Към съдържанието

Снимка

MPEG4 set top box-ове

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
16 отговора на тази тема

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
Явно такива устройства са си рядкост по света, камо ли в България. Аз лично в eBay нищо не можах да открия както и да въртях думите. Очевидно развитите страни са изостанали - ползват MPEG2 (логично, все пак хората гледат цифрово от доста време) и се оказва доста трудно намирането на такива устройства.

Някой занимавал ли се е да търси такова устройство някъде? В какъв ценови диапазон са? Ако някой знае да даде инфо да се образоваме и ние, че цифровизацията чука на вратата :)

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5980 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
Ето тук:)

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:

Явно такива устройства са си рядкост по света, камо ли в България. Аз лично в eBay нищо не можах да открия както и да въртях думите. Очевидно развитите страни са изостанали - ползват MPEG2 (логично, все пак хората гледат цифрово от доста време) и се оказва доста трудно намирането на такива устройства.

Някой занимавал ли се е да търси такова устройство някъде? В какъв ценови диапазон са? Ако някой знае да даде инфо да се образоваме и ние, че цифровизацията чука на вратата :)

А изостаналите страни като нашата са "напреднали" и предлагат(с MPEG4) това което показва Boyan.Даже има държава България. Вече го имам, ползвам засега USB мултимедията му и чакам лятото та да "закача" нещо от съседите - турци, румънци. Наште са в мъглата...

P.S. С новия софт - индикация на Level/Quality в %(последна снимка).

Този пост е редактиран от popovp: 24 май 2010 - 03:56

FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
Ясно. Значи има, въпреки че избора все още не е много голям. Явно ще трябва да се изчака малко за сет топ боксче, пък до тогава USB тунер за компа ще върши работа. Темата остава отворена, обаче :)

ivopivo

ivopivo

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 Мнения:
General Satellite Te8310 нестава, въпреки че целият е изографисан и рекламиран, като МПЕГ-4.

deian

deian

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 205 Мнения:
Идеята е да се гледа все повече с вградените тунери. Вече всички нови телевизори имат DVB-T MPEG-4.

kirchosbg

kirchosbg

DM 500s, SifTeam 1.9.4c, CCCam 2.2.1

• Members
  • PipPip
  • 57 Мнения:
То и да става за MPEG4, ще има ли достатъчно FTA HD канали скоро, за да си струва приемник, който не поддържа друго освен FTA?

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5980 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
поддържа и MKV от замунда ;)

:idea: СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД - WWW.SATSHOP-BG.COM :rockon:
:idea: EDISION БЪЛГАРИЯ - WWW.EDISION.BG :guitar:

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:

Идеята е да се гледа все повече с вградените тунери. Вече всички нови телевизори имат DVB-T MPEG-4.

Е да, прав си, ама няма на село да занеса една 40 инчова плазма за да гледам BTV в режим 576p :D

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
кой пък те излъга че е 576p 576i

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:

кой пък те излъга че е 576p 576i

Голяма разлика :D

malchev

malchev

Новобранец

• Members
  • 2 Мнения:
Първо искам да уточня, че съм икономист и не претендирам да разбирам много от тази материя .. за това и питам де :)

http://www.steltcomp...nik-p-1627.html

Това чудо ако си го купя и го закача за Нео-то (за спалнята) ще мога ли да гледам цифровите програми, които са безплатни (става дума за София) и ще ми върши ли работа след година?

jika 64

jika 64

• Members
  • PipPipPip
  • 164 Мнения:

Първо искам да уточня, че съм икономист и не претендирам да разбирам много от тази материя .. за това и питам де :)

http://www.steltcomp...nik-p-1627.html

Това чудо ако си го купя и го закача за Нео-то (за спалнята) ще мога ли да гледам цифровите програми, които са безплатни (става дума за София) и ще ми върши ли работа след година?

Не видях да поддържа МПЕГ-4 така че по добре не рискуваи за да нему бършеш само праха догодина.

malchev

malchev

Новобранец

• Members
  • 2 Мнения:
Да, мисля че поддържа само МПЕГ-2. Няма смисъл явно, благодаря! :)

bojko84

bojko84

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
някой знае ли дали в Техномаркет или Технополис не предлагат вече някакви mpeg-4 тунери...

vili 255

vili 255

• Members
  • PipPipPip
  • 165 Мнения:
В Технополис имаше един Conrad...

nasodinkov

nasodinkov

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:
По-добре е да се изчака да тръгнат официално програмите. Тогава и цените ще паднат доволно. Във Франция когато само Канал + беше на МПЕГ-4 цените бяха около 150 евро за приемник и избора беше минимален. Сега има поне 5-6 вида приемници на цена 50-60 евро.
SONY Bravia 26P3000, DVB-T MSI Digi Vox:devil::devil::devil:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни