Към съдържанието

Снимка

DVB-T tuner na Sharp LCD

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
8 отговора на тази тема

relaxprom

relaxprom

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Здравейте !
Преди 2 години си закупих SHARP LCD 26" . Тъй като не разбирам много ,незнаех че отзад има слот за CI card ,чресз която мога да гледам цифрова ефирна телевизия без да ползвам приемник . Въпросът ми е следния -вярно ли е това и каде мога да намеря касетата за картата и самата карта,защото очевидно не са ми я дали с телевизора

Този пост е редактиран от relaxprom: 23 септември 2009 - 11:59

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
CI слота е за карти декодиращи криптирани сигнали или такива с компресия непозната на вградения в тв-то декодер (който при въпросния телевизор, предполагам може да декодира само MPEG-2).

Но DVB-T теста (единствената цифрова ефирна тв, която се излъчва за момента и то само в София) си е с MPEG-2 видео и следователно не ти трябва никаква карта, за да гледаш цифровата ефирна тв!

На кратко, ако си в София, просто тури някаква антена на телевизора и го пусни да сканира за DVB-T сигнал!

PS: Като пуснат официално, видеото почти със сигурност ще е MPEG-4 и тогава вече ще ти трябва CAM за декодиране на H.264, но това все още не е факт и такива модули на БГ пазара все още няма... би могъл да си купиш през интернет, но за сега както писах е безмислено.

skywalker

skywalker

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 154 Мнения:
Телевизора трябва да има възможност за H.264/MPEG4 декодиране и подходящ тунер. Само с CI модул няма да стане, защото той е за управление на картата и системата на криптиране. Той няма общо с формата и вида на сигнала.
Когато цифровизацията застигне и нашата страна, най-вероятно всички телевизори с DVB-T тунер без възможност за MPEG4 няма да ги огрее.
DM600PVR, TT-budget S2-3200

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1217 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София

Телевизора трябва да има възможност за H.264/MPEG4 декодиране и подходящ тунер. Само с CI модул няма да стане, защото той е за управление на картата и системата на криптиране. Той няма общо с формата и вида на сигнала.
Когато цифровизацията застигне и нашата страна, най-вероятно всички телевизори с DVB-T тунер без възможност за MPEG4 няма да ги огрее.

информацията ти е невярна модул за декодиране на мпег4 има

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

skywalker

skywalker

• Members
  • PipPipPip
  • 154 Мнения:
Препоръчай ми един да си сложа на старата especta за да гледам HD каналите тогава.
DM600PVR, TT-budget S2-3200

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:

Препоръчай ми един да си сложа на старата especta за да гледам HD каналите тогава.

http://www.neotion.c...ucts/module.htm

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
  • Моята сателитна антена TD88
  • Моя приемник GigaBlue Quad Plus
  • Моето местонахождение Пловдив
Струва ми се че става само са стaндартна резолюция h.264 ,не за HD.

Triax TD88 - 90E<-->8W; Strong 90 - 45Е<-->30W, DVB-T Antenna - Funke ABM 4551, AVer3D Quadro HD, GigaBlue HD Quad Plus, DM800HD OEM, Sony KDL-40W4000

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Значи, попринцип в сайта на Neotion има и HD модел, но него не знам дали го има на пазара.

metody72

metody72

• Members
  • PipPipPipPip
  • 314 Мнения:
от къде може да се закупи продукт на неотион в бг или от тук неможе

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни