентите да го доработят софтуерно.но поне хардуерно ако е читаво другото си се напасва,ако го хванат добри тимове.
сега разбрах от един друг форум,че sh4 можели да изкарат 1080p/50-60hz,което е абсолютно невъзможно за мипсел поне в момента.най-мощния мипсел ресивър ct et9000 може да извади 1080p/30hz и не може да направи PiP хд-хд,резил!

LizaNib

LizaNib

Newbie

• Banned
  • 8 Мнения:
  • Моята сателитна антена 123135
  • Моя приемник LizaNibMP
  • Моето местонахождение Реутов
предлагам да разберем най-накрая колко пък да са различни тия двигатели и кой е по-добър нека коментарите и споровете започнат сега по идея на: BuGmaN написа:Ако се развие тема: "плюсове и минуси" на двата двигатела - предполагам - при повечето условия ще бие Тип1

Neo64

Neo64

Тъпанар

• Members
  • PipPipPipPip
  • 758 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1.10
  • Моя приемник Octagon SF4008
  • Моето местонахождение Europa Central

Що речи...........

Връщаш на тезгяха една тема от 2010 година , да обсъждаме мипс и SH4

Нема нужда мисля , защото нещата толкова се промениха , а и сега вече се използва АРМ в последните технологични новости

Octagon SF4008 4K , EVO Slim HD ,EDISON OS Mega , Edison Picolino Led

48b34a44e995eebb.gif

emomcm

emomcm

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 506 Мнения:

привет!

мерси!

Сравнението е в това кой какво може да закупи

sh4 е евтин приемник за хора с нисък доход

другия не всеки може да си го позволи.

Относно развиването на sh4  приемници

можеш да питаш производителите защо

ги развиват.И двата вършат работа с приоритет за вторите

стига да можеш да ги караш /работиш с тях/  :smile:

STICKMAN RADIO

Neo64

Neo64

Тъпанар

• Members
  • PipPipPipPip
  • 758 Мнения:

Няма такъв филм , за  работа и двата работят с камове , но картина и качество на един мипс от нова генерация , няма сравнение с SH4, която и да е марка и модел ,пък и там по нагоре от сингъл 600 Mhz няма процесор , тоест имаме много в посока забавен каданс 

48b34a44e995eebb.gif

Devnull

Devnull

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1570 Мнения:

А бре имам и от двата вида и за да ги ползвам и двата начи има дертове и в мипселите.

Примерно оптимуса на некои филми се запиня като магаре на брод, докато пингулукса даже и не пита дали да го плейне и тогава влиза в действие.

А и гледам в друга тема имидж с работещо коди се явил - за оптимуса с гоулемия процесор нема такъв.

OSS3+, Pingulux и малко зверче k1 plus dvb-s2/t2 - android. Антени - 3 цокалата от бебешките години на детето

Neo64

Neo64

Тъпанар

• Members
  • PipPipPipPip
  • 758 Мнения:

Аз декодерите ги ползвам за гледане на сат програми , филми , кодита и все п , на ТВ-то  ги имам като екстри , та като запиша един филм Малката булка да речем, слагам флашката в един удължител мъжко/женско USB, изнесено пред ТВ-то да не се ръгам отзад като шугав и си го гледам , даже и не пита дали да го плейва.

И аз ги имам и двата , та и от най , най съвременните, ама Спарка е както му вика един авер Зевса е като теснолинейката , върви , ама не качва по много , та на думата SH4 e лимитиран процесор, и евтин , евтин , колко да е евтин,пък и колко да е нов като архитектура, те тука у лево ,ще ги видиш:

http://www.hdmedia-u...es.php?pageid=1

48b34a44e995eebb.gif

Devnull

Devnull

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1570 Мнения:

слагам флашката в един удължител мъжко/женско USB, изнесено пред ТВ-то

И не те мързи :smoke: . Аз съм от кревата само с вафлата. Всички носители са дискове и по мрежа от компютрите.

OSS3+, Pingulux и малко зверче k1 plus dvb-s2/t2 - android. Антени - 3 цокалата от бебешките години на детето

emomcm

emomcm

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 506 Мнения:

А бре имам и от двата вида и за да ги ползвам и двата начи има дертове и в мипселите.

Примерно оптимуса на некои филми се запиня като магаре на брод, докато пингулукса даже и не пита дали да го плейне и тогава влиза в действие.

А и гледам в друга тема имидж с работещо коди се явил - за оптимуса с гоулемия процесор нема такъв.

Не съм се интересувал за други приемници но в сайта който дадох

в другата тема евентуално има и за твоя, просто трябва да провериш.

STICKMAN RADIO

Devnull

Devnull

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1570 Мнения:

Там съм регнат даже за аналога на пингуто съм писал и качвал разни работи. Преди година и малко де.

За оптимуса не съм разглеждал много, но мисля че няма да има.

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1183 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София

SH4 е операторска платформа и с времето станала потребителска

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Pinnacle PCTV-SAT Esprimo E5720 banner_mini.jpg HUMAX F1-VACI, eSpecta 1130S, MobiDTV Pro DVB-T

Boyan

Boyan

Member

• Administrators
  • 5800 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS Mini+

Ето коди на опенатв

OS MEGA Kodi тест:

Още се работи по него естествено и не са публични тестовите имиджи.

SH4 според мен си изпяха песента. С една дума много-бавни! Преди 3-4 години бяха добра и по-евтина алтернатива ( за пингулукса говоря), а това че някой ipbox приемници са с перфектен образ и ненадминат досега, като се има предвид масовия некачествен телевизионен сигнал, който масово се излъчва - все едно, а и бавната и супер дразнеща работа на въпросните приемници ги правят за мен остарели.

П.С. cccam-a си е още актуален и масово се използва в европа и не само. А за ARM и SH4 cccam няма и няма и да има вероятно.

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

pizhov

pizhov

ненам...

• Members
  • PipPip
  • 97 Мнения:
  • Моята сателитна антена Selfsat H50D4
  • Моя приемник Vu+ Solo2 / Vu+ Zero
  • Моето местонахождение Pattonville

е то кодито го има в същият му вид и за vu+ (OpenATV)

Ако няма къде да отидеш...ела на себе си!

Boyan

Boyan

Member

• Administrators
  • 5800 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS Mini+

е то кодито го има в същият му вид и за vu+ (OpenATV)

Да така е. Затова не го пускат още защото искат да работи изцяло без външен плеър, както е сега и както е на всички приемници до момента, включително 4к арм моделите.

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни