Към съдържанието

Снимка

Цифрова телевизия

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
9 отговора на тази тема

kuksik

kuksik

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Собственик са на малка кабелна телевизия,Реших да пускам цифрова телевизия ако може някой да ми каже възможно най лесен(евтин) начин за пускане на окло 60 цифрови канала.

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
инвестиция за 80000 евро е това + 10000 евро за приемници с карти Малките кабелни нямат изгода от цифровизация По добре 60 кристални програми по аналогово

Slartibartfast

Slartibartfast

Вече не знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:

Собственик са на малка кабелна телевизия,Реших да пускам цифрова телевизия ако може някой да ми каже възможно най лесен(евтин) начин за пускане на окло 60 цифрови канала.

хаха, без трици маймуни да ловим,а ;))
http://www.telbi.bg/
чети, търси Телби, в Русе имаше някаква фирма ... забраих и името
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

mrblue

mrblue

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 264 Мнения:
Като минимум трябва да си осигуриш приемна част, (ре)мултиплексер, QAM модулатор. Трябва да решиш дали ще ползваш ASI или IP. По мое мнение използването на IP базирана техника вместо ASI такава може да намали разходите за оборудване. Може би вместо да инвестираш в техника за цифрова станция ще е по-изгодно да се закачиш към някой по-голям и да излъчваш неговите канали. Ако имаш краен брой абонати е лесно да прецениш колко пари ще трябва да инвестираш в потребителски приемници, ако абонатите ти са много в крайна сметка ще дадеш повече пари за приемници отколкото за станция. Евтини приемници на пазара в Бг предлага фирма Валвекс - естествено ниската цена води естествено и до някой недостатъци. След това като цени са приемниците на NETA - добро качество на прилична цена.
Philips DSR2101
ITV Subscription

Slartibartfast

Slartibartfast

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:
това цифрова по нета е ууууууууууужааааааааааааааас :argh:
говоря по преживяно

mrblue

mrblue

• Members
  • PipPipPip
  • 264 Мнения:
Става въпрос за вътрешния пренос между отделните у-ва в станцията да използва IP, а не ASI. Не говоря за пускане по IP до клиента.
Philips DSR2101
ITV Subscription

Slartibartfast

Slartibartfast

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:

Става въпрос за вътрешния пренос между отделните у-ва в станцията да използва IP, а не ASI. Не говоря за пускане по IP до клиента.

Аз говорех за пренос прим от Сф до където му е станцията на кабелната :\

mrblue

mrblue

• Members
  • PipPipPip
  • 264 Мнения:
Всичко зависи от трасето. От това, което аз съм видял няма проблем да се реализира по този начин.
Philips DSR2101
ITV Subscription

gogogogo

gogogogo

Достатъчно ми е! Но може и повече!

• Members
  • PipPip
  • 75 Мнения:

инвестиция за 80000 евро е това + 10000 евро за приемници с карти Малките кабелни нямат изгода от цифровизация По добре 60 кристални програми по аналогово

Има и доста по евтини решения, които са доста добри! Пример - Телесте!

alexkirchev

alexkirchev

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Някой може ли да ми каже какво точно е това и с него дали може да се гледа цифрова кабелна ТВ с SONY KDL 26S2810? Моделът го има на втората страница. Благодаря!

http://www.elti.com/...ION_card_En.pdf

http://www.neotion.c...ucts/module.htm

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни