Към съдържанието

Снимка

Цифров приемник от ebay

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
5 отговора на тази тема

bate_dino

bate_dino

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 58 Мнения:
Отдавна следях в ebay дали ще се появи евтин h264 dvb-t приемник и ето един такъв с който се сдобих преди 2-3 седмици:
http://cgi.ebay.com/...=item3f016b6308
Приемникът пристига с дистанционно и упътване. Кабели трябва да се закупят отделно. Като размер е доста малък и тежи малко под 800 грама.
Базиран е на чипове на Mstar Semiconductors и още няколко други /вероятно памети/, за които не намерих информация в интернет. Като техническо изпълнение основната платка е добре направена, но платката на панела за управление изглежда е запоявана на ръка.
В менюто България фигурира като регионална настройка, като кирилицата като поддръжка е само руска. При сканирането без проблеми откри трите ефирни мултиплекса, но тунерът е по-слабо чувствителен спрямо трите ми PC тунер карти /Avermedia PCI и USB с xc3028 и Kworld с филипсов чипсет/. MPEG-2 каналите се отварят почти веднага, а MPEG-4 има забавяне от около 1 секунда. Изходите му са доста на брой, като HDMI изхода за съжаление е само до 1080i. Каналите на 818 са мацаница през HDMI изхода, но при ползване на RGB м/у приемника и ТВ нещата са малко по-добре, като вероятно причината е а алгоритмите за обработка в монитора.

Мисля, че за цената си е изгодна сделка, а и очаквам повече подобни h264 продукти да се появят на китайския пазар. Все пак, трябва да се има впредвид, че разходите по гаранцията е за ваша сметка, а и транспорта с обикновена поща е рисков и е по-разумно да се закупува маркова техника от Български магазин.
Ето и малко снимки под капака.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

kristov

kristov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 402 Мнения:

цена не си посочил :hahaha: пък и тук за 54 доалра няма кой да ти я купи

И защо мислиш така?
Ако някой иска DVB-C приемник с HDMI в момента единсветвенният избор е Az Box или някой друг от същата ценова категория.
А тук за около 100лв си има такъв приемник.
Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!

lz1mal

lz1mal

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 368 Мнения:
то тоя приемник го има в бг- http://www.cifronim....мник1-elite.htm аз го гледах за 120лв и е с 1 година гаранция!
На теб колко ти излезе общо от ебау с доставката?

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5988 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
При нас стронг мпег4 dvb-t е 110лв с гаранция

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

lz1mal

lz1mal

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 368 Мнения:

При нас стронг мпег4 dvb-t е 110лв с гаранция

мерси много аз го бях гледал преди за 150.

bate_dino

bate_dino

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 58 Мнения:

На теб колко ти излезе общо от ебау с доставката?

Малко над 90 лв. Ако обаче мине официално ще надхвърли 110 лв.
Ако не се лъжа при Boyan Strong-а поне от няколко месеца не е 150 лв, което го прави много по-изгодна сделка и за препоръчване.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни