Към съдържанието

Снимка

Проблем - със Strong Prima хващам каналите а с тв-то не?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
8 отговора на тази тема

jojoaction

jojoaction

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
имам следното питане колеги, имам приемник Strong Prima който е mpeg2, телевизорите са ми Сони също с mpeg2, та в момента с приемника си хващам канали и се гледат, а с телевизорите ми намира само от Ch-01 до Ch-16 само звук без картина?

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
От Ch1 до Ch16 са ти 23ти и 40ти канали те са МПЕГ-4 ри и щом тв то ти е МПЕГ-2 са така.Виж на Примата дали 64ти работи в момента той си е МПЕГ-2 и пак сканирай на тв то.Просто може да е прескочило 64ти или ако си на друга антена за тв то да иска настройка.

jojoaction

jojoaction

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
ползвам една антена с усилвател на Hama, от нея със сплитер съм пуснал към 3те телевизора, преди време пак си ползвах по същия начин и даже телевизорите имаха по силен сигнал от стронг-а, но сега нещо не става работата, 3 пъти сканирах и само тези си ги намира

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
На примата също ти ги вади тези 16 канала, но си слага при радиата.Виж в настройките на тв то на ръчно търсене, да не са разместени на 64ти канал.Някой ако може да ти даде честотата, че сега съм на работа и няма как да ги видя.818мхз 7000 нещо такова бяха.Влез в менюто на Примата на ръчно търсене и виж настройките на 64ти канал, после в ръчно търсене на тв то и ги сравни да не са различни.

Този пост е редактиран от ivopivo: 30 ноември 2010 - 09:26

jojoaction

jojoaction

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
за съжаление телевизорите са със адски смотани менюта и никъде няма за въвеждане на честота, всичко е searching проценти и това е, а мануал-а е само въвеждаш двуцифрен канал и то си търси, като въведа 64-ти, си го прескача веднага и продължава нагоре

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
Може още неща да направиш, примерно на примата първата настройка избираш държава на прима се сканира на Англия да речеме на тв тата го има същото пише държава и нататъка е за сканиране.Виж на коя държава е защото на някой е от канал 1 до канал 63 и го направи на Англия или Русия.На повечето телевизори има функция за ниво на сигнал и данни на канала, но са забити по безумни менюта на Самсунг и Деу са боднати най-накрая на менютата на инфо чак не при менютата за сканиране и тунерите.

jojoaction

jojoaction

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
мерси за помощта, пробвах на кви ли не държави - все тая, а преди няколко дена директно с антената на него си бяха тръгнали каналите, малко по късно ще я пробвам пак директно без сплитер, да не би той да смущава нещо, иначе ето ги тъпите менюта на сонито
Публикувано изображение -
system information
Публикувано изображение
- manual search
Публикувано изображение
-
auto search

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
Възможно е сплитери и розетки правят номера, опитай и ако става купи една антенка за 5-6лв от пазара и я скрий отзад и готово.Миналият май имах поръчка сложна за един триетажен магазин на всеки етаж по 2 тв та и задачата на всички да върви една и съща музикална телевизия, но да няма чиний по покрива и ако може да е без пари.Купих му на човека за по 2лв най-обикновени антенки и ги залепих с скоч отзад и айде готово.Пуснах му The Voice на 64ти и той още се чуди какво съм направил и е много щастлив.Сложи си му отделна антенка токувиж тръгнал.

jojoaction

jojoaction

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
оправих го, много тъп беше проблема :bump: в бързината кабела от антената го бях зарязал в out на сплитера вместо в in, разместих кабеляците и си намери каналите, ей друго си е на аванта да си гледаш без никви кабелни оператори :spy::yahoo: още 1 мерси за вниманието :buddies:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни