Към съдържанието

Снимка

DVB-T телевизия в Благоевград

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
19 отговора на тази тема

darkfenix

darkfenix

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 14 Мнения:
Бях чел, че до 30 юни 2010г. щели да пускат цифрова ефирна телевизия в Благоевград и още няколко града, но, уви, такова нещо не се е появило досега.Аз съм с тунер ASUS P7131 и не съм хванал нищо, ако изобщо е пуснато.На друго място не съм пробвал.Има ли наистина такова нещо тук или ще трябва да почакаме още ?

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Догодина Ноември .. иначе ако искаш да гледаш цифрово от СОФИЯ ти трябва антена DAT 75 с Усилвател .. от Ноември стартират 16 програми + 1 канал на БНТ

darkfenix

darkfenix

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 14 Мнения:
Ама с DAT 75 сега ли още ще мога да го хващам този сигнал или чак догодина ноември ? Иначе поне ме успокои, тъкмо няма да се тормозя да чакам, като знам, че има толкова много време :D

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
щЕ МОЖЕШ как ти излиза БТВ и НОВА на 29/36

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско

антена DAT 75 с Усилвател ..

А тази антенка от къде може да се поръча в бг ? :)
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

<THOR>

<THOR>

cule

• Members
  • PipPipPip
  • 145 Мнения:
  • Моята сателитна антена Triax TD88
  • Моя приемник Gigablue ultra
  • Моето местонахождение Guadalajara, ES
Отлични резултати при приемане на слаби DVBT сигнали тук сме постигали и с тази антена: http://sigma.fracarr...IGMA_6HD_es.pdf
По-малките и размери улесняват монтирането и на по-голяма височина, усилването и е едва 2 dB по малко от това на DAT75, но като качество на сигнала(VBER, MER) бие по всички показатели DAT45.

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1220 Мнения:
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
Sigma-та е и много актуална тук в Италия

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

darkfenix

darkfenix

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 14 Мнения:
Предприятието, спечелило надпреварата, ще трябва да започне излъчване на „островен“ принцип в градовете Бургас, Варна, Видин, Пловдив, Русе, София и Стара Загора до декември 2009 г.. До юни 2010 г. пък е срокът за градовете Благоевград, Кърджали, Плевен, Смолян и Шумен.
Това вярно ли е или се има предвид нещо друго, а не самото пускане на цифровата ефирна телевизия ?

deniz

deniz

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:
Много ме самнява да тръгнат до краия на годината.Сега ще почнат едни обйалвания на конкусра спечелен от Ханну Про за програмите на БНТ и БНР,което ще се проточи повече от година.Според мен към кария на следващата година ще тръгнат всички мултиплекси.и ще имаме една година преход и след това спират аналоговата телевизия,в противен случаи ще плащаме глоби и то доста високи.

martinez

martinez

unscrupulous

• Members
  • PipPipPipPip
  • 438 Мнения:
Те хората по телевизията го казаха само че забравих по коя точно че цифровизацията е дълг и бавен процес който ще се проточи и то с години.Казаха че има срок до 2012 края декември да се пусне уж на 95% но уви няма да могат да се спазят сроковете и казаха че най малко ще продължи до 2015 и то на около 75% ще мога да покрият.Ако някой си мисли че по бързо ще стане се излъгал.Ще има още дълго да се питате защо още не тръгнала цифровизацията :gayfight:

Този пост е редактиран от martinez: 17 август 2010 - 06:46

let's make the things better.....world is changing..... approaching Judgement day

darkfenix

darkfenix

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 14 Мнения:

Казах че има срок до 2012 края декември

То всичко свършва декември 2012 :yeah:

martinez

martinez

unscrupulous

• Members
  • PipPipPipPip
  • 438 Мнения:
Ами нещо се бъркаш.:hehehe: Ще гледаме кога ще пуснат цифровата ефинра.А най малко в Благоевград ще пуснат до 2012 г.Тука сериозно си се объркал.

Този пост е редактиран от martinez: 17 август 2010 - 05:46

let's make the things better.....world is changing..... approaching Judgement day

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1220 Мнения:
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
2012-та свършва света и няма да има нужда от телевизия :yeah: ;)

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

thebest

thebest

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 37 Мнения:

Бях чел, че до 30 юни 2010г. щели да пускат цифрова ефирна телевизия в Благоевград и още няколко града, но, уви, такова нещо не се е появило досега.Аз съм с тунер ASUS P7131 и не съм хванал нищо, ако изобщо е пуснато.На друго място не съм пробвал.Има ли наистина такова нещо тук или ще трябва да почакаме още ?

Че тунера е с чипсет Р7131 все още не значи, че изобщо някога ще хванеш DVB-T с него. Погледни първо дали изобщо може да приема цифров сигнал (дали случайно е хибриден или цифров), а после се мъчи с антени и надежди за ефирна цифрова...
Behold TV

darkfenix

darkfenix

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 14 Мнения:
Абсолютно съм сигурен, че тунерът е хибриден - преди да го взема него, бях взел аналоговият, така че ми е ясно за какво става въпрос :)

darkfenix

darkfenix

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 14 Мнения:
Да очакваме ли сега на 1 ноември да се появи цифровата ефирна в Благоевград ? :)

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
да очаквай спиране на цифровата

darkmanx

darkmanx

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 49 Мнения:
кво стана с тая цифровизация ве???? уж мин година ноември щеше да тръгва, сега пак ноември кат гледам нема нищо да тръгне.... некви слухове само се носят април 2012г. ала бала :laugh:

darkfenix

darkfenix

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 14 Мнения:

да очаквай спиране на цифровата

Какво имаш предвид - няма да се появи изобщо тази цифрова ноември месец или след още една година да чакаме пак ? :D

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
НЕ ПО РАНО ОТ 2017та

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни