Към съдържанието

Снимка

От къде може да се закупи DVB-C за монитор

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
19 отговора на тази тема

vinchenco632

vinchenco632

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Здравеите аз съм нов но ме вълнува един такъв вапрос .Възмижно ли е да си купя и дали има въобще има DVB-C тунер за цифрова кабелна телевизия които да свържа с моя монитор без участието на PC-то .Тъи като мисля да си взема ново лаптопче а монитора ми е 19" Philips и не ми се дава за безпари да го запазя и да си гледам на него .Дано да има вариянт.Мерси предварително:giveup:

teddy

teddy

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 454 Мнения:
за устройство каквото точно търсиш не съм чувал, а и се съмнявам да има такова, но защо не си купиш DVB-C Stick за USB, който можеш да свържеш към лаптопа, а него към монитора:

http://www.buydvb.ne...tick-p-185.html

голямо е колкото флаш памет, а върши чудесна работа, аз с такова гледам цифровата кабелна на Евроком на моя лаптоп, а като искам по-голям екран свързвам HDMI изхода на лаптопа към LCD телевизор и готово.

vinchenco632

vinchenco632

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
А иначе проблем никакъв но но вариянта които търся ми се струва по одачен .

deian

deian

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 205 Мнения:
Това много хубаво, ама ако ти кодират каналите какво правим? Гледам няма къде да се пъхне карта :P
Какви входове има мониторът?

vinchenco632

vinchenco632

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Ами монитора ми има само VGA вход.Това е големия проблем ако разполагаше с S-Video или DVI щеше да е по лесно сварзването с други устроиства.

deian

deian

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 205 Мнения:
Да, това вече си е проблем. Ще трябва да ползваш компютъра за тунер май.

teddy

teddy

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 454 Мнения:

Това много хубаво, ама ако ти кодират каналите какво правим? Гледам няма къде да се пъхне карта :P

ползваш четец за карти на USB:

http://www.satshop-b...products_id=234

в него пъхаш картата, т.е. 2 USB порта трябват, един за четеца и един за USB DVB-C стикчето.

vinchenco632

vinchenco632

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Здравеит длъжен съм да ви кажа че тунер с изход за монитор има но маи само за аналогова телевизия.Ако някои знае линк за цифрова моля пратете го :weep:
http://www.store-pc....products_id=911

vinchenco632

vinchenco632

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Ето и още един .Но всички са за аналогова .
http://www.store-pc....products_id=782

gibi13

gibi13

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 17 Мнения:

за устройство каквото точно търсиш не съм чувал, а и се съмнявам да има такова, но защо не си купиш DVB-C Stick за USB, който можеш да свържеш към лаптопа, а него към монитора:

http://www.buydvb.ne...tick-p-185.html

голямо е колкото флаш памет, а върши чудесна работа, аз с такова гледам цифровата кабелна на Евроком на моя лаптоп, а като искам по-голям екран свързвам HDMI изхода на лаптопа към LCD телевизор и готово.

Здравейте.
Аз си купих това устройство, но имам проблем. Инсталирах драйверите който идват с него и програмата DVB Dream. На която и честота да му дам да сканира каналите (аз съм към СКК и каналите не са кодирани) ми казва, че няма намерени канали. Ще бъда много благодарен на teddy ако ми помогне да реша този проблем.

teddy

teddy

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 454 Мнения:

Ще бъда много благодарен на teddy ако ми помогне да реша този проблем.

аз съм с Евроком, така че нямам никаква идея от това какви честоти, модулация и скорост на предаване на символите СКК ползват, но трябва да знаеш тези параметри за успешно сканиране, един пример за Евроком:

frequency: 762 MHz
modulation: QAM64
symbol rate: 6900 kSps

дори каналите да са кодирани, сканирането пак ще ги намира

gibi13

gibi13

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 17 Мнения:

аз съм с Евроком, така че нямам никаква идея от това какви честоти, модулация и скорост на предаване на символите СКК ползват, но трябва да знаеш тези параметри за успешно сканиране, един пример за Евроком:

frequency: 762 MHz
modulation: QAM64
symbol rate: 6900 kSps

дори каналите да са кодирани, сканирането пак ще ги намира

Благодаря ти за отговора.
Честотите на СКК са:
Frequency: 458 000, 466 000, 538 000, 546 000, 730 000, 835 000, 843 000, 851 000
Symb. rate: 6900
Modulation: QAM 256
Frequency: 690 000
Symb. rate: 6900
Modulation: QAM 128
LCD-то е с цифров кабелен тунер и от там съм ги свалил.
Трябва ли някакви други настройки да се правят по самата програма?Благодаря

teddy

teddy

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 454 Мнения:
хмм, нищо друго като настройки не си спомням да съм пипал, пробва ли с друга програма като например с AltDVB - аз ползвам нея, защото с DVBDream не си спомням дали съм го пробвал, а го ползвам само на лаптопа си от време на време и в момента не мога да тествам с DVBDream за да кажа как е, но малко по-късно ще мога да тествам и ще кажа дали работи при мен с DVBDream.

gibi13

gibi13

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 17 Мнения:

хмм, нищо друго като настройки не си спомням да съм пипал, пробва ли с друга програма като например с AltDVB - аз ползвам нея, защото с DVBDream не си спомням дали съм го пробвал, а го ползвам само на лаптопа си от време на време и в момента не мога да тествам с DVBDream за да кажа как е, но малко по-късно ще мога да тествам и ще кажа дали работи при мен с DVBDream.

Пробвах да сканирам с програмата която ти използваш (ALTDVB StarEdition III) показва ми сила на сигнала 60% задавам да сканира с нужните параметри на кабелната телевизия, сканира и изписва NO SIGNAL.
Започвам да си мисля, че има проблем със самият Stick.

teddy

teddy

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 454 Мнения:

Започвам да си мисля, че има проблем със самият Stick.

от личен опит знам колко е неприятно когато има толкова много неизвестни и човек почва да се чуди къде точно е проблема - в самия стик, в софтуера или в нещо друго и съответно не може да изключи нищо със сигурност от списъка на заподозрените

ако си в София, единственото според мен нещо, което ще даде по-голяма светлина по отношение на проблема е да си разменим стиковете, т.е. ти да пробваш моя при теб, който е 100% работещ поне при мен и аз да пробвам твоя при мен или нещо такова, но не знам как точно да стане от организационна гледна точка

gibi13

gibi13

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 17 Мнения:

ако си в София, единственото според мен нещо, което ще даде по-голяма светлина по отношение на проблема е да си разменим стиковете, т.е. ти да пробваш моя при теб, който е 100% работещ поне при мен и аз да пробвам твоя при мен или нещо такова, но не знам как точно да стане от организационна гледна точка

Благодаря за разбирането и помощта от твоя страна. От София съм и ако искаш остави телефон на лични, за да се свържа с теб.

teddy

teddy

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 454 Мнения:

От София съм и ако искаш остави телефон на лични, за да се свържа с теб.

ок, ще се разберем нещо на лични съобщения, но преди това, защото е по-бързо ти предлагам да пробваш следното - на моя лаптоп, където всичко работи, ползвам:

- WinXP SP3
- AltDVB 2.2, свалено от тук: http://dvbskystar.co...lick.php?id=373

- този драйвер, който е много стара версия за TBS DVB-C стика:

http://rapidshare.co...s-dvbc.rar.html

ето и как работи под AltDVB:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

пробвай с комбинация като мойта, ако отново не сработва ще се разберем за да пробваме да не е дефект в твоя стик.

gibi13

gibi13

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 17 Мнения:

пробвай с комбинация като мойта, ако отново не сработва ще се разберем за да пробваме да не е дефект в твоя стик.

Благодаря, утре ще пробвам.

gibi13

gibi13

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 17 Мнения:
Здравейте.
Използвах линковете който е дал teddy. От програмите на СКК излиза само една честота, но без картина на нито един канал. Включих се към Евроком и открих всички канали. Отключените
канали ги отвара без проблем. Проблем има само с National Geographic HD. Картината върви, но много насича. Пробвах да пипам по настройките, но нищо не се получава. Teddy мажеш ли да ми
помогнеш с тези настройки. Вторият въпрос е как мога да пусна четеца за карти (http://www.buydvb.ne...ader-p-187.html) за да отвори кодираните програми. След като го инсталирах и сложих картата незнам по какъв начин да му кажа да работи. В Device Manager излиза това устройство, но в програмата AltDVB не го виждам никъде. Важното е че самият стик работи и с твоята помощ ще използвам всичките му възможности. Още веднъж благодаря за помощта.

teddy

teddy

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 454 Мнения:

Здравейте.
Използвах линковете който е дал teddy. От програмите на СКК излиза само една честота, но без картина на нито един канал. Включих се към Евроком и открих всички канали. Отключените
канали ги отвара без проблем.

интересно, защо със СКК не работи, но и при мен цифровата на Евроком си работи напълно ОК

Проблем има само с National Geographic HD. Картината върви, но много насича. Пробвах да пипам по настройките, но нищо не се получава. Teddy мажеш ли да ми
помогнеш с тези настройки.

за HD-то ти трябва HD хардуерно ускорение и правилните кодеци - чети из форума и в Интернет, това е много дълга тема, малка насока търси за DxVA 2.0

Вторият въпрос е как мога да пусна четеца за карти (http://www.buydvb.ne...ader-p-187.html) за да отвори кодираните програми. След като го инсталирах и сложих картата незнам по какъв начин да му кажа да работи. В Device Manager излиза това устройство, но в програмата AltDVB не го виждам никъде.

виж това: http://www.dvb-bg.co...ead.php?t=17178 и би трябвало да ти стане ясно, а ако не - питай

Важното е че самият стик работи и с твоята помощ ще използвам всичките му възможности. Още веднъж благодаря за помощта.

за нищо, в общи линии се радвам, че намерихме решение, но поне аз съм все още любопитен защо СКК не работи, може би нещо не е съвсем наред със сигнала им

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни