Към съдържанието

Снимка

Параметри на цифрови канали M-SAT Cable

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
41 отговора на тази тема

Jovani

Jovani

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
Параметри на цифрови канали M-SAT Cable beta v.0.1 - приложен файл MSC.zip. За коментари на ЛС или jj3@abv.bg

Този пост е редактиран от Jovani: 25 ноември 2009 - 10:08

vectron

vectron

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Това ще помогне ли да се гледат цифровите канали без техен приемник, на телевизор който има цифров тунер? Имам такъв проблем и голяма част от каналите от свободния пакет ги кодираха и не мога да ги гледам, а не искам да слагам техен приемник, просто нямам място за него!

Ще се радвам ако някой помогне :-)

dynamix

dynamix

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
абсолютно и мен ме интересува същия въпрос.
отсъствах 10на дни от града и като се прибрах намерих доста от каналите на основния пакет кодирани (diema2, TV7, fox-овете....), което ми се стори доста странно. чудех се дали не правят нещо профилактично в момента, защото няма официално изявление на сайта им и дали да не изчакам седмица-две или да ходя да ги разпитам за CAM модули направо в офиса им?

Jovani

Jovani

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:

абсолютно и мен ме интересува същия въпрос.
отсъствах 10на дни от града и като се прибрах намерих доста от каналите на основния пакет кодирани (diema2, TV7, fox-овете....), което ми се стори доста странно. чудех се дали не правят нещо профилактично в момента, защото няма официално изявление на сайта им и дали да не изчакам седмица-две или да ходя да ги разпитам за CAM модули направо в офиса им?

В MSAT Cable предлагат CA модул- CONAX Smit V3.0 за 79 лева карта за 25 лева и инсталационна такса 10 лева - гледате всичко кодирано без HBO и Cinemax - те са промоционални първите 3 месеца. Трябва ви и телевизор с CI слот, DVB-C MPEG4.

Този пост е редактиран от Jovani: 13 декември 2009 - 03:34

inedx

inedx

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
Вземайки по този начин карта ще трябва да плащаш и допълнителни 3лв към месечната такса за втори телевизор. Има вариант да върнеш декодера и да ти дадат картата безплатно и без увеличение на месечната такса ако подпишеш договор за една година. Остава да си купиш CA модула. Смяната е малко като "кон за кокошка" и аз още се чудя дали си струва.

Jovani

Jovani

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:

Параметри на цифрови канали M-SAT Cable beta v.0.2 - приложен файл MSC301209.zip. За коментари на ЛС или jj3@abv.bg

Нова версия на файла от 30.12.09

inedx

inedx

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
Къртовски труд, особено като се има в предвид че MSAT често сменят част от каналите. Едно нещо ми се вижда странно, колоната за скоростта на стрийма kb/s за HD, SD и дори радиата е почти една и съща?

ivaylonkostov

ivaylonkostov

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Възможно ли е да се открие карта в ebay, която да съвпадне с тази, която дават мсат?
Намерих това:
http://cgi.ebay.com/...=item4a9d6eca25
ако някой каже какъв модел или вид карта дават мсат, тук е записано че разполагат с много видове карти (ако съм разбрал правилно)
Нека ако някой разбира повече,да внесе малко яснота . :)

deian

deian

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 205 Мнения:
За карта или за CA модул питаш?? Картата ти я дават от кабеларката, пък модула си го вземи откъдето искаш.

dynamix

dynamix

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
ОК, взех си цифров декодер от MSAT, но имам само 130 канала и HD програмите, които хващах преди да ги кодират през тунера на телефизора сега ги няма?!? свързал съм декодера посредством скарт-скарт кабел, възможно ли е кабела да е нискокачествен и да не може да предава на ТВ-то HD сигнал? плюс забелязвам леко пращене на звука, особено засилено, когато на екрана съм изкарал някое от OSD менютата на декодера?! в меню инсталация на TOPFIELD-а има активно само "възстанови заводски настройки" - някаква идея за tweak?
крайно време е MSAT трябва да си направят един support форум!

ps. сега хвърлих едно око на параметрите на цифровите канали, които Jovani е пуснал малко по-горе и на бърз поглед ми направи впечатление, че с/у EurosportHD и NationalGeographicHD пише, че не трябва нито CAM модул, нито карта...е не е съвсем така, след като на мен ми излизаше "кодиран сигнал" до вчера...

Този пост е редактиран от dynamix: 13 януари 2010 - 06:03

deian

deian

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 205 Мнения:
Как се опитваш с SD приемник (този Topfiled) да гледаш HD канали?
За тях ти трябва или външен HD приемник (но сигурно само ги продават, не ги дават), или директно на тунера на ТВ-то.
Щом имаш DVB-C тунер на ТВ-то, вземи си CAM и гледай директно на телевизора.

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник Edision Primo
  • Моето местонахождение Русе
Той HD приемника който дават също е Топфиилд , даже на външен вид мисля , че беше същият като SD модела . Dynamix , влез в меню - системни настройки - А/V изходни настройки - Видео изход и промени CVBS на RGB . Също така е добре приемника да е усилен на няколко (2-3) чертички преди максимума , и тогава да усилваш звука на телевизора , понеже иначе усилваш и страничният шум .

Този пост е редактиран от GARFIELD: 13 януари 2010 - 08:14

dynamix

dynamix

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
въобще не се замислих, че Topfield-а е SD, мерси deian.
GARFIELD, A/V е на RGB и приемника ми е усилен до половината - пак има шум. Кабелът ме съмнява, ще пробвам тези дни с component.

въпросът ми към Jovani остава - защо HD каналите ми са кодирани през тунера на ТВ-то след като в списъка, който си дал пише, че не трябва нито CAM, нито карта?

polomski

polomski

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 63 Мнения:
След Нова година кодираха още канали.

inedx

inedx

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
dynamix никой от HD каналите не беше кодиран по времето което е дал jovani, ако си вързал правилно кабелите, HD и некодираните SD трябва да ти излизат нормално и на телевизора. Освен ако както казва polomski след нова година да са ги кодирали. Варианта ако е така - да им върнеш декодера на MSAT и да вземеш карта и CA модул.

[edit] Преди малко се прибрах в къщи, махнах CA модула за да видя кои HD са кодирани:
National Geographic HD
Eurosport HD
Test HD (SKY SPORT HD)
Test 2 HD (SKY SUPER CALCIO HD)
History HD

Останалите HD не са кодирани (все още), като на EURO 1080 (в момента е HD1) и Fashion TV HD телевизора ми изкарва знака за кодиран сигнал, макар че канала не е кодиран - може би това са следващите в списъка за кодиране.

Този пост е редактиран от inedx: 14 януари 2010 - 07:04

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Гледат се още HD:
Tiankov HD=HD Sport(Ru) 546MHz, 256QAM, 6900 kS/s;
Test HD3=Canal+Futbol(Esp), 330MHz, 256QAM, 6900kS/s;
Test HD4=MTVN HD, 338MHz, 256QAM, 6900kS/s;
Planeta HD, 338MHz, 256QAM, 6900kS/s;
HD1=BBC HD, 554MHz, 256QAM, 6900kS/s;

С фирмения Топфилд:
Sport=Sky Calcio HD, 362MHz, 256QAM, 6900kS/s;
Sport Esp=Canal+Liga, 378MHz, 64QAM, 6875kS/s;
AJS+1, 650MHZ, 256QAM, 6900kS/s;
AJS+2, 650MHZ, 256QAM, 6900kS/s;
AJS+4, 378MHz, 64QAM, 6875kS/s;
AJS+6, 650MHz, 256QAM. 6900kS/s;

Този пост е редактиран от popovp: 27 декември 2010 - 04:35

FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Коледен подарък за клиентите на МСАТ - HBO(Концерт от 2009 на Пол Маккартни в Ню Йорк в момента), HBO Comedy, Cinemax, Cinemax 2 - временно свободни.
FERGUSON Ariva 102E HD, FX-6600 CR/+OCTAGON SF318 софт/ , SKY SAT 9900; 1.1m offset(0.3dB Sky Sat) & Moteck SG 2100A; 1.2m parabola(0.3dB Inverto) @ H-H Strong SRT DM2100.

Jovani

Jovani

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
MSAT канали от 3.01.2011

Във архива има програма и файл с каналите. Програмата е за LG LCD.
Просто отваряте файла: xxLH7000-ZA00001 с програмата:TllEdit_4_2
Има всички необходими данни: аналогови ТВ, цифрови ТВ, и цифрово радио.
Все още HBO и Cinemax са свободни.

Активиран е линк за публичен достъп:
http://dox.bg/files/dw?a=622369ce56

popovp

popovp

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1968 Мнения:
Още канали в допълнение на #16:

SCUZZ(576i) - 370MHz, 64QAM, 6875kS/s;
MyZenTV HD(1080p) - 538MHz, 256QAM, 6900kS/s;
Travel Cnannel HD(1080i) - 538MHz, 256QAM, 6900kS/s;
Dance TV HD(1080i) - 650MHz, 256QAM, 6900kS/s;
Super Tennis(576i) - 650MHz, 256QAM, 6900kS/s;
Fashion One HD(1080i) - 658MHz, 256QAM, 6900kS/s;
Visages(576i) - 658MHz, 256QAM, 6900kS/s;
3DTV Promo(1080i) - 666MHz, 256QAM, 6900kS/s;
Food network(1080i) - 778MHz, 256QAM, 6900kS/s;

Този пост е редактиран от popovp: 03 март 2011 - 06:23

vkk13

vkk13

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 17 Мнения:
Гледах в един магазин във Варна на плазмата върви SKY SPORT HD и питах как точно го гледат през сателит - с карта, с шер..., а те викат - а не бе това е от МСАТ. Останах доста учуден тъй като мислех, че практиката да се излъчват канали без авторски права е останала в миналото . Може пък да са правили някакъв тест и канала да не се излъчва постоянно. Въпросът ми е: Имат ли МСАТ в листата с канали SKY SPORT HD, и ако да, имат ли права за излъчването му - тъй като той излъчва футболни първенства, за които правата държи Булсатком?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни