Към съдържанието

Снимка

Антена

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
47 отговора на тази тема

jorko82

jorko82

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 13 Мнения:
Здравейте .Интересуваме дали с тази антена мога да гледам аналогова ефирана телевизия (Бнт,бтв,нова)Все пак в Свищов още няма цифрова!
http://www.sattvshop...products_id=208

fonzi

fonzi

Котка на колело ;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 571 Мнения:
  • Моята сателитна антена Triax TD88 39E + 45E
  • Моя приемник AzBox HD Elite
  • Моето местонахождение Sofia
Дали не пише DVB-T (DIGITAL Video Broadcasting - Terrestrial)? И ми се струва доста различно от Analog Video Broadcasting :)

Triax 88 + Flexi block = 39E + 45E

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско
Не виждам никакъв проблем да се ползва за целта - освен, че ако има горни S и хипербанд канали в ефира няма да можеш да ги гледаш (по данни явно антената филтрира тези обхвати) ... и въпреки тва предлагам ти да си земеш голяма логопериодична или яги антена,а не тез измислици ;)
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

jorko82

jorko82

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 13 Мнения:
И все пак може ли да се гледа или не може?

cvetozar

cvetozar

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 51 Мнения:
Със стайна антена аналоговата, ако излезе изобщо, ще бъде с лощо качество. Най-добре външна, комбинирана UHF-VHF.

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Как немате цифрова бе имате даже и HD наземно на PROTV не са занимавай с тия пласмаси вземи си една хубава антена с усилвател
за 100 кинта и гледай Румънските може и Украйнското dvb-t с тая антена да го хванеш ...... пиши на лично

eic-idimitrov

eic-idimitrov

SIC

• Members
  • PipPipPip
  • 198 Мнения:

Не виждам никакъв проблем да се ползва за целта - освен, че ако има горни S и хипербанд канали в ефира няма да можеш да ги гледаш (по данни явно антената филтрира тези обхвати) ... и въпреки тва предлагам ти да си земеш голяма логопериодична или яги антена,а не тез измислици ;)

Послушай този съвет по горе и няма да сгрешиш с една логопериодична антена.

GeMGeorgiev

GeMGeorgiev

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 91 Мнения:

И все пак може ли да се гледа или не може?

С тази антена можеш да гледаш относително сносно качество на аналогова телевизия при положение, че имаш пряка видимост към телевизионната кула. При най-малката преграда картината умира.

jorko82

jorko82

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 13 Мнения:

С тази антена можеш да гледаш относително сносно качество на аналогова телевизия при положение, че имаш пряка видимост към телевизионната кула. При най-малката преграда картината умира.

Ако имам пряка видимост защо ми е антена?И един кабел би свършил работа!!!

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1287 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник Edision Primo
  • Моето местонахождение Русе

Ако имам пряка видимост защо ми е антена?И един кабел би свършил работа!!!

Той ще ти свърши само когато от тв кулата ви в Свищов почне да се излъчва цифрова ефирна . И то при условие , че сигнала е достатъчно силен . Ако имаш цифров ефирен приемник можеш да опиташ наистина Букурещките честоти както ти каза Медиадигитал . И по-скоро не с тази от снимката, а с логопериодична . Каналите на които има dvb-t от Букурещ са 30-ти (PRO TV HD ) , 54-ти (TVR 1,2,HD) и 59-ти ( National tv , TVR 3 , TVR Cultural , Antena 3 и два канала с плуващи рибки идеални за скрийнсейвър) :)

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Вчера си взех DAT45 другата седмица опъвам 2 метра мачта с усилватели

ще гоня 27ми канал НИШ както Румънските .. аналогови до Букурещ нема как да стигна

buldozer

buldozer

ШИБАМ ЛОВДЖИИ И ФРИЗЬОРИ!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2378 Мнения:
Това е много слаба антена,на 500 Мхц има не повече от 9-10дб, на 800Мхц 12-13дб,същия резултат ще постигнеш и с 8-9 елементна яги антена!
Най доброто в случая е канална 9 елементна яги антена с усилване 11дб,синфазно 2-бр дават реално 13.5дб,а четворка- 16дб!Ако гониш само 27 канал!

jorko82

jorko82

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 13 Мнения:
Lcd -то на което ще се гледа има DVB-T -тунер , но малко трудно ще стане да хвана румънските канали защото апартамента е с южно изложение!Дайте линк откъде мога online да си купя антена ,с която да гледам ,че тука в Свищов не намирам!

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Пак виж колко е усилването 17db на 800 MHz тествах я в нас на DVB-T по принцип съм на забутано място има дървета ниско в стаята не се лови нищо е с тази антена 100% Q 60% signal викам тия са вдигнали сигнала
взимам друга антена нема никой ......

buldozer

buldozer

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2378 Мнения:
Няма антена,която да даде повече от 12-13дб на 800 Мхц и трябва да бъде доста дълга,ако е широколентова!Съответно на 500 пада под 10дб!
Щом ти върши работа,ползвай я,но на покрив,ако опънеш една канална до нея,ще видиш драматични разлики!Говоря за без усилвател!

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1287 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник Edision Primo
  • Моето местонахождение Русе

Lcd -то на което ще се гледа има DVB-T -тунер , но малко трудно ще стане да хвана румънските канали защото апартамента е с южно изложение!Дайте линк откъде мога online да си купя антена ,с която да гледам ,че тука в Свищов не намирам!

Забрави за цифрова ефирна тогава до 2011-2012 . Слагай си една булсатска антена и някой сат приемник щом си на юг и зарязвай засега това dvb-t . :)

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Антената е само за UHF обхвата ... не работи в VHF

jorko82

jorko82

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 13 Мнения:

Забрави за цифрова ефирна тогава до 2011-2012 . Слагай си една булсатска антена и някой сат приемник щом си на юг и зарязвай засега това dvb-t . :)

Значи не искам цифрова ефирна ,искам да си гледам БНТ ,БТВ и НОВА в кухнята!

buldozer

buldozer

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2378 Мнения:

Антената е само за UHF обхвата ... не работи в VHF

Ако си забелязал,аз говоря само за 500-800мхц!

cecko_30

cecko_30

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 132 Мнения:
ще можеш да гледаш защото има усилвател но ще има снежинки

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни