Към съдържанието

Снимка

офсет или парабола?

* * * * * 1 гласа

• Влезте в профила си за да пишете
162 отговора на тази тема

venirb

venirb

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 34 Мнения:
Здравейте. Според вас коя чиния е за предпочитане Офсет или парабола? С коя от двата вида се постига по-голямо усилване при еднакви размери?

omega_man

omega_man

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 162 Мнения:

Здравейте. Според вас коя чиния е за предпочитане Офсет или парабола? С коя от двата вида се постига по-голямо усилване при еднакви размери?

Доста инересен въпрос и аз не сам много сигорен в отговора си,ама предлолагам че параболата е по добра е ако говорим за по голяма чиния иначе и офсет-а си има добри страни,бях гледал някаде кадето че ако имах такава антена и спецялен LNB може да гледах 2 спатника на 3 или 6 графода не сам много сигорен защтот не го гледах ското това.примерно Hot bird i e Eutelsat W2 ,иначе по размер много не могат да се сравняват офсета с параболата защото са с различна форма ,ама както казах аз предпочитам параболата и с нея се вадят по добро качество на сигнала :)

wazxc

wazxc

Вече и аз не знам каде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 132 Мнения:

Бях прочел някъде, че за диаметър до 1,5 метра няма значение, общо взето усилването е еднакво.:boots: Но след този праг параболичните натени дръпват доста напред. Според мене това е породено от факта, че петното което оставя сянката на конвертора в центъра на параболичната антена става пренебрежимо малко.:no:

Поздрави :)

Мисля че бдещето е в офсета с конвертор 0.2db има възможности които параболата не може да ги даде.

CITRON

CITRON

CITRON

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Мнения:
  • Моето местонахождение Sofia

Зависи ако монтираш на стена и искаш да гледаш високостоящи над хоризонта спътници със силен сигнал подходяща антена е оф-сет.
Ако обаче се целиш в крайни спътници стоящи ниско над хоризонтана 20- 45 запад и 50 -90 изток подходяща антена е параболичната.
CITRON
Антените и снимката на аватара са лични!!

panasonic

panasonic

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:
Не мога да се съглася с теб Цитроне,
Няма значение каква е антената за това вижда ли се спътника или не от дадено място. Може да има разлика само в закрепването.

Разликата между двата вида антени е основно в един трик с размерите: Ако сравнявате двата вида - за офсета вземете хоризонталния размер на тавата. Вертикалния винаги е по-голям, но той не е перпендикулярен на посоката към спътника и не определя ефективната площ.
Друга разлика е в шума. При офсета пространствения ъгъл, с който конвертора гледа тавата е по-малък от този при параболите и съответно шума е по-голям от останалите посоки. С други думи параболата по-добре обхваща конвертора, защитавайки го от шумовете (топлинни и други) на околната среда.

vladobggr

vladobggr

SATURATE

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1241 Мнения:
На офсетката и слагаш 2,3,4 LNB и гледаш съответно толкова
спътници,говорим за над 1 метър разбира се, мисля,че това е
голямо предимство за хора без мотори...
По горе го е споменал omega_man...

CITRON

CITRON

CITRON

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Мнения:
[quote name='panasonic']Не мога да се съглася с теб Цитроне,
Няма значение каква е антената за това вижда ли се спътника или не от дадено място. Може да има разлика само в закрепването.

Именно разликата е в закрепването!
CITRON

bademos

bademos

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 512 Мнения:
Аз съм за офсета и по- малък и по-голям - по-ефективен е от параболата с около 30% , няколко пъти съм се убеждавал:talk:

venirb

venirb

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 34 Мнения:
ако приемем че сме избрали патрабола, тогава какъв е най-приемливия размер на чинията? под приемлив имам в предвид рамер , с който ще се гледат максимален брой от най-гледаните програми?

Vitaneli

Vitaneli

BulsatMen

• Members
  • PipPipPipPip
  • 533 Мнения:
ако си в западна българия ще ти е достатъчна и 1.00м,ако си в източна ще ти трябва поне 1.20 даже и по голяма.говорим по голяма за астра имаче другите няма проблем.

venirb

venirb

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 34 Мнения:
някой може ли да каже има ли особено значение дълбочината на параболичната антена и въобще можем ли да говорим за такава величина?

CITRON

CITRON

CITRON

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Мнения:

някой може ли да каже има ли особено значение дълбочината на параболичната антена и въобще можем ли да говорим за такава величина?

По дълбоката сат.чиния има по-голямо усилване при еднакъв размер на приемателната повърхност. Проблема обаче при дълбокофокусните антени е че искат много прецизна настройка. Много се влияят от разклащане, затова много хора предпочитат по плитки антени. Може да се каже, че последните работят по стабилно.
CITRON

venirb

venirb

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 34 Мнения:
благодаря цитрон-е. определено информацията която даваш е много полезна и според мен получена от практиката.

Malechko

Malechko

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
разбира се че ,офсет
та офсет антената исторически възниква от параболата.просто някакакъв умник се сетил да изчисли
каква е ефективната площ на праболичната антена.после решил да изреже излишната част .и бинго - получила се нова антена по малка и много по ефективна.нареклия офсетна.:)

DonPepino

DonPepino

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:
абсолютно винаги офсет.аз съм с такава от 1992г. и съм нямал никакви грижи до сега.

CITRON

CITRON

CITRON

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Мнения:

разбира се че ,офсет
та офсет антената исторически възниква от параболата.просто някакакъв умник се сетил да изчисли
каква е ефективната площ на праболичната антена.после решил да изреже излишната част .и бинго - получила се нова антена по малка и много по ефективна.нареклия офсетна.:)

Ефективната площ ..да ...., но при изместен фокус. Исторически се е търсило начин да се избегне сянката която хвърлат конвертора и държачите му върху огледалото. Последното условие важи както за предавателни така и за приемащи антени.

Оф-сет антената е удобна за силен сигнал, монтаж на стена, поставяне на няколко конвертора
CITRON

CITRON

CITRON

CITRON

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Мнения:

абсолютно винаги офсет.аз съм с такава от 1992г. и съм нямал никакви грижи до сега.

нея връткаш много ..пробвай 45 градуса запад и кажи какви грижи имаш)))
CITRON

pgi666

pgi666

скъсал синджира

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 801 Мнения:
офсетната стои "по-изправена" и през зимата не задържа сняг,поне по-малко. но за слаби сигнали, когато трябва голяма антена-само парабола с централен фокус.

Marc2

Marc2

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 82 Мнения:
Don Pepino, имам офсет антена 1,20x1,40 и живея в гр.Лом,но имам проблеми с приемането на сигнала от ASTRA.Кажи ми ако сменя конвертора с шумово число 0,4dB дали ше се подобри сигнала.Сегашният ми конвертор е от 5-6 години и от една фирма ми казаха,че имало "стареене" на същият.Вярно лие това или искат да си продадат стоката?

DonPepino

DonPepino

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:
по прицип да.но едва ли новия конвертор ще компенсира по-малкия размер на антената.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни