Към съдържанието

Снимка

Питане за цифрова кабелна

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
11 отговора на тази тема

tricki11

tricki11

Новобранец

• Members
  • 9 Мнения:
Здравейте, много мислих над въпроса, искам да си сложа сателит, но нямам изглед, а и имам необходимост от повече от един приемник. Та въпроса ми е следния: модула, който дават от кабелната за телевизора примерно, който е с DVB-C, може ли да се сложи в кабелен приемник, примерно dreambox или optibox с тунер за кабелна естественно. И естественно възможността за шеринг не я изключваме :)
благодаря Ви предварително за отговорите.

pgi666

pgi666

скъсал синджира

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 801 Мнения:
Не ти трябва модул, те си имат вградени четци. Стига картата ти да е "четима", т.е. да не е булкрипт или грифин.

tricki11

tricki11

Новобранец

• Members
  • 9 Мнения:
благодаря за отговора...но тука във Варна М-Сат не раздават карти, а инициализират номера на устройството...техните тунери са без карти и само по номер на устройството ти пускат кабелна...а за ТВ с DVB-C се предлага доколкото знам модул, който струва при тях 78 лева ако искаш да си го купиш, иначе го дават безплатно при сключване на договор...та за това ми е въпроса как да постъпя с повечето ТВ-та най-вече...не искам да сключвам договори и тем подобни все пак, не се знае какво ще стане след време
Хайде със здраве

lazarus18

lazarus18

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 244 Мнения:
Казваш им, че ще ползваш картата с модул и те ще я регистрират при тях ище ти дадат достъп. За ставане ще стане, но не е ясно защо е цялата операция.

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:

Та въпроса ми е следния: модула, който дават от кабелната за телевизора примерно, който е с DVB-C, може ли да се сложи в кабелен приемник,

...но тука във Варна М-Сат не раздават карти, а инициализират номера на устройството...техните тунери са без карти и само по номер на устройството ти пускат кабелна...

Как раздават модули пък след това няма карта :confused:

tricki11

tricki11

Новобранец

• Members
  • 9 Мнения:
ми така, и аз не знам как, ако знаех, нямаше да питам тука все пак; но в това съм сигурен, карти дават само ако искаш платените канали или HD и т.н. отвори сайта на М-Сат ако не вярваш, там е описано за този номер на устройството.

lazarus18

lazarus18

• Members
  • PipPipPip
  • 244 Мнения:
Ти си написал, че дават модула, а те напрактика дават модули И карти. Иначе няма как да стане.
Обади им се и им кажи, че искаш да гледаш директно с тунера на телевизора и си имаш модул. Те ще ти дават /евентуално/ карта, която ще сложиш с приемника си /който трябва да има нужния тунер/ и ще тръгне. Пак ти казвам, не виждам никакъв смисъл да хабиш приемник за 800 лв за тая схема.

inedx

inedx

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:

Как раздават модули пък след това няма карта :confused:

Картата за първия телевизор МСАТ ти я дават безплатно да я ползваш, след изтичане на договора трябва да я върнеш. За всеки следващ телевизор картата е 25лв. CA модула не е безплатен, или трябва да си го купиш от тях или от друго място - но дори и с договор не ти го дават за безплатно ползване както е с приемниците. Приемниците след като им смениха софта позволяват директно да се гледат и кодираните канали и без карта. Ценово най-ефективно е да вземеш SD приемник - на практика безплатно - но не е много удобен за ползване, по-лошо качество от приемника на телевизора и не можеш да гледаш кодираните HD канали.

@tricki11 какво пише на сайта не го гледай, сайта май не е обновяван повече от година - най-добре отиди да говориш на място.

Този пост е редактиран от inedx: 12 юли 2010 - 06:52

tricki11

tricki11

Новобранец

• Members
  • 9 Мнения:
мдам, благодаря за инфото, явно само техните приемници топфилд са ги направили така, че да вървят без карти; в това поне съм сигурен, защото имам много познати с такива приемници от тях. лошото е, че не знам какво точно дават ако имаш тв, за това поставих въпроса така...аз искам да взема примерно DM500C два броя като за начало и...да си гледам, а в последствие като си взема ТВ за хола HD, за там да измисля HD приемник.
още ведъж Ви благодаря :)

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:

мдам, благодаря за инфото, явно само техните приемници топфилд са ги направили така, че да вървят без карти...

Хммм, конакс карта е 20 евро, Грифин 5 ... годишна такса 20 000 към 5000 ...
Оптимизират се разходи брао, научно техническия просгрес няма спирка
:drinks:

mrblue

mrblue

• Members
  • PipPipPip
  • 264 Мнения:
Conax картата не е е 20 еуро . Доста по-евтина е.
Philips DSR2101
ITV Subscription

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Приемникът им има Cabel out и с HD ТВ приемник сега се гледат:
720р - ZDF HD, ARD/ERSTE HD, ARTE HD;
1080i - ANIX HD, PLANETA HD, LUX TV HD, 3D PROMO HD, EURO1080(HD1) 3D, Kinopokaz HD-1;
Със SD качество(576i) - 54 програми (сканирани с кабелния тунер) между които BNT Sat, варненските, N.Geo., Zone Reality, Nova Sport, Sport1, RAI 1,2,3, EKIDS, Jetix Play, ARD/ERSTE, Sat1, Pro7, НТВ, Nashe kino, RTR Planeta, Detskij Mir, Vesti, TVE int., RTP int, ETSat, TV5, Fr24, MAD, MTV, VH1, Pink Plus...;
"Кодиданите" (Диемите, АXN, TV1000...) - се гледат чрез сканиране като ефирни.
Време е за HD TV!

Този пост е редактиран от popovp: 18 юли 2010 - 05:25

FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни