Към съдържанието

Снимка

Nokia Dbox 1 - flash

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
5 отговора на тази тема

Underworld

Underworld

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:
Здравейте,

Нуждая се от съвет. Купих си кабелен DBox1, но не хваща всички транспондери и програми. Помислих, че сигнала не е силен което се оказа вярно, но дори и след усилването му от страна на кабелния оператор пак не се приемат всички канали. Сигнала е силен и служителите на кабелната тб. ми го доказаха с техен приемник в нас. Всички канали се хванаха.
Приемника е със фабричния софтуер Betanova T-3, въпроса ми е дали ако флашна Dboxa със DVB2000 би се оправило качеството или самия тунер на Dboxa е слаб? Не ми се занимава да купувам кабели за флашването му, ако няма да се подобри положението.

Мерси

Поздрави

К

pavlin_s

pavlin_s

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 156 Мнения:
разбира се че ще се подобри сьс DVB 2000 , прати го да ти го препрограмирам

Underworld

Underworld

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:
Мерси много Павлине, нека се пробвам първо сам - все пак е някаква тръпка. Ако не стане ще ти го пратя. Доста се интересувах и по мои изчисления би трябвало да е с Nokia bootloader и би трябвало да стане само с Null modem кабел - флаша. Видях и предимствата на DVB2000, но не бях сигурен за сигнала. Нека се пробвам и ще пиша пак. Мерси пак.

Поздрави

Краси

Underworld

Underworld

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:
Повдигам пак темата, защото си флашнах Дбокса с ДВБ 2000 и пак не хващам всички транспондери. От кабелната ми доказаха, че се хващат с техен приемник. Малко тъп въпрос, но .... дали не е от тунера (много стар), мога ли да го сменя с по-нов?

Мерси!

satwalker

satwalker

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 292 Мнения:
Какво значи "не хващам всички транспондери" ? Не ги хващаш автоматично или задаваш правилната честота и т.н. ръчно и няма сигнал ?
Ръждата е също "прозрачна" но не отразява така добре както доброто покритие!

Underworld

Underworld

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:

Какво значи "не хващам всички транспондери" ? Не ги хващаш автоматично или задаваш правилната честота и т.н. ръчно и няма сигнал ?

Хващат се 6 от 11 транспондери - тези с най-ниска честота. Ръчно търсене. При 6-тия транспондер излизат само имената на каналите и понякога малко пиксели от канала.

Поздрави

Краси

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни