Към съдържанието

Снимка

Ариел телевизия и два приемника ПРОБЛЕМ

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
10 отговора на тази тема

KPACEH

KPACEH

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
Здравей те
нов съм и нещо не хващам. Ползвам този приемника GlobalTeQ GCR 300CX за цифровоата телевизия на ариел. Взех си същия приемник само че на операта RNTV и реших че като знам настройките на моя и като ги въведа в настрйките на новия и ще си дръпне OTA автоматично както си ги дърпа моя като му дам фабрични настройки от менюто, да ама не. Кажете ми как да стане номера да подкарам приемника да работи. Нещото което видях е че е с фирм от 2005 а моя е с от 2009 декмври. Иначе намерих кода за достъп до инсталационното меню и той е 7855 видях настройките вкарах същите в другия , сканира ама нищо. Та кажете как мога да реша проблема нов фирм ли трябва да му сложа. Ако е така от къде мога да взема за Ариел подходящ и как става цялата процедура. Ако не трябва да се слага нов фирм, поне ме светнете как да го подкарам за да си намери каналите. Благодаря ви предварително и давайте помощ че се нервя. :)

KPACEH

KPACEH

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
Помощ

deian

deian

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 205 Мнения:
По принцип има един служебен PID на определена честота, от която се дърпа firmware-a. Трябва него да нагласиш в менюто за ъпдейта. Не съм пипал такъв приемник и ми е трудно да ти кажа, дай снимки на менютата за ъпдейт на двата.

KPACEH

KPACEH

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
снимка
снимка
снимка
снимка
Такова е менюто и на двата тунера , като това специално е на работещия в момента тунер. Това са снимки на отделните менюта в меню инсталация.

deian

deian

• Members
  • PipPipPip
  • 205 Мнения:
Там в меню OTA настрой на неработещия приемник параметрите, които са от работещия - всичко е важно. И пробвай да си изтегли ъпдейт, ако не тръгва пробвай да рестартираш от контакта и така.

KPACEH

KPACEH

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
Готов съм флашнах го с един фирм после като го вързах само си изтегли фирма от кабелната и готово. В къщи се гледа на 4 телевизора от които двата са с цифрова с еднакви приемници. Пускам и на съседа под нас и съответно цялото удоволствие на мен ми излиза 8 лева на месец. Какво по хубаво от това.:la:

deian

deian

• Members
  • PipPipPip
  • 205 Мнения:
Явно не са ви кодирани каналите...

KPACEH

KPACEH

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
Ако става въпрос за карта , не се ползва.

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Ариел ТВ си имат форум !

С ачо от Ариел ТВ лично се познавам и всяка седмица ходим по партита и пием уиски !

Така че, ако имате някакви проблеми било драстични се обръщайте към форума на Ариел ТВ, където колегата acho, когато има странично време естествено ще отговаря на въпроси по кабелната мрежа на Ариел и дори ще помага с каквото може до отстраняване на възникнали проблеми .

Но той като цяло отговаря там за интернет отдела, но все пак е и зпознат с приемниците им GLOBALTEQ GCX 300CX, както и коаксиалната кабелна мрежа по стандарта DVB-C която предлага оператора !

Този пост е редактиран от Tiesto: 19 ноември 2010 - 08:02

Публикувано изображение
3 x MTEL IPTV HD STB, DM800 HD PVR, American DJ LED Laser. Obertron 4KW

pgi666

pgi666

скъсал синджира

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 801 Мнения:

... както и коаксиалната кабелна мрежа по стандарта DVB-T която предлага оператора !

Да не е DVB-C?
И стига си слагал тия удивителни, не разбра ли, че не е правилно?

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
Да мислел съм DVB-C, написал съм DVB-T моя грешка !
Публикувано изображение
3 x MTEL IPTV HD STB, DM800 HD PVR, American DJ LED Laser. Obertron 4KW

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни