Към съдържанието

Снимка

качествена DVB-T карта: USB или PCMCIA

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
39 отговора на тази тема

slash

slash

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
Въпреки, че прочетох изискванията ме интересува ТОЗИ ТУНЕР дали ще работи нормално на по-слабо PC (Celeron 2.4Ghz + 2x512DDR + Asus N6600 128MB) при запис на аналогова и цифрова TV ?

GeMGeorgiev

GeMGeorgiev

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 91 Мнения:

Въпреки, че прочетох изискванията ме интересува ТОЗИ ТУНЕР дали ще работи нормално на по-слабо PC (Celeron 2.4Ghz + 2x512DDR + Asus N6600 128MB) при запис на аналогова и цифрова TV ?

Мисля, че няма да имаш проблеми.
Публикувано изображение

slash

slash

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
Шубе ме е да няма някви насичания и прекъсвания заради бавния комп !

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:

При запис на цифрова тв няма да имаш абсолютно никакви проблеми.
При запис на аналогова зависи от това какъв кодер ще използваш.
Като пуснат HD след около 1К години ще можеш само да записваш, но не и да гледаш.
Най-общо, това е :)

detelazurno

detelazurno

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 28 Мнения:
Защо пък да не може да гледа като пуснат HD?
Иначе моето предложение за USB дигитално тунерче е това http://jarcomputers....g/?m=7&i=536368

slash

slash

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
Мдаа, това също е вариант, ама като гледам не поддържа MPEG-4, а нали уж след около 400 години като пуснат цифровата, ще е точно в MPEG-4 :)

detelazurno

detelazurno

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 28 Мнения:
Те ако искат и след 666 години да я пуснат все тая. На pc тунерите, независимо дали са USB, PCMCIA, PCI, PCI-E, не им пука какъв е сигнала. MPEG-2 тунерите имат хардуерен енкодер, а не декодер (поне повечето). Тоест имат си чип, който компресира видеото в MPEG-2. Декодирането става от софтуера, който пък може да ползва хардуерното ускорение на видеокартата. Тоест - дали ще е MPEG-2 или MPEG-4, това не касае самия тунер. Както вече казах, това може да стане с помощта на видеокартата и да не бъде чисто софтуерно. В USB тунерите обаче дори компресиращия чип за MPEG-2 се съмнявам да присъства.

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1223 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София

Те ако искат и след 666 години да я пуснат все тая. На pc тунерите, независимо дали са USB, PCMCIA, PCI, PCI-E, не им пука какъв е сигнала. MPEG-2 тунерите имат хардуерен енкодер, а не декодер (поне повечето). Тоест имат си чип, който компресира видеото в MPEG-2. Декодирането става от софтуера, който пък може да ползва хардуерното ускорение на видеокартата. Тоест - дали ще е MPEG-2 или MPEG-4, това не касае самия тунер. Както вече казах, това може да стане с помощта на видеокартата и да не бъде чисто софтуерно. В USB тунерите обаче дори компресиращия чип за MPEG-2 се съмнявам да присъства.

в целта ти да разясниш понятията си се само оплел в тях

компютърния тунер е устройство за конвертиране на радио сигнал
във видео и аудио такъв
единствени специфичности които те интересуват в тунера от първична гледна точка са
дали поддържа актуалните модулации на излъчвания сигнал
друго важно е дали интерфеиса за предаване на данните
било то USB/PCMCIA/PCI/PCI-e поддържа скоростта на предаване на данните
което при цифровата телевизия е по-важно
и чак тогава минаваме на софтуерната част с демултиплексирането
които процес като екстра може да е заложена в хардуера на тунера (но реално ненужна в повечето случай)
чак тогава идва момента с декодирането на аудио/видео сигнала
и началото на какви то и да е процеси за възпроизвеждането им
чак тогава декодиращия софтуер определя чии процесор ще изобрази картината

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:

Защо пък да не може да гледа като пуснат HD?

Ми защото компа му е твърде стар...
Моя е P4 @ 3.00 GHz, 2x512MB DDR, GeForce 6800 и като пусна 1080p глей к'во става :) а като пуснат HD, то ще е или 1080i с 25fps или 720p с 50fps, демек същото натоварване.

slash

slash

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:

Ми защото компа му е твърде стар...
Моя е P4 @ 3.00 GHz, 2x512MB DDR, GeForce 6800 и като пусна 1080p глей к'во става :) а като пуснат HD, то ще е или 1080i с 25fps или 720p с 50fps, демек същото натоварване.

Именно. Щом цифровата и аналоговата ще гледам и записвам без проблем, това е важното! За HDTV е ясно, че ще ми трябва нов компец :)

detelazurno

detelazurno

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 28 Мнения:

в целта ти да разясниш понятията си се само оплел в тях

компютърния тунер е устройство за конвертиране на радио сигнал
във видео и аудио такъв
единствени специфичности които те интересуват в тунера от първична гледна точка са
дали поддържа актуалните модулации на излъчвания сигнал
друго важно е дали интерфеиса за предаване на данните
било то USB/PCMCIA/PCI/PCI-e поддържа скоростта на предаване на данните
което при цифровата телевизия е по-важно
и чак тогава минаваме на софтуерната част с демултиплексирането
които процес като екстра може да е заложена в хардуера на тунера (но реално ненужна в повечето случай)
чак тогава идва момента с декодирането на аудио/видео сигнала
и началото на какви то и да е процеси за възпроизвеждането им
чак тогава декодиращия софтуер определя чии процесор ще изобрази картината

И в какво по-точно съм се оплел? Аз за различните интерйефиси не виждам грам дума да съм отворил. За модулациите също. Отговарях на конкретен въпрос, а не се опитвах да блесна с цялата историята на тв тунерите. В това, което си написал не казваш кое съм объркал. Човека ясно изрази притесненията си, че в спецификациите на тунера е споменато MPЕG-2, а той иска да поддръжа MPEG-4. Е, аз чисто и просто му казах, че за pc тунерите това няма значение. И му обясних, че повечето MPEG-2 тунери имат MPEG-2 ЕНКОДЕР, а не ДЕКОДЕР. Или казано по-ясно - той просто приема данни, които ЕНКОДЕРА компресира в MPEG-2, a ДЕКОДИРАНЕТО става от софтуера. И тук вече ако софтуера и видеокартата имат тази възможност декодирането може да се извърши с помощ видеокартата като с това разтоварва малко процесора. Ако и след това обяснение, не е ясно за какво говоря....не знам - явно хич не ме бива да обяснявам.

@ivan.shishkov: Така като гледам моя е по-слаб като процесор и видеокарта. А специално за HD това са 2 доста основни компонента. Само дето аз 720p подкарвам без проблем, 1080i също ги подкарвам обаче с 1080p нямам шанс. Та HD върви и на по-стари машини, само си трябва малко настройки. Иначе при положение, че все още излизат карти дори за AGP слот, които имат хардуерно ускорение за HD мисля, че може да закърпи нещата.

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:

@ivan.shishkov: Така като гледам моя е по-слаб като процесор и видеокарта. А специално за HD това са 2 доста основни компонента. Само дето аз 720p подкарвам без проблем, 1080i също ги подкарвам обаче с 1080p нямам шанс. Та HD върви и на по-стари машини, само си трябва малко настройки. Иначе при положение, че все още излизат карти дори за AGP слот, които имат хардуерно ускорение за HD мисля, че може да закърпи нещата.

720p и аз подкарвам без проблеми, но стига да е с по-малко от 25fps, а HDTV-то (забележи TV), което е на 720p, е с 50fps!!!
Това, което си написал за 1080p е абсолютно алогично и абсурдно, защото без de-interlace 1080p и 1080i са абсолютно еднакво нещо за компа (стига да са с еднакъв фреймрейт разбира се)! А ако деинтерлейсваш 1080i, тогава вече ти трябват дори повече ресурси! Т.е. 1080i-то може да се каже, че е по-тежко от 1080p-то, а не обратното!!!
Иначе карти за AGP от мнооого време вече не излизат (горе долу като си взех моято 6800, тя беше една от последните)... дали има AGP карти, които поддържат хардуерно декодиране на видео с висока резолюция не съм сигурен, но моята май не поддържа, а и да поддържаше, има само MPEG-2 декодер, тъй че... иначе разни настройки наистина биха помогнали, но при положение, че при мен 1080-тата са мн. зле, какво остава за Celeron процесор на под 3GHz!
Пишеш, че твоя комп е по-слаб от моя... сигурен ли си?

detelazurno

detelazurno

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 28 Мнения:

720p и аз подкарвам без проблеми, но стига да е с по-малко от 25fps, а HDTV-то (забележи TV), което е на 720p, е с 50fps!!!
Това, което си написал за 1080p е абсолютно алогично и абсурдно, защото без de-interlace 1080p и 1080i са абсолютно еднакво нещо за компа (стига да са с еднакъв фреймрейт разбира се)! А ако деинтерлейсваш 1080i, тогава вече ти трябват дори повече ресурси! Т.е. 1080i-то може да се каже, че е по-тежко от 1080p-то, а не обратното!!!
Иначе карти за AGP от мнооого време вече не излизат (горе долу като си взех моято 6800, тя беше една от последните)... дали има AGP карти, които поддържат хардуерно декодиране на видео с висока резолюция не съм сигурен, но моята май не поддържа, а и да поддържаше, има само MPEG-2 декодер, тъй че... иначе разни настройки наистина биха помогнали, но при положение, че при мен 1080-тата са мн. зле, какво остава за Celeron процесор на под 3GHz!
Пишеш, че твоя комп е по-слаб от моя... сигурен ли си?

Е добре де....възможно е да се бъркам, но определено i-тата вървяха, макар и муднo, по-добре от p-тата Докато p-тата ги "гледам" на час по лъжичка. Така или иначе не се занимавам с тях защото си падат голяма лъжица за моето флопи :lol9: Тях ги пускам през лаптопа и от там на монитора, че е по-голям от телевизора ми :g040: Иначе карти за AGP има бре. Не си потърсил просто. Ето ти примери http://jarcomputers....ce=0&shipping=0 Както виждаш това са новите серии на ATi, така че не е като да са спрали AGP-тата след 6800. Всяка една от тези карти позволява хардуерно ускорение за HD. Отделен е въпроса обаче за цената. Тези, които са по-евтини са 64bit, което просто не си заслужава впреки, че зависи за какво я позлваш картата. А за компютъра ми съм 100% убеден, че е по-слаб - AMD Athlon 2000+ @ 2,03GHz (2400+), RAM: 2x256 + 1x512=1GB, VC: ATi Radeon 9600 256MB. Сам виждаш, че говоря за машина от ерата на сокет А и 462 пиновите процесори.

metody72

metody72

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPipPip
  • 315 Мнения:
имам тв LG5000 full HD с цифров тунер, но не е MPEG4 имам и слот PCMCI въпроса ми е, мога ли да сложа в него тунер с MPEG4, и ако да, от къде мога да намеря да купя

nasodinkov

nasodinkov

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:
Ако си с телевизор с FullHD поддръжка, тунера задължително има и MPEG-4. Виж ако е HD Ready тогава може и да поддържа само MPEG-2.
SONY Bravia 26P3000, DVB-T MSI Digi Vox:devil::devil::devil:

adskiqt

adskiqt

Чешит

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3127 Мнения:

Ако си с телевизор с FullHD поддръжка, тунера задължително има и MPEG-4.

Това откъде го измисли?

nasodinkov

nasodinkov

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:
Зависи колко е стар телевизора, но от 2009 има официални изисквания - щом пише Full HD да поддържа MPEG4. Така би трябвало да бъде!

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
От 2009-та да... явно т'ва ЛГ е по-старо. Все пак колегата специално е написал, че не поддържа MPEG-4, така че нека му повярваме :)

Иначе за картите..., първо, наистина почти навсякъде пишат въпросните слотове като PCMCIA, ама май има разлика м/у CI и PCMCIA-а, който си е слота на лаптопите за различни add-on карти. Иначе CI слота на ТВ-то ти е направен за CAM модули (Conditional Access Module), които както проличава от името на англ. са за разкодиране на платените програми. Съответно на нек'ви французи им хрумнало, защо пък да не направим модул, който като му се подаде MPEG-2 потока с видео кодирано с H.264 (демек MPEG-4 телевизия предавана по DVB-T), модула да го декодира и след което да го кодира в MPEG-2, така че тв-то да може да си го декодира... нещо от сорта ;)

И сега след тази леко ненужна информация и пояснения от моя страна..., да има такива модули и се произвеждат до колкото знам само от NEOTION (въпросната френска фирма).
В БГ не мисля, че се продават (поне засега), но вероятно би могъл да си поръчаш през интернет..., но си мисля че няма нужда да прибързваш... все пак в момента да дадеш ~100лв за да можеш да гледаш bTV и ProBG...

nasodinkov

nasodinkov

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:
Такъв модул може да се поръча по интернет за около 50-60 евро плюс доставката.
Но модулът става само за MPEG-4 SD, за HD не върши работа. Мисля, че Neotion съвсем скоро обявиха и MPEG-4 HD версия, която все още не се е появила на пазара.
Аз се интересувах преди време от такъв модул и потърсих информация от потребители. Във френски и ирландски форуми има информация, че определени телевизори от преди 2008 година не разпознават тези модули. А при определени модели въпреки, че разпознава модула и "работи" картината пикселизирала постоянно. Така че е най-добре да се потърси информация за конкретния модел телевизор дали и как се справя с такъв модул на Neotion.

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Абе най добре си е едно STB... да е чиста работата :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни