Към съдържанието

Снимка

Предлагат частен инвеститор да извърши цифровизацията на БНТ и БНР

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
7 отговора на тази тема

Alexandro

Alexandro

Strange Devotee

• Moderators
  • 2487 Мнения:
  • Моята сателитна антена Triax-110, GS-120
  • Моя приемник CST, Reelbox AVG III
  • Моето местонахождение София

Предлагат частен инвеститор да извърши цифровизацията на БНТ и БНР
12.11.2009 12:12
От: Мая Цветкова
maia@investor.bg

Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията предлага да бъде отменен сегашният Закон за публичното радиоразпръскване и цифровизацията на БНТ и БНР да се извърши от изцяло частна фирма, съобщи днес министър Александър Цветков.
Държавата от своя страна ще осигури необходимия радиочестотен спектър.
Въпросният стратегически инвеститор ще бъде избран чрез конкурс, в който могат да участват български и международни фирми. Конкурсът ще може да се извърши след приемането на предлаганите законови промени, чрез които също така ще се премахне и разделянето на преноса от излъчването на сигнала.
Не са правени окончателни разчети колко ще струва цифровизацията на националните електронни медии, но според разчетите на предишното правителство сумата е около 300 млн. лв. Предишното правителство също така е предвиждало изграждането на мултиплекса да се извърши от смесено предприятие с по 50% държавно и частно участие, тоест държавата да вложи около 150 млн. лв.
По думите на Цветков на него не му е известно в бюджета да са заделени такива средства от страна на държавата.
Към момента е известно, че инвеститорът ще трябва да осигури да края на 2012 г. цифров пренос на сигнала на БНТ и БНР до поне 95% от населението на страната. Също така операторът ще трябва да може да осигурява пренос на по 4 програми на БНТ и БНР. В случай че монтираните от оператора устройства позволяват цифров пренос на 8 или 12 програми, то той ще има правото да извършва пренос и на програмите на частни телевизии, но те трябва да са с обществен характер.
Тъй като въвеждането на наземно цифрово телевизионно радиоразпръскване е обвързано с използване на приставки за приемане на цифрова телевизия зам.-минитърът Първан Русинов посочи, че се обмисля държавата да подпомогне социално слабите хора при закупуване на въпросните приемници, тъй като цената им към момента е около 100 лв.

www.etheraudio.net

ivanivanov

ivanivanov

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 128 Мнения:
Александро,
защо не казваш че имаме общи интереси извън сат. телевизията :jump:
четеш инвестор вероятно не само днес :jump:
По принцип съм много резервиран към всичко което се пише в този сайт и най -вече в форума му, но работата ми изисква да му хвърлям по един поглед. Та да питам търгуваш ли ?

Alexandro

Alexandro

Strange Devotee

• Moderators
  • 2487 Мнения:
За това може да си пишем на лични съобщения :)

Този пост е редактиран от Alexandro: 12 ноември 2009 - 04:47

Публикувано изображение
dBox1; dBox2; Coolstream (dBox3); XBMC+VDR; Reelbox Avantgarde III.
C`mon...gi`me Neutrino.
www.etheraudio.net

martinez

martinez

unscrupulous

• Members
  • PipPipPipPip
  • 438 Мнения:
Това което е писал Alexandro е вярно.По Btv го казаха същото което е написано по горе и по този начин го потвърдиха.

Този пост е редактиран от martinez: 12 ноември 2009 - 07:47

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
На мене не ми е ясно как на платформа на БНТ ще има и други програми който не са на БНТ .. но както и да е ..

Според мен трябваше да е така

NURTS MUX
BNT1,2,3,4,
BTV MUX
BTV 1,2,3,4,5,6,
NOVA MUX
NOVA1,2,3,4

martinez

martinez

unscrupulous

• Members
  • PipPipPipPip
  • 438 Мнения:
Maй ще има големи промени но засега не се знае нищо то и те самите незнаят какви точно ще бъдат промените.Може би само частният инвеститор може би ще знае какво ще става за в бъдеще.

Alexandro

Alexandro

Strange Devotee

• Moderators
  • 2487 Мнения:
Реално аз не съм писал нищо. Случайно попаднах на тази статия и я копирах...барабар с източника, да се вижда откъде е...
Публикувано изображение
dBox1; dBox2; Coolstream (dBox3); XBMC+VDR; Reelbox Avantgarde III.
C`mon...gi`me Neutrino.
www.etheraudio.net

martinez

martinez

unscrupulous

• Members
  • PipPipPipPip
  • 438 Мнения:
Добре де исках да напиша че постнатия цитат от Alexandro е верен.Може би не съм се изразил правилно.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни