Към съдържанието

Снимка

Цифрова Кабелна с ДВБ-Т Приемник

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
23 отговора на тази тема

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
Правя си експерименти и взе, че стана с цифров ефирен Мпег-2 и кабел на СКК взе че изкара 20ина канала.Сега ще опитам да извадя още канали.Ето чудесно приложение за Мпег-2 приемниците се тревожех, че трябва да ги хвърлям :)):smoke:

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:

Правя си експерименти и взе, че стана с цифров ефирен Мпег-2 и кабел на СКК взе че изкара 20ина канала.Сега ще опитам да извадя още канали.Ето чудесно приложение за Мпег-2 приемниците се тревожех, че трябва да ги хвърлям :)):smoke:

На 57ми канал 6тв и 1 радио и на 58 7тв та и 3 радиа.

BOBIKAT

BOBIKAT

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 Мнения:
Значи, преди 3 год. ми бяха казали че е възможно с ТВ с цифров ефирен тунер да се гледа кабелната в Петрич. Казаха ми и честота, но не успях. 2 год по-късно се оказа, че кабеларката излъчвали в някакъв скандинавски стандарт. Ти ме нави да пробвам пак.

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
Екстра е :) Намерих приложение на безполезни приемници.На Дженерала излизат 13телевизии и 3 радиа а на Стронг Прима само 6 трябва да си поиграя с настройките.Сега ще потърся ръчно за още канали ето и кратко клипче

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
  • Моята сателитна антена TD88
  • Моя приемник GigaBlue Quad Plus
  • Моето местонахождение Пловдив
Това в кой град ?

Triax TD88 - 90E<-->8W; Strong 90 - 45Е<-->30W, DVB-T Antenna - Funke ABM 4551, AVer3D Quadro HD, GigaBlue HD Quad Plus, DM800HD OEM, Sony KDL-40W4000

BOBIKAT

BOBIKAT

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 Мнения:
Еваларка за клипчето иво, тъкмо видях честотата, то нашите взимат цифровата от дупница, а одеве питах един за нашите честоти, и довечера ще пробвам на ТВ-то.

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
Taewu опитай ръчно да ги промениш 762000khz 8000khz и 770000khz 8000khz .Ти кой канали хващаш ??

BOBIKAT

BOBIKAT

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 Мнения:
Пфу, някой знае ли как се променят ръчно честотите на каналите? Всмисъл, ако на 58 канал е 770000 и 8000, как да го направя примерно 690 000 и 6785 кхз

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
И аз се мъча с това на Дженерал Сателитето е лесно но Стронг Прима всичко съм забравил бях ги захвърлил искам бабами да оборудвам :)

BOBIKAT

BOBIKAT

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 Мнения:
На ТВ-то самсунг, 19 инча каналите са през 7 000 кхз, а на мен ми дадоха 2 честоти на кабелната, но са през 8 000 . 690 000 и 698 000 на 6875 кхз и 64 QAM.

OLDcomer

OLDcomer

Новобранец

• Members
  • 7 Мнения:
Много интересно! Дали и обраното е възможно т.е. на DVB-C да се гледа DVB-T?

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
С тв с DVB-C тунер взех всички честоти и опитах ръчно, но явно останалите са на 6900 а приемника има само 6000,7000 и 8000.Но пак 13тв та са си екстра иначе тези приемници отиваха на боклука.General Satellite Te8310 се оказа по-читав като DVB-C от колкото DVB-T май :)

sakalin

sakalin

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 269 Мнения:

За Сливен по точно Стара Загора има ли DVB-T предаване и на кои канали ако има, питам защото имам един Стронг 5004 и се чудя дали бачка въобще та го пробвах няколко пъти преди няколко месеца ама резултат никакъв... Успех на всички съфорумци!

cableman

cableman

• Members
  • PipPipPip
  • 144 Мнения:

На 57ми канал 6тв и 1 радио и на 58 7тв та и 3 радиа.

Не се изненадвай,просто на две носещи е пуснат Т сигнал.Това е направено за да не се чудят и други хора какво да правят с вградените си в телевизорите Т приемници.
Програмите са 14.Няма междинен стандарт, както някой беше написал.

cyfra+

cyfra+

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 324 Мнения:
И в Хасково работи около 15-17 канала се хващат, кабелната е на Аиданет.
Те сами си го рекламират на информационния канал.

Питах ги по телефона дали няма да пускат още канали за ловене с DVB-T приемници, но не ми дадоха кокретен отговор, а само работим по мрежата, още е пробно и т.н.
Добро приложение е на DVB-T приемници, поне да не ги хвърляме.

coolpazo

coolpazo

• Members
  • PipPipPip
  • 143 Мнения:
с USB DVB-T тунер дали ще стане
:censored::censored::censored:

coolpazo

coolpazo

• Members
  • PipPipPip
  • 143 Мнения:
примерно 786.0 мхц -S 6875-Q - 128 примерно това е една от честотите на кабелната , сканирах но нищо не стана.. но с алт двб не ми дава да променям симболрейда... с някоя друга програма маи трябва да се пробва.. някаква идея... ще опитам и с прогвдб.....
:censored::censored::censored:

BOBIKAT

BOBIKAT

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 Мнения:
Не вярвам изобщо да стане с някоя програма. Имам чувството че тия канали са запаметени с едни параметри и не могат да се променят като при ДВБ-Сат.

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
Мене ми се побърка Дженерала и почна рестарти през 20 сек.Сега първите 6 на 57ми ги дава кодирани, а на 58 имат си звук но картината е само на АХН :)

tonimaybah

tonimaybah

Новобранец

• Members
  • 6 Мнения:
колко програми се изкарват с ефирния тунер

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни