Към съдържанието

Снимка

RTS HD

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
14 отговора на тази тема

pilatus

pilatus

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 82 Мнения:
RTS HD
RTS започна експериментално излъчване с висока резолюция.Първото предаване в HD формат бе квалификациятя за ЮАР Сърбия- Франция от предавателя край Белград -Авала на 27 канал.Утре експеримента продължава с Челси - Порто.
XTREND 9200 Dreambox 7000, руска парабола 2.05 invacom 0.3 db , РУСКА ПАРАБОЛА 2,05 с конв. с кръгова поляризация,Еhostar ofset 1.30, ofset Hirschman 90см.,

Sharp987

Sharp987

DREAMBOX FOREVER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1406 Мнения:
Да. Потвърждавам.
Публикувано изображение

lz1mal

lz1mal

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 368 Мнения:
о господи сърбите вече хд пускат ние сме на мпг2:lol9:
как го ловите тва тука в София браво на вас!

Sharp987

Sharp987

DREAMBOX FOREVER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1406 Мнения:
Не го хващам. Питах един колега от Белград от сръбски форум.
Публикувано изображение

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:

о господи сърбите вече хд пускат ние сме на мпг2:lol9:

Факт! За съжаление...

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Аз опъвам антената другата седмица към авала предавателя на DVB-T = 10KW аналогово значи къ, 75KW притесняваме BTV на 26ти канал от Петрохан по скоро да искарам Румънците на 57ми

vnganev

vnganev

радиоАктивен

• Members
  • PipPipPip
  • 142 Мнения:

Аз опъвам антената другата седмица към авала предавателя на DVB-T = 10KW аналогово значи къ, 75KW притесняваме BTV на 26ти канал от Петрохан по скоро да искарам Румънците на 57ми

Ти хубаво си "разбиращ и знаещ", ама вземи сложи някоя друга запетая тук-там, че много трудно ти се чете, бе, колега!
{Triax TD88, Motosat NDA-6120, DM 500s (Nabilo v08), OpenBox X800 (v5.19), Linksys WRT54GL},
{GS 120, Strong DM-2100
, iNetBox 300 (Nabilo v08)} София

pilatus

pilatus

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 82 Мнения:

Според мен за притеснение е по-скоро релефа и разстоянието отколкото Петрохан
XTREND 9200 Dreambox 7000, руска парабола 2.05 invacom 0.3 db , РУСКА ПАРАБОЛА 2,05 с конв. с кръгова поляризация,Еhostar ofset 1.30, ofset Hirschman 90см.,

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
И аз това гледам че новата кула Авала е малко по ниска с 82метра
и е с по ниски мощности ... едно време когато беше 202метра

RTS1 предаваше с 500kW
RTS 2 беше 2MW

мечти за тея мощности сега де да беше 2мв за DVB-T

pilatus

pilatus

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 82 Мнения:

И аз това гледам че новата кула Авала е малко по ниска с 82метра
и е с по ниски мощности ... едно време когато беше 202метра

RTS1 предаваше с 500kW
RTS 2 беше 2MW

мечти за тея мощности сега де да беше 2мв за DVB-T

И не само това -да не забравяме ,че дигиталното разпръскване е доста по капризно от аналоговото.Или гледаш с перфектно качество или нищо.Едно време през 70 -80 те години ,когато нямаше сат.телевизия и все още НАТО не беше бомбардирал предавателите им с големи компромиси гледах в Плевен РТС 1 И РТС 2 от двата им предавателя на Тупижница и Дели Йован на разстояние повече от 200 км.

jika 64

jika 64

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 164 Мнения:
В София ще ни огрее DVB-T от Сърбия едва когато го пуснат от Ястребац или още по добре от Бесна кобила.

pilatus

pilatus

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 82 Мнения:
[quote name='jika 64']В София ще ни огрее DVB-T от Сърбия едва когато го пуснат от Ястребац или още по добре от Бесна кобила.[/QUOTEС

Съмнявам се ,че дори от Бесна кобила ще е възможен прием.Все пак това са 100км.Правил съм опити в Западна Европа с малък TV в автомобил- повече от 20-30 км не издържа при далеч по благоприятен релеф от колкото чукарите между София и Бесна кобила.Иначе за спорта желая успех .

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Не е нужно сигнала да е кристален .... важно е да има нещо дигитално на честотата .. как иначе мислите че ловят спорадични DVB-T та ???

jika 64

jika 64

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 164 Мнения:
Винаги съм казвал: че не е важно да се гледа важно е да се приема.Но няма да е лошо да имаме и сигнал които да се приема постоянно .Ако искаш нещо да гледаш да може да го гледаш.А иначе спорадичото е гляма тръпка.

pilatus

pilatus

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 82 Мнения:
[quote name='jika 64']Винаги съм казвал: че не е важно да се гледа важно е да се приема.Но няма да е лошо да имаме и сигнал които да се приема постоянно .Ако искаш нещо да гледаш да може да го гледаш.А иначе спорадичото е гляма тръпка.[/QUO

Предпочитам да съм сигурен ,че например в четвъртък от 20ч ще мога да гледам еди ко е си предаване на 100%.Останалото е лов и риболов.И до сега си спомням как треперех атмосферните условия да не ме изненадат
и да не мога да гледам нормално някой мач по РТС 2.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни