Към съдържанието

Снимка

Review на ASUS MY-CINEMA MYC-U3100 MINI

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
Няма други мнения в тази тема

HaroNiX

HaroNiX

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Производител:........ Asus
Interface standard:.. USB2.0
TV System:............. DVB-T
Софтуер за гледане: ArcSoft TotalMedia 3.5
............................ Windows XP (само 32 bit!!!)
............................ Windows7 32bit и Windows7 64bit
Подържани фукнции: Time-shift, PVR, Schedule, Teletext (не успях да намеря TV с телетекст обаче)
В пакета:............... External Antenna Cable, MCX adaptor for the connectivity with roof antenna, Driver / Utilities / User manual CD

Публикувано изображение

http://store.picbg.n...92b1297c1ff.jpg

На кратко:
Под Windows XP Pro 32 Bit (на 64 Bita не може да се инсталира драйвера) върви прекрасно, софтуера много лесен за работа, няма почти никакви екстри но за това тунерче е много добро решение.
Инсталацията и настроиката е детска играчка (5 мин и един рестарт)
Под Vista не съм го тествал, но не вярвам да има някакъв проблем (ако намеря къде, ще го тествам и ще пиша).
Качеството е много добро, имайки предвид експериментите които се правят с DVB-T в България (само The VOICE изглежда катастрофално)
Ето и снимка http://store.picbg.n...b88b9915c19.PNG

Под Linux, под новите дистрибуции (Fedora 11, Ubuntu 9.04) имат драйвери в ядрото и не е нужно да се пипа каквото и да е. Под MythTV работи добре, но мисля че има малък проблем с качеството (не съм сигорен, но ми струва малко по лошо отколкото под Win). Тъй като съм голям почитател на VLC пробвах и с него как работи, оказа се че резултата е много добър, тунера работи прекрасно. Малко трудно се конфигурира (иска малко ръчни настройки), но като цяло е много приатно гледането на TV. :)

Не грее, температурата му е малко над стайната, следователно не е ламя за ток :)
Обхвата му е много добър, в стая на първия етаж, на затворен прозорец, без пряка видимост до където и да е, сигнала е на 100%

Недостатъщи: Липса на дистанционно. Има много силна и досадна зелена лампичка (но с малко изолирбанд проблема се решава много лесно)

Този пост е редактиран от HaroNiX: 24 септември 2009 - 10:01

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни