Към съдържанието

Снимка

Телевизора ми няма mpeg4, какво да правя?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
28 отговора на тази тема

jojoaction

jojoaction

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
Здравейте колеги, иде реч за Sony KDL-32S2530, нямам mpeg4, какъв е най добрия вариянт да го проимам :ghi:? какъв модул ми трябва и от къде да го купя?

adskiqt

adskiqt

Чешит

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3127 Мнения:
Никакъв модул не ти върши работа, или отделен приемник, или нов телевизор.

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1207 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
има решения като това http://www.neotion.c...oducts/tcam.php
но не е съвместимо със SONY
продавай доплащай и взимай нещо по актуално

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

elcos

elcos

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
Кофти работа човек. Нищо не може да се направи в случая. Както са казали колегите - или външен сет-топ или го разкарваш. Пък може и да го ползваш само за сателитан телевизия като монитор - там нямаш проблем! :)

Dobriya

Dobriya

Просто Той!

• Members
  • PipPipPipPip
  • 332 Мнения:
Ти кога си го копувал този телевизор, скоро или по отдавна? Просто е трябвало тогава да питаш и да подходиш по авангардно! Сега просто е късно за този въпрос!!!
Колегите ти отговориха какво да направиш!:brick:

jojoaction

jojoaction

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
преди около 3-4 години съм го взимал така че не ме е яд (много) :wink: какъв приемник ще ми препоръчате?

Dobriya

Dobriya

Просто Той!

• Members
  • PipPipPipPip
  • 332 Мнения:

преди около 3-4 години съм го взимал така че не ме е яд (много) :wink: какъв приемник ще ми препоръчате?

А на теб за какво ти трябва приемник, за DVB-S2 или DVB-T2 !!!

elcos

elcos

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
Е явно човека иска да гледа цифровата ефирна... ама няма как да стане без сеттоп.

AnotherBoy

AnotherBoy

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:
Извинявам се ако не е по темата, но аз съм с телевизор LG модел 42LG5000 които има dvb-t, но не съм сигурен дали поддържа mpeg4 и ако някой хубав ден в близките години, имаме цифрова ТВ и в Бургас дали ще мога да я хващам? Имам предвид в България DVB-T ще бъде само по стандарта mpeg4? И другото което видях в темата, моя ТВ има порт за CI, тази карта която споменавате дали ще е съвместима?

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
  • Моята сателитна антена 1,50m парабола
  • Моя приемник Kathrein UFS 910
  • Моето местонахождение Варна
А ти упътване нямаш ли, да провериш дали има MPEG4, то и Google има, извинявам се, но щом имаш компютърната грамотност да напишеш пост в форум се предполага че може да пуснеш и една търсачка.

Поне аз така както гледам, тоя телевизор освен аналогов, никакви други тунери няма

Този пост е редактиран от koko_varna: 16 ноември 2010 - 06:35

30403b60fce0d325.jpg

lz1mal

lz1mal

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 368 Мнения:
фърляйте ги сички на боклука дет са мпег2 ма преди тва ми напишете къде живеете аз като балама ше дойда да ги прибера да си ги троша от главата след 2012г.
Ти вярваш ли си?Забелязъл съм че ти си boomberman(Mediadigital) ти си човека с бомбите постояно пускаш някакви бомби който въобще не избухват.

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
Че то не е беля, аз скоро ще стане 4 години имам плазма, която няма кьорав тунер освен аналоговия и какво от това? Сателита пее та свири през HDMI, ако че не и да е FULL HD плазмата.

30403b60fce0d325.jpg

AnotherBoy

AnotherBoy

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:

А ти упътване нямаш ли, да провериш дали има MPEG4, то и Google има, извинявам се, но щом имаш компютърната грамотност да напишеш пост в форум се предполага че може да пуснеш и една търсачка.

Поне аз така както гледам, тоя телевизор освен аналогов, никакви други тунери няма

Уважаеми koko_varna, нека спазваме добрия тон! Не всички сме разбирачи като теб. Все пак това е форум, някой знаят повече, някой по-малко и за това си помагаме с информация. Преди да напиша поста съм търсил в гугъл, четох и ръководството, освен че има dvb-t друго не видях.
Много е лесно да се пишат упреци, по-трудно е да се даде коректен отговор.
Ако не желаеш да отговориш, то поне не ме обвинявай, аз ако знаех, нямаше да питам.
И последно да разбирам, че само телевизори или stb с mpeg4 ще могат да гледат dvb-t в България?

koko_varna

koko_varna

На*ред*ващ

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3251 Мнения:
Уважаеми приятелю, нито съм те обвинил, нито имам такива намерения.
Относно въпросът ти, защо само на MPEG4, ами защото такъв стандарт е приет в Република България. Гласувано е и е прието - DVB-T / MPEG 4

30403b60fce0d325.jpg

AnotherBoy

AnotherBoy

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:

Уважаеми приятелю, нито съм те обвинил, нито имам такива намерения.
Относно въпросът ти, защо само на MPEG4, ами защото такъв стандарт е приет в Република България. Гласувано е и е прието - DVB-T / MPEG 4

ОК, това се интересувах! Благодаря за информацията!

resetdv

resetdv

Новобранец

• Members
  • 9 Мнения:
Не знам защо толкова категорично се изказват някои за хвърляне на телевизори. Първо се проверява, после се изхвърля. Който има телевизор с цифров тунер може да предприеме закупуване на CAM модул, конвертиращ MPEG-4. Аз така направих и няма да си изхвърлям телевизора

AnotherBoy

AnotherBoy

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:

Не знам защо толкова категорично се изказват някои за хвърляне на телевизори. Първо се проверява, после се изхвърля. Който има телевизор с цифров тунер може да предприеме закупуване на CAM модул, конвертиращ MPEG-4. Аз така направих и няма да си изхвърлям телевизора

Би ли споделил марката и модела на модула, от къде си го купил и цена? :) И къде може да се прочете повече информация за това?
Благодаря предварително!

lz1mal

lz1mal

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 368 Мнения:

Би ли споделил марката и модела на модула, от къде си го купил и цена? :) И къде може да се прочете повече информация за това?
Благодаря предварително!

за твоето ел джи може да идеш в КиК в сервиза да питаш там щи кажат колко ще те одрусат за тая екстра. аз също имах възможност да си взема модул, но избрах сет топ бокс и не съжалявам грам. за модула ми искаха повече пари отколкото за бокса, а от бокса си гледам и филми.
Ти вярваш ли си?Забелязъл съм че ти си boomberman(Mediadigital) ти си човека с бомбите постояно пускаш някакви бомби който въобще не избухват.

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

Извинявам се ако не е по темата, но аз съм с телевизор LG модел 42LG5000 които има dvb-t, но не съм сигурен дали поддържа mpeg4 и ако някой хубав ден в близките години, имаме цифрова ТВ и в Бургас дали ще мога да я хващам? Имам предвид в България DVB-T ще бъде само по стандарта mpeg4? И другото което видях в темата, моя ТВ има порт за CI, тази карта която споменавате дали ще е съвместима?

Спокойно, тази серия не е толкова стара питай в сервиза дали е с MPEG-4.
P.S. Според тази спецификация - има:
Specificatii LG 42LG5000
Comentarii LG 42LG5000

Imagine

Diagonala ecran

107 cm

Format ecran

16:9

Tehnologie

Full HD

Rezolutia

1920 x 1080

Timp de raspuns

5 ms

Contrast

1500:1

Contrast Dinamic

50000:1

Luminozitate

500 cd/mp

Unghi de vizualizare

176/176 grade

Functii

XD Engine;
Reproducere culori: 10 biti;
Eye Care (anti-ameteala);
Fresh White;
Control al temperaturii de culoare: Cool, Medium, Warm;
Cinema 3:2/2:2 Pull Down Mode;
Booster ON/OFF (Analog);
Mod imagine: IntelligentSenzor, Vivid, Standard, Cinema, Sport, Game;
CU:V;
AV Mode;
Expert Mode/ISF Ready;
Intelligent senzor;
SimpLink (HDMI-CEC)
Audio

Putere iesire

20 W

Functii

Decodor Dolby Digital;
SRS TruSurround XT;
Moduri sunet: Standard, Music, Cinema, Game, Sport
Tuner TV

Numar Programe

100 programe

Tuner DVB-T

Da

Tip Tuner

MPEG 4

Sistem

NTSC/PAL/SECAM

Functii

Teletext (1000 pag);
Altele

Conectori

HDMI (ver 1.3 + Deep color);
Intrare RF (antena);
Intrare AV;
Intrare S-Video;
Intrare Component (Y, Pb, Pr) + audio;
2 intrari HDMI/HDCP;
Intrare RGB (D-sub, 15 pini);
Intrare audio PC;
RS-232C (pentru service si control);
Iesire casti

Dimensiuni (L x I x A)

1032 x 735.2 x 294 mm

Greutate

24 Kg

Consum

275 W

Culoare

Negru
Garantie
Garantie (luni):
24

от тук:http://www.marketonl...lcd-lg-42lg5000

Проверявай на 42, 49, 55канал - все някога ще пуснат сигнал.

Този пост е редактиран от popovp: 17 ноември 2010 - 08:07

FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

satbradar

satbradar

Free Elektron

• Members
  • PipPipPipPip
  • 787 Мнения:

Като видя такива писания кат твоито и ми се повръща.АКО ,казвам ако щото има вероятност да не си разбрал или да не се изказваш правилно -та ако става дума за КАМ модул дето е на PCMCI -тоя модул ще конветира дядови я си .....
Тия ТВ дет са дръти и прекарват само МПЕГ2 няма как да прекарат МПЕГ4 до модула.Всъщност по теория може но едва ли някои го е направил.
отделно да речем че тва стане - ми то я КАМ ще грее кат котлон ....ама тва е наи малкото ,другото е че тоя КАМ ще струва дебела пачка...

Все пак -даи модела на така наречения конвертиращ КАМ за да се доизясни работата.
85cm Gibertini Ofset , LNB-MTI Supreme ,CTech 3100 Plus, TV= LG -37LH3010

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни