Към съдържанието

Снимка

BNT1 HD в мрежата на Blizoo (Evrokom+Cabletel)

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
248 отговора на тази тема

Джорджи

Джорджи

AWAY...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 981 Мнения:

Здравейте, започвам с уточнението, че това е последния ми пост с потребителското име на ЕКМБ!

От утре 17 Май 2010г. компаниите с имена Евроком Кабел МБ и Кейбълтел остават в историята. Имена, може би натрупали повече негативи отколкото активи особено през последните години, но бих казал компании, които поне по някакъв макар и малък начин промениха пазара на телекомуникации в България. Смятам, че в комуникацията ни тук имаше и позитивни неща, въпреки че като цялото повечето от Вас бяха негативно настроени към Евроком Кабел, а в последствие и към Кейбълтел & Евроком. В не малко случаи, трябваше и да съм поставен в неудобни ситуации, но аз сам бях избрал да пиша във форума, така че това беше нормално.

До тук със моите мисли...преди няколко месеца позицията ми в компанията се промени и имах много малко възможности и време да пиша тук. Тук е мястото да вметна, за успокоение на "доброжелателите"...спокойно не са ме уволнили С това надявам се разведрих обстановката...в зависимост от развитието на нещата и ако има решение на ръководството може отново да имам възможност да Ви пиша, но за момента нищо конкретно не мога да кажа

Така сега към последните отговори от моя страна:

Обединението на програмните схеми зависи от плановете на компанията за Цифровизация на градовете, в които оперираме. До момента това е факт в няколко града в страната сред които Русе, Сливен, Шумен, Плевен и други. Предвид големите ни мрежи в София и Пловдив това е по-трудно, но и там ще е факт обединението, което върви по график. Само да кажа, а и предполагам повечето от Вас знаят например в София реално оперираме с три различни мрежи /Евроком, Кейбълтел, а на места и Евротурсат/, скоро това ще бъде само спомен и ще ни позволи да се съсредоточим в обслужването само на една обща на новата компания.
Относно bTV Cinema, в момента сме във финален етап на преговори и съвсем скоро канала ще е част от нашата програмна схема.
Връщането на програма Скат също е важно за нас, първата стъпка от наша страна е направена, очакваме такава и от представителите на канала.
Boomerang действително е спрян от Аналоговия ни пакет, но той е част от Цифровата ни телевизия, където можете да гледате изключително разнообразие от детски програми. Това е стъпка, която дали ще бъде направена сега или след няколко месеца щеше да се случи, не е нужно да казвам, че Цифровата телевизия е услугата, която е важна за света като цяло, още повече тя се предлага на цената на Кабелната телевизия, така че не виждам чак толкова голяма драма в случая.

Какво ни предстои от утре, много, ама много важни и вълнуващи неща...надявам се, че не след дълго ще започнат и позитивните коментари, колкото и наивно това да Ви звучи сега, но аз вярвам, че ще е така!

От утре 17 Май 2010г. ще откриете нов, прекрасен свят на забавления и всеки ще може да избере това, което ще му бъде по-удобно, по-изгодно и още по-близо до него. Ново име, нов бранд, нов сайт, нови оферти, ново отношение...разберете повече на www.blizoo.bg

И накрая като за последно една информация в аванс, очаквайте от утре уникалния, революционен HD пакет на компанията от 10 канала, пакет който никой друг няма да Ви предложи:

Ексклузивно и само при нас Световното първенство по футбол в ЮАР 2010 с уникалния канал на Българската национална телевизия - BNT 1 Full HD!
За първи път с висока резолюция и ексклузивно съдържание и отново само при нас - Planeta HD /веднага след старта на канала/!
И още: Discovery HD, Eurosport HD, National Geographic HD, History HD, Luxe tv HD, Food Network HD, Fashion Channel HD и Premium Digital Full HD с най-новите блокбъстъри на Холивуд!

Това беше от мен, утре даваме новото начало, а във вторник вече цяла България ще знае за нас и не забравяйте повече подробности от утре на www.blizoo.bg

http://www.telemania...cseen#msg151908
ТАЗИ РЕГИСТРАЦИЯ НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА...
Публикувано изображение

kiko7

kiko7

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 245 Мнения:
"Ексклузивно и само при нас Световното първенство по футбол в ЮАР 2010 с уникалния канал на Българската национална телевизия - BNT 1 Full HD!"

Аууууууууууууу доживяхме Българсски канал HD и то кой канал ако не БНТ :lol9:
Сега и кментаторите да "оправят" за световното и цена няма да има този HD кАНАЛ 1:weep:

Цецо

Цецо

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1602 Мнения:
  • Моята сателитна антена GS-120
  • Моя приемник Vu+Duo2
  • Моето местонахождение Тайна,майна
Тоя който е написал това или е много пиян или е много надрусан :drunk:

deian

deian

• Members
  • PipPipPip
  • 205 Мнения:
То хубаво, ама HD пакета заедно с останалите цифрови канали струва 45 лв/месец. Леко са се пооляли ми се струва.
Пък BNT 1 HD освен мачовете не знам какво имат за излъчване в HD. Освен як upscale, друго не се сещам.
Тази компания беше яко затънала, може и малко да и върнат позициите.

Цецо

Цецо

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1602 Мнения:
  • Моя приемник Vu+Duo2
Защо не се позамислите малко преди да пишете?
Първо тази работа не става току така - от днес за утре... Ако имаше нещо подобно със сигурност щеше да е изтекла някаква информация предварително.... И как БНТ ще почне да излъчва HD, било то и ъпскейл и ще е ексклузивно за Кейбълтел? :drink2:
Хайде малко по-сериозно..... :lol9:

Джорджи

Джорджи

AWAY...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 981 Мнения:
Дам, толкова да са се изпонапили всички, че чак и официално на сайта си да го обявят? Все пак е България, Кейбълтел не е малка компания, нито пък Евроком, пък не ми се мисли обединени какво чудовище са... Имат влияние и т.н...
Вие разгледахте ли им сайта, и по-точно частта за телевизията?

http://www.blizoo.bg...evision/hd.html
Публикувано изображение

Цецо

Цецо

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1602 Мнения:
  • Моя приемник Vu+Duo2
Джорджи, извинявай ако те обидя, но или си много прост или на такъв се правиш!!!!
Обясни ми ако обичаш, защото виждам че си доста напред с мозъчния материал как НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЯ ще излъчва ексклузивно за частна компания? Ти наясно ли си, че тази телевизия се храни с данъците, които се плащат от моя и от на майка ти и баща ти джобовете? Единственото, което ми идва на ум е от Кейбълтел да си правят собствен ъпскейл, но това ми се струва меко казано безумно!

Джорджи

Джорджи

AWAY...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 981 Мнения:
Не знам, човек, и аз в първия момент, доста по-рано днес като го прочетох това си помислих, че ще пуснат някой от немските HD канали.
Много съм далеч от областта на правото. Но все пак си мисля, че т.нар национална телевизия си е SD варианта. А това както е друг вариант, може би има някаква вратичка. Честно казано не знам, но ми се иска да е истина.

Ще разберем съвсем скоро.
Публикувано изображение

elcos

elcos

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:

То хубаво, ама HD пакета заедно с останалите цифрови канали струва 45 лв/месец. Леко са се пооляли ми се струва.
Пък BNT 1 HD освен мачовете не знам какво имат за излъчване в HD. Освен як upscale, друго не се сещам.
Тази компания беше яко затънала, може и малко да и върнат позициите.

БАХТИ изродите са тези KT и ЕК! Абонат съм им още от времето когато купиха Верея Кабел - от тогава само простотии - непрекъснато вдигане на цените, до ниво най - високи в БГ и непрекъснато падане на качеството на услугата. Както на телевизията така и на другите услуги от трипъл плея им. За компенсация обаче обслужването е под всякаква критика. :)
Изобщо това явно е новата голяма простотия с цел увеличаване на цените! Само се чудя колко ли ще са глупаците да се хванат за 50 лв на месец - бас ловя че няма да са много! :)

Този пост е редактиран от elcos: 16 май 2010 - 09:58

Baguk

Baguk

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 63 Мнения:

Дам, толкова да са се изпонапили всички, че чак и официално на сайта си да го обявят? http://www.blizoo.bg...evision/hd.html

Аз пък не можах да видя на техния сайт да пише BNT1 HD - има само "10 HD канали". Някои от тях са изброени - но BNT1 няма в списъка. Мисля, че няма българска телевизия готова за HD. То БНТ даже не е 16:9 - камо ли HD. Първо трябва да се направи и доста по "тракта" (не знам как е на български), а това нещо не става за 1 ден или седмица. Виж немските ARD/ZDF/RTL/Vox/Pro7/Sat.1 - при тях минаването отне доста време и все още доста от предаванията им са Upscale. Не виждам BNT в близките 3-4 години като HD.

Джорджи

Джорджи

AWAY...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 981 Мнения:
50 лева е с HBO. 45 лева е за HD+SD. :)

Разгледай хубаво. :)

Има 10 HD канала + световното по футбол в HD. :)
Публикувано изображение

elcos

elcos

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:

50 лева е с HBO. 45 лева е за HD+SD. :)

Да прав си! Огледах го внимателно.
Като дългогодишен абонат на компанията ще ти кажа само - не вярвай на нищо което пишат или казват! Невероятни скъпари и мизерници са! 100 % ще е някаква нова простотия! :)

nordligvind

nordligvind

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 438 Мнения:
.....

Този пост е редактиран от nordligvind: 03 юли 2010 - 07:02

Този профил не се използва!

Baguk

Baguk

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 63 Мнения:

Давам 10 лева, ако постнеш screen shot, от техния сайт, където е написано BNT1 HD. Световното може и да дават в HD, ама едва ли по БНТ HD. По тази логика Булсат днес предаваше F1 от Монте Карло в HD. Само че по Eurosport HD. :-)

Цецо

Цецо

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1602 Мнения:
  • Моя приемник Vu+Duo2

Не знам, човек, и аз в първия момент, доста по-рано днес като го прочетох това си помислих, че ще пуснат някой от немските HD канали.
Много съм далеч от областта на правото. Но все пак си мисля, че т.нар национална телевизия си е SD варианта. А това както е друг вариант, може би има някаква вратичка. Честно казано не знам, но ми се иска да е истина.

Ще разберем съвсем скоро.

Не е необходимо да си правист. И аз не съм учил право. Но знам, че това е телевизия, лапа пари от бюджета (което значи и от моя джоб, защото аз работя и си плащам данъците тук) и ако тази телевизия пусне ексклузивитет на фирма, на която не съм абонат и нямам достъп до услугите и без да плащам на когото и да е, то едва ли ще представлява някакъв проблем да заведа дело и да спечеля....

nordligvind

nordligvind

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 438 Мнения:
.....

Този пост е редактиран от nordligvind: 03 юли 2010 - 07:02

Този профил не се използва!

pavel5044

pavel5044

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 76 Мнения:

Давам 10 лева, ако постнеш screen shot, от техния сайт, където е написано BNT1 HD. Световното може и да дават в HD, ама едва ли по БНТ HD. По тази логика Булсат днес предаваше F1 от Монте Карло в HD. Само че по Eurosport HD. :-)

Айде, чакам си 10-те лева, чети атачмънта!
Плазма: Pioneer 428XD; TBS6920 с DVBviewer, Triax TD110 с
Opticum 3800, LNB-Smart Titanium 0.1dB ;

elcos

elcos

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
Ех тва велико светоно бе! :)
Публикувано изображение

Джорджи

Джорджи

AWAY...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 981 Мнения:
Дам, лека печатна грешчица.

Задължения на БНТ:
 Да предостави сигнал в HD формат от мачовете от Световното
първенство по футбол 2010 ЮАР;
 Да предостави възможност за рекламиране на този проект в
програмата на БНТ1;
Задължения на Кейбълтел&Евроком:
 Да заплати допълнителната стойност, която възниква при заявяване
на HD сигнал вместо SD сигнал, към лицензодателя на правата за
Световното първество по футбол 2010 ЮАР.

От атачмънта. ;)
Публикувано изображение

elcos

elcos

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
Момент! Сега като се загледах по-внимателно май пишат Full HD! Има ли стандарт за такова телевизионно излъчване?
HD телевизията не беше ли до 720p/1080i ?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни