Към съдържанието

Снимка

USB DVB-T приемник

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
22 отговора на тази тема

tasev

tasev

Новобранец

• Members
  • 2 Мнения:
Някой може ли да ми каже с този приемник може ли да се гледа цифрова ефирна телевизия в София?

http://cgi.ebay.com/...em=230311452180

Много бих ви бил благодарен.

Ето и малко спецификация, която са дали за него:

Specification:

• 100% BRAND NEW!

• Watch and record digital terrestrial TV on PC or Laptop.

• Full DVB-T bandwidth reception (6/7/8 MHz).

• Still image snapshots.

• Time-shifting.

• Scheduled recording.

• Digital TV recording and playback as DVD quality.

• Support multi-pictuer display.

• Support EPG (Electronic Program Guide).

• Support Teletext.

• Support Microsoft BDA drivers.

• Remote control.

• Support Windows 2000 / XP / Vista.

***It can not support MPEG-4 format.

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
За момента тестовия мукс ще можеш да го гледаш. В бъдеще, като пуснат официално DVB-T-то, ще имаш проблеми, защото е MPEG-4. Въпреки, че пише, че не поддържа MPEG-4, според мен с подходящия софтуер би трябвало да стане, но не съм експерт и не искам да те подвеждам. Цената, обаче, е супер ;)

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1217 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
Ще можеш
въобще да не те интересува компресията

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

ogibo

ogibo

Тракторист

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
Гледам долу пиши ***It can not support MPEG-4 format. Това за софта ли се отнася или …

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1217 Мнения:
за софта

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

tasev

tasev

Новобранец

• Members
  • 2 Мнения:
Благодаря Ви много за отзивите.
Значи ли това, че с подходящия софтуер ще мога да гледам и DVB с mpeg4 компресия ?

golemechev

golemechev

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 99 Мнения:
Именнннно.
DM 800HD<>TBS 6920<>75sm OFFSET<>STRONG SRT DM2100<>INVERTO BLACK ULTRA<>SAMSUNG P2770HD

kastelo

kastelo

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:
Здравейте. Взех си подобен китайски DVB-T USB DONGLE, но е купен от Англия (през Амазон). Има си диск с драйвър AF9005 и Blaze HDTV Player.

Инсталирах драйвер-а и плейър-а, сложих антената до прозореца, но "Universal" скан-а не намира никакви програми и лампичките на USB dongle-a не светят.

Някой има ли идея какъв може да е проблема? (от София съм)

П.С. също така ме интересува, дали ако си прекарам кабелна телевизия и я вържа през този 'USB dongle' към компа, дали ще мога да използвам компа като телевизор?

Ще съм благодарен, ако някой даде съвет :)

Този пост е редактиран от kastelo: 21 февруари 2010 - 02:06

teddy

teddy

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 454 Мнения:

Някой има ли идея какъв може да е проблема? (от София съм)

да, аз имам - в общия случай тестовия DVB-T сигнал в София е твърде слаб за нищожните DVB-T тунерчета на USB, аз затова се отказах да се мъча с тях и преминах на PCI-Express DVB-T карта с идеална чувствителност.

П.С. също така ме интересува, дали ако си прекарам кабелна телевизия и я вържа през този 'USB dongle' към компа, дали ще мога да използвам компа като телевизор?

отговорът на този въпрос е силно отрицателен, защото 'USB dongle' с AF9005 не поддържа аналогова телевизия, а само цифрова, т.е. само DVB-T, а от друга страна за цифрова кабелна, т.е. за DVB-C ти трябва друг 'USB dongle', за повече инфо виж тук:

http://www.dvb-bg.co...ead.php?t=20750

Този пост е редактиран от teddy: 21 февруари 2010 - 03:25

kastelo

kastelo

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:
teddy, много ти благодаря за бързия отговор и съветите! :)

Моята основна цел е да си намеря тунер, през който ще мога да гледам телевизия на компа (мисля да се вържа към НЕТ1). Ще попрочета форума, за да добия представа какво е най-добре да си взема. :)

Мерси

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1217 Мнения:
незнам как сканираш но със сигурност си
по-близо до излъчвателя от мен
на ъплоуда има софт и за AltDVB и DVBDream

kastelo

kastelo

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:

незнам как сканираш но със сигурност си
по-близо до излъчвателя от мен
на ъплоуда има софт и за AltDVB и DVBDream

Здравей. Мислиш, че с друг софтуер може да хвана нещо? Живея в южните квартали... къде е предавателя? :)

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1217 Мнения:
мисля че си сканирал неправилно
на Blaze се сканира супер лесно
задаваш точната честота и сканираш

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
Виж в оригиналния софт да не си задал държава UK. Избери ако има Bulgaria или Romania и пак пусни скан.

persizi

persizi

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 121 Мнения:
Аз имам такъв тунер, който ми изглежда същия като от eBay. Няма проблеми нито със сигнала, нито със софтуера. Лесно постигам 100% сигнал, но живея на 13-ия етаж. Няма проблем за гледане, нито с оригиналният BlazeDTV, нито с DVBViewer.

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1217 Мнения:
при Blaze се сканира по следния начин за под 10 секунди

kastelo

kastelo

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:

при Blaze се сканира по следния начин за под 10 секунди

Пробвах да сканирам и по този начин (със задаване на конкретна честота) и пак нищо. :(

ivonakiss

ivonakiss

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Напълно е възможно да е от уиндоуса.Имам същия като на картинката и след преинстал си тръгна както трябва.На друг комп тръгна по най-странния начин:цъках си колин макрии 4 и междувременно бях пуснал скан ,и то взе че намери канали :lol9: .Ама пробваи с друг уин.

Underworld

Underworld

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:

Пробвах да сканирам и по този начин (със задаване на конкретна честота) и пак нищо. :(

. С VLC player влизаш в - устройство за захващане - режим на захващане - избираш DVB- Direct show- и даваш 818000. Ако драйвера ти е читав, няма да имаш проблеми. Поздрави!
Краси

vastly1

vastly1

Новобранец

• Members
  • 6 Мнения:
Имам същия ТВ тунер като persizi, вече от три дни и работи перфектно с Уиндоус Медиа Център на Уин7. Драйверите се инсталираха сами от Уин Ъпдейта. Живея на втори етаж в Младост 1 без пряка видимост към Копитото и с малката антенка на перваза хващам всички канали. :heh:
П.С. DVBdream не намира каналите(Оправих този проблем като сложих Compatiabiliy опцията на Уин98 и добавих Регион Европа:)), а ProgDVB крашва при пускане на канал.

Този пост е редактиран от vastly1: 28 април 2010 - 07:45

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни