Към съдържанието

Снимка

Проблемче с цифровата кабеларка и ТВ

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
13 отговора на тази тема

Mr _ Z

Mr _ Z

Новобранец

• Members
  • 2 Мнения:
Преди няколко дни се сблъсках с един малко странен проблем, поне за мен. Незнам дали е от значение, но съм от Бургас и съм вързан към мрежата на RN-TV. Не ползвам приемника на оператора, защото и двата ТВ имат DVB-C тунер и ползвам него. По едно дистанционно и устройство по-малко. Преди няколко дни забелязах, че на по-големия ТВ в хола има няколко програми на които им се чува само звука. Няма картина - черен екран. Програмите не са от платенита от рода на HBO, Cinemax и др такива. Реших да проверя какво е положението на малкия ТВ в спалнята. За мое учудване там всичко си беше ОК. Въпросните програми си имаха и звук и картина.Публикувано изображение И двата ТВ са сони - различни модели. Погледнах разни настройки по двата ТВ - и на двата бяха еднакви. Пуснах в хола и приемника на оператора - на него въпросните програми си имат и звук и картина. Също така на приемника на оператора, програмите са подредени по един начин, на на ТВ по друг. Но това не е проблем. Ако някой има идея на какво може да се дължи проблема и как да го отстраня ще се радвам да сподели.

P.S. - и двата ТВ съм ги пускал да си сканират програмите наново.

Slartibartfast

Slartibartfast

Вече не знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:
освен да викаш кабелната ... :|
Те ще дойдат с техен си приемник и ще ти покажат че на него всико върви ОК.
Ако им се разправя ще (пробват да) си оправят проблема при тях, а ще ти кажат че проблема е в твоя ТВ.
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
  • Моята сателитна антена TD88
  • Моя приемник GigaBlue Quad Plus
  • Моето местонахождение Пловдив
Телевизора ми е SONY KDL 40W4000K.

С модул SCM не отваряше 9 програми на Евроком(AB Motors,RingTV, ERT1,Eurosport,Disc.Travel,Nat.Geogr,Nat.Geo Wild,History,Explorer).

С модул Technisat не отваряше пак на Евроком 4 програми (ERT1,RETV,ETV,RingTV).

Сега съм на N3 : не отваря пак 9 програми: Evropa,fox life,fox crime,ek sofia,fiesta,fantv,vtv,nat.geo и bnt sat.
Под не отваря имам впредвид картината, иначе звук си има както казваш.
При един приятел със SONY KDL 37V4000K на Евроком като беше не отваряше същите канали като при мене.
Сега е на DCC и пак има канали които не му изгряват с картина.
Имат някви ядове с вградения си тунер тея Сонита нещо.

Triax TD88 - 90E<-->8W; Strong 90 - 45Е<-->30W, DVB-T Antenna - Funke ABM 4551, AVer3D Quadro HD, GigaBlue HD Quad Plus, DM800HD OEM, Sony KDL-40W4000

Slartibartfast

Slartibartfast

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:
LG37LH5000 досега не е правило ядове; чете добре от USBто и xvid/divx srt/sub чак се учудвам

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1223 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
пробвайте с ъпдеит на софтуера на телевизора

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско
Определено е телевизора, щом на другия върви и на Глобалтека също, дори и дойдат колегите най-мн да замерят сигнала и да Ви кажат същото.
Вариант е заводски настройки и пресканиране на проблемната машина - NIT-a e na 235MHz SR:6875 QAM 256.

Подредбата на каналите е различна, защото на оперторския приемник тя се контролира от фиксирана таблица подавана от главна станция заедно със софтуерните ъпдейти, докато при тв е подредба по честота на намерените транспондери.

За повече информация 056/919191 :)
Бъдете себе си ! Posted Image 3xPosted Image

Mr _ Z

Mr _ Z

Новобранец

• Members
  • 2 Мнения:
@ netman:
Горе-долу ми се изяснява картинката. Не съм много навътре в нещата и това не ми е мн. ясно: "NIT-a e na 235MHz SR:6875 QAM 256" - ако може малко да разясниш.

P.S. Интересно е, че програмите при които се проявява проблема при мен, ги споменава и "плевел" на друг оператор - bnt sat, History, Nat.Geographic, Евроком Соф.

Както и да е - май няма решение на проблема, а програмите при които се проявява не са от най-значимите, така че ще ги прежаля.

Slartibartfast

Slartibartfast

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:

Както и да е - май няма решение на проблема, а програмите при които се проявява не са от най-значимите, така че ще ги прежаля.

RN-TV са пионери в Цифровата телевизия; звънни им и тогава се отказвай :)

Преди няколко дни забелязах, че на по-големия ТВ в хола има няколко програми на които им се чува само звука. Няма картина - черен екран. Програмите не са от платенита от рода на HBO, Cinemax и др такива. Реших да проверя какво е положението на малкия ТВ в спалнята. За мое учудване там всичко си беше ОК. Въпросните програми си имаха и звук и картина.Публикувано изображение

Най вероятно е техен дребен бъг по PIDовете на пакетите им, на който не правят проблеми дригите приемници, я го тормози; или си разклонил сам сигнала за телевизора ;)

Този пост е редактиран от Slartibartfast: 09 ноември 2009 - 12:43

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
Забелязъл съм, че като променят ID на картината на някой канал който не се е отварял и почва да се гледа нормално, така беше с fantv и eurosport при Еврокома.

Triax TD88 - 90E<-->8W; Strong 90 - 45Е<-->30W, DVB-T Antenna - Funke ABM 4551, AVer3D Quadro HD, GigaBlue HD Quad Plus, DM800HD OEM, Sony KDL-40W4000

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:

Най вероятно е техен дребен бъг по PIDовете на пакетите им, на който не правят проблеми дригите приемници, я го тормози; или си разклонил сам сигнала за телевизора ;)

Точно така, промениха PID овете на проблемнита канали и всичко е ОК с картина и звук, благодарение на добрата връзка между фирмата и клиентите и. Много бързо се отзовават на сигнали за нередности тези N3.

Slartibartfast

Slartibartfast

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:

..Много бързо се отзовават на сигнали за нередности тези N3.

Ъъъ къде са тези хорица N3 :?

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
Филибето :)

Цецо

Цецо

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1602 Мнения:
  • Моята сателитна антена GS-120
  • Моя приемник Vu+Duo2
  • Моето местонахождение Тайна,майна

Филибето :)

Те бяха бивши кадри от Евроком Пловдив, когато още бяха свястна кабелна и преди да ги купят тъпия софийски Евроком, нали?

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
Да, точно те. Много коректни са.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни