Към съдържанието

Снимка

DVB-C на РС

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
12 отговора на тази тема

Петър Иванов

Петър Иванов

Новобранец

• Members
  • 9 Мнения:
Здравейте,

Имам USB DVB-C тунер на РС-то, PCMCIA SMiT CI CAM карта и оригинална кейбълтелска Conax карта. Искам да гледам каналите на Кейбълтел от РС-то, за да мога да използвам екстри като HD, timeshift-инг и запис, тъй като телевизорите ми нямат DVB-C цифрови тунери, защото са плазми на вече 4 и повече години. Поотделно тунера на РС-то върви и хваща всички некодирани канали, включително и HD каналите. PCMCIA картата също работи (тествал съм я на друг телевизор с наличен CI CAM), но нещо не успях да намеря драйвери за Windows XP или 7 (те не разпознават устройството и го дават като PCMCIA MTD-0002 unknown device). Въпросът ми е как мога да ги подкарам и двете на РС-то и има ли въобще начин да гледам кодираните канали през него.

Благодаря предварително за всички отговори!

elcos

elcos

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
Доколкото разбирам слагаш SMiT CI CAM - а в PCMCI слот на лаптоп/десктоп машина?
Мисля че този вариант май няма да стане - трябва ти четец(Phoenix) http://www.satshop-b...ex.php?cPath=37 за каратата или слот за CI http://www.technisat...ducts,en,76-219!

inedx

inedx

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
elcos нещо не ти разбрах логиката, предлагаш му CI за някакъв сателитен тунер - къде да го върже на лаптопа?

http://www.rdi-cam.c...or=3&pname=SMIT

Според описанието интерфейса на CAM поддържа CI и PCMCIA type II.
Проблема според мене е липсата на драйвери за PC които не знам дали изобщо могат да се намерят.

elcos

elcos

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:

elcos нещо не ти разбрах логиката, предлагаш му CI за някакъв сателитен тунер - къде да го върже на лаптопа?

http://www.rdi-cam.c...or=3&pname=SMIT

Според описанието интерфейса на CAM поддържа CI и PCMCIA type II.
Проблема според мене е липсата на драйвери за PC които не знам дали изобщо могат да се намерят.

Явно не си чувал че има PCMCIA за десктоп машини, макар че се среща по рядко? Човека не е уточнил какъв му е компютъра!
След като драйвери не се предлагат (а и аз не съм видял да се предлагат до сега за CAM) явно идеята не е да се слага в PCMCIA а във CI слот!
Незнам защо пропусна да отбележиш другото ми предложение :), мисля че в неговия случай феникса е най-правилното решение! Няма смисъл да се бори с CAM- ове. Все пак го дадох като вариант ако държи на CAM-a! :)

Петър Иванов

Петър Иванов

Новобранец

• Members
  • 9 Мнения:
Здравейте,

Става въпрос за лаптоп, но дори и да беше десктоп машина не мисля, че щеше да има някаква разлика, освен един преходник в повече. А иначе горе-долу разбрах за какво става въпрос. Странно е, че няма драйвери за тези карти. Това от някаква гледна точка на сигурност ли се прави? А иначе още по-странно ми изглежда, че трябва да използвам програматори, за да го направя. При това ще стане доста по-сложна конфигурация, ще трябва да минава през COM порт (съответно ще ми трябва USB2COM преходник, защото на лаптопите няма COM) и т.н.

Мога ли да прочета някъде или някой да ми даде link-ове към софтуера, който ще ми трябва, за да го постигна?

elcos

elcos

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
По голямата част от програматорите са на USB! Така че няма нужда от преходници! :)

bate_dino

bate_dino

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 63 Мнения:
Не е толкова сложно с програматор. Аз ползвам Cablestar 2 платка, Phoenix/Smartmouse програматор и plug-in CnxCAM към софтуера за гледане (ProgDVB или DVBdream примерно).

Петър Иванов

Петър Иванов

Новобранец

• Members
  • 9 Мнения:
Това е официален отговор от производителя на CAM модула:

"Hi Petar,

Our CAM can NOT work with PC’s PCMCIA.

Kind regards,
Cadiz Hong/ 洪观洲"

:)

Това отговори напълно на моите първоначални въпроси! USB програматори нямат в момента в магазина, на обяд ходих и проверих. Аз съм се спрял за софтуер на DVBViewer. С него няма да имам проблеми, нали?

Петър Иванов

Петър Иванов

Новобранец

• Members
  • 9 Мнения:
Здравейте отново,

Закупих си препоръчаната оборудване. Имам следния проблем - не мога да подкарам cnxcam_ver.0.1.0.4_beta с DVBViewer-a (легална версия 4.2.1.0). Копирам всичко според указанията в Plugin директорията, но в PlugIn менюто cnxcam не се появява. Моля за съвет!

Този пост е редактиран от Петър Иванов: 22 май 2010 - 07:55

Петър Иванов

Петър Иванов

Новобранец

• Members
  • 9 Мнения:
Може ли някой да ми помогне? Има ли друг plugin конкретно за DVBViewer, който да върши работа? Cnxcam plugin-a тръгва в други програми (ProgDVB и т.н), но пък там друг проблем е, че те не разпознават моя тунер, който е Pinnacle Quatro USB DVB-C, DVB-T, радио и обикновен ефирен. Той пък си работи чудесно с DVBViewer-a, където не тръгва Conax картата...

adskiqt

adskiqt

Чешит

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3127 Мнения:
Постави си SoftCSA 3.00 в двбвювера, а кoнакс кам плъгина го постави в MDPlugins.

Петър Иванов

Петър Иванов

Новобранец

• Members
  • 9 Мнения:
Ок, ще пробвам. Трябва ли да се вижда тогава cnx-a в plugin менюто или просто ще работи?

adskiqt

adskiqt

Чешит

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3127 Мнения:

Ок, ще пробвам. Трябва ли да се вижда тогава cnx-a в plugin менюто или просто ще работи?

Ще се вижда.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни